Чи можна на фрилансі отримувати гарний результат роботи за помірною ціною? А замовляти широкий спектр завдань та водночас заощаджувати? Наші замовники доводять, що на фрилансі все це реально.

Детальніше про це та багато іншого спілкуємось із замовником сервісу Alim Kunakh. Для розвитку компанії Алім замовляє на Freelancehunt різнопланові завдання — від розробки корпоративного стилю, оформлення соцмереж, перекладів до створення презентації для інвесторів, заощаджуючи до 30% бюджету на послугах фрилансерів.

Про компанію

Наш проєкт на ринку з 2015 року, але сама компанія Greespi зареєстрована у 2022 році під нинішнім брендом. Ми виробники функціонального харчування, яке призначене для підтримки здорового балансу в організмі людини. Наш продукт настільки простий і легкий у використанні, що по своїй суті являється найлегшою здоровою звичкою людини.

У нас своя власна унікальна технологія безпечного виробництва, яка дозволяє створювати продукт без будь-яких шкідливих речовин та консервантів, зі збереженням водночас великої кількості вітамінів, мікро- та макроелементів у легкозасвоюваному (біодоступному) стані для людини.

Маємо власне виробництво в Європі, яке щороку виготовляє 2,5 мільйонів порцій продукції. Одна-дві порції greespi — це добова норма корисних речовин, необхідних для організму людини.

Співпраця з фрилансерами: гарний результат роботи за помірною ціною

На мою думку, на сервісі найбільша, а головне, жива аудиторія фрилансерів з України.

У такий спосіб ми підтримуємо українських спеціалістів, а з іншого боку отримуємо гарний результат роботи за помірною ціною (як порівняти з Європою).

Проєктів насправді було дуже багато — від формування корпоративного стилю та неймінгу до оформлення презентацій, перекладів текстів та дизайну банерів.

Також на Freelancehunt ми неодноразово знаходили спеціалістів, з якими працювали потім повторно.

Окремо хочеться виділити функцію зберігання коштів Сейф. Вона дає замовникам спокій у роботі з фрилансерами, а фрилансерам — впевненість та мотивацію показати максимальний результат.

Якщо говорити про результати, фрилансери в багатьох моментах повноцінно заміняють штатних працівників. Наприклад, ми з допомогою фрилансерів сервісу зробили корпоративний гайдлайн, презентації проєкту, оформлення соцмереж та багато іншого.

Я думаю, у глобальному плані за допомогою фрилансерів ми економимо приблизно 30% бюджету, якщо порівняти з оплатою роботи штатних співробітників. Водночас результати отримуємо ті самі.

Дуже велику роль для отримання найкращого результату відіграє комунікація в роботі та перед початком проєкту.

Також нещодавно відкрив для себе сервіс Конкурси, яким приємно вражений. Якщо потрібна насправді класна оригінальна робота, думаю, це єдиний варіант отримати її швидко. Адже над проєктом у такому разі працюють різні спеціалісти, і в результаті можна за трохи більший бюджет отримати 10-20 робіт, серед яких зазвичай до 5 робіт будуть високої якості рівня професійної студії.

Конкурс зі створення 4 слайдів для презентації проєкту

На що звертати увагу під час пошуку виконавця

Коли шукаю виконавця, звертаю увагу на досвід та приклади робіт, які вони надають під час створення ставки. Насправді я помітив, що менш ніж 30% фрилансерів вміють писати класний коментар-самопрезентацію. Зазвичай з відповіді людини не зрозуміло, чому потрібно обрати саме цього фрилансера.

Також помітив неодноразово, що фрилансери здебільшого не оновлюють свої роботи (це стосується саме дизайну). Через це інколи хороший спеціаліст може залишитися непоміченим, бо оцінювати людину за роботами 2-3-річної давності здебільшого помилково, а інших робіт може й не бути 🙂.

Перед початком співпраці: як оцінити портфоліо фрилансера
Щоб вибрати фрилансера для співпраці, треба оцінити його портфоліо. Допоможемо розібратися в нюансах роботи із цим інструментом на Freelancehunt.

Порада фрилансерам: завжди виконуйте свої обіцянки

Як фрилансерам налагодити довготривалу співпрацю із замовником:

  1. Завжди виконувати свої обіцянки.
  2. Показувати максимальний результат завжди, а не лише під час першої співпраці.
  3. Якщо десь є «біла пляма» у розумінні ТЗ чи комунікації, краще поставити ще десяток запитань, ніж зробити завдання на власний розсуд чи не зробити взагалі, керуючись філософією «і так згодиться».

Я б додав ще одну пораду для фрилансерів, які відгукуються на проєкти:

Завжди додавайте роботи, які максимально підходять під завдання, на яке претендуєте. Також краще написати 1-2 персоналізованих відгуки, ніж один «універсальний» для 10-15 проєктів. Так це не працює, а навпаки, змішує вас з усіма.
Як фрилансеру отримувати стабільний потік замовлень
Рецепт довгострокових клієнтських відносин на фрилансі. Hard skills, soft skills та клієнтський сервіс — три розділи статті, які ми розберемо.

Переваги співпраці з фрилансерами — безпека та підвищена мотивація спеціалістів

Одна з переваг співпраці з фрилансерами — це безпека. Коли працюю через фриланс-сервіс, впевнений, що отримаю результат, про який домовлялись, або не втрачу кошти.

Також перевагою є підвищена мотивація спеціалістів. Помітив, що є левова частка спеціалістів, які на Freelancehunt працюють краще, ніж за його межами.

Впевнений, усе, що не виходить за рамки digital, можна делегувати фрилансерам. Речі, які виходять за рамки digital, можна делегувати тільки перевіреним фрилансерам. Безпосередньо я співпрацюю з фрилансерами за напрямками дизайну, роботи з текстами та програмування. Ось мої відгуки про співпрацю з фрилансерами лише за останній місяць:

Топ-3 причини, чому бізнесу варто звертатися за послугами до фрилансерів:

  1. Це гарантія отримання результату, а в бізнесі це важливо.
  2. Можливість знайти справді крутих спеціалістів, які завжди «під рукою», але для яких немає можливості чи потреби створити робоче місце на повну зайнятість.
  3. На сервісі чітко прослідковується репутація кожного працівника завдяки рейтингу та відгукам, а отже, ви набагато рідше можете натрапити на неякісні послуги.

Дякуємо Аліму за цікаве та змістовне інтервʼю. Бажаємо удачі у розвитку бізнесу та багато успішних проєктів на сервісі!