З 1 липня 2023 року Google припиняє роботу старої аналітики Universal Analytics і переводить роботу на нову Google Analytics 4. Саме тому в інтересах кожного онлайн-бізнесу перейти на GA4 якомога швидше, щоб продовжити збирати дані вже в новому ресурсі. Розповімо, навіщо та як саме переходити на GA4, а також про відмінності між цими аналітиками.

Навіщо переходити на GA4

Основні причини, з яких варто якнайшвидше перейти на Google Analytics 4:

  • Відстежувати ефективність реклами. Кожний власник сайту чи додатка детально слідкує за інвестиціями в рекламу. Перехід на нову аналітику збереже для вас цю можливість.
  • Аналізувати поведінку відвідувачів вашого сайту. Ці дані будуть корисні у разі, коли ви захочете покращити функціонал сайту, щоб підвищити конверсію.
  • Відстежувати результати SEO-просування. Органічне просування в пошукових системах — найдешевше джерело залучення користувачів на сайт, тому дуже популярне. Для відстежування його ефективності вам потрібно налаштувати аналітику.
  • Для повноцінного використання e-commerce і переваг Google AdWords. Щоб ефективно налаштувати рекламу в Google, потрібно передавати інформацію про товари та аудиторію із сайту в рекламний кабінет. І Google Analytics 4 вам у цьому допоможе.

Важливо зазначити, що вже з 1 липня класична аналітика перестане працювати та не збиратиме нові дані. До кінця року вам буде доступна статистика за минулі періоди, але для збирання нових даних потрібно перейти на Google Analytics 4.

Особливості переходу на Google Analytics 4

Перехід з Universal Analytics на Google Analytics 4 має свої особливості та нюанси. Про ключові моменти, на які слід звернути увагу під час переходу, розповідає Артем Бірюков, топ-3 серед фрилансерів у категорії «Контекстна реклама».

Різниця в структурі та концепції

Google Analytics 4 (GA4) має змінену структуру та концепцію порівняно з Universal Analytics (UA). Події та вимірювання є основою в GA4, тому вам потрібно переробити свої цілі та налаштування відстеження подій відповідно.

Код відстеження

GA4 використовує новий код відстеження, що відрізняється від коду UA. Вам потрібно оновити код на всіх сторінках свого вебсайту чи в застосунку, видаливши код UA та додавши новий код відстеження GA4.

Перенесення цілей

UA використовує цілі, тоді як GA4 використовує події. Вам потрібно перенести свої налаштування цілей з UA на події в GA4. Переконайтеся, що ви налаштовуєте події відповідно до вашої аналітичної потреби та мети.

Вдосконалені функції та засоби

GA4 пропонує нові функції та засоби, які можуть бути корисними для вашого бізнесу, як-от розширені звіти про користувачів, відстеження зв'язку зі зворотним зв'язком, аналіз впливу тощо. Вивчіть ці можливості та знайдіть способи їх використання для отримання більш детальних та цінних аналітичних даних.

Збереження історичних даних

Під час переходу на GA4 вам необхідно вирішити, що робити зі своїми історичними даними, зібраними в UA.

Як перейти на нову Google Analytics 4 — покрокова інструкція

Артем Бірюков підготував покрокову інструкцію, яка допоможе швидко перейти на нову Google Analytics 4.

Авторизуйтеся на сайті https://analytics.google.com/ під поштою, на яку у вас зареєстрована Google Analytics. Зверніть увагу, що ви потрапляєте в кабінет старої Universal Analytics.

Перейдіть у розділ меню «Адміністратор» і створіть новий ресурс.

На першому етапі створення внесіть назву ресурсу, вкажіть налаштування часового поясу і валюти.

Додайте інформацію про свою компанію.

Третій крок — вибір бізнес-цілі, якої хочете досягти.

Потім виберіть платформу, для якої плануєте використовувати аналітику. У нашому випадку розглядаємо переналаштування для вебсайту.

Наступний крок — налаштування потоку даних.

Вітаємо, тепер ви зареєстрували нову аналітику Google Analytics 4. Google запропонує встановити код аналітики на сайт.

Але ми рекомендуємо встановити аналітику на сайт за допомогою Google Tag Manager. Це дозволить нам легко налаштувати конверсії в новій аналітиці.

Для цього потрібно перейти на сервіс https://tagmanager.google.com/ і зареєструватись. Якщо ви вже до цього реєструвались, просто авторизуйтесь.

Далі потрапляємо в акаунт Tag Manager, де треба створити новий акаунт.

За інструкцією встановіть код Tag Manager на сайт.

Щойно Tag Manager установлено на сайт, можна встановити через нього GA4. Для цього заходимо в «Теги» та обираємо «Створити».

Наступний крок — перейти в тригер і вибрати «All Pages» (або «Всі сторінки»). Це означатиме, що тег буде на всіх сторінках сайту.

Для налаштування «Конфігурації Тегу» потрібно скопіювати ідентифікатор потоку даних з Аналітики. Для цього заходимо в нашу створену GA4 та «Потоки даних».

Натискаємо на позначку копіювання біля ідентифікатора показника. Вона скопіює ідентифікатор. У GTM натискаємо на «Конфігурацію Тегу» та вибираємо «Конфігурація GA4».

Вставляємо ідентифікатор показника у відповідне поле.

Залишається лише дати назву цьому тегу, і все готово. GA4 буде встановлена на всі сторінки сайту через GTM.

Також у самій GA4 радимо одразу підключити демографічні звіти, щоб Google Analytics 4 збирала ці дані за користувачами. Тобто розпізнавала стать, вік, географію користувача та видавала цю інформацію у відповідних звітах. Для цього потрібно зайти в «Асистент із налаштування», вибрати пункт «Збирання даних сайту та додатка».

Включити ось ці пункти та погодитися з умовами. Тепер ми дозволили Google Analytics 4 збирати персональні дані наших користувачів (гео, стать, вік) і створювати на основі цих даних звіти.

Вище ми описали базове налаштування. Якщо вам потрібна допомога з налаштуванням звітів, e-commerce, цілей та інших параметрів, зверніться за допомогою до наших фрилансерів.

Не відкладайте перехід на GA4, щоб мати можливість далі аналізувати трафік, який потрапляє на сайт, та вчасно реагувати на певні події.

Як фрилансери допоможуть перейти на Google Analytics 4

Щоб процес переходу відбувся максимально швидко та ефективно, зверніться за послугами до фрилансерів сервісу:

Опублікуйте проєкт з налаштування Google Analytics 4 для вашого сайту просто зараз, і вже завтра наші фрилансери розпочнуть виконувати завдання з переходу на нову аналітику.