Створення ставок на проєкти — це частина повсякденного життя фрилансера. Кінцева мета — переконати замовника, що ви якнайкраще підходите на роль виконавця завдання. Головне, у короткому тексті зробити таку пропозицію замовнику, від якої він не зможе відмовитися, бо другого шансу привернути увагу у вас може не бути.

Розберемося, як створювати такі ставки, які стануть виграшними та принесуть нові замовлення.

Якість, а не кількість

Інколи за день фрилансери роблять багато ставок, але, звичайно, далеко не всі вони виграють. Це й не дивно, бо щоб зробити якісну пропозицію, потрібно детально вивчити технічне завдання та нюанси проєкту. Краще приділити увагу кільком ставкам й витратити час на їх оформлення, ніж штампувати 10-15 шаблонних відгуків, які не принесуть жодного результату.

Пишіть лише те, що стосується цього конкретного завдання і показує, чому клієнт має вибрати саме вас. Часто у замовника немає вільного часу перечитувати зайву інформацію у ставці, тому не пишіть нічого, що не має безпосереднього відношення до цього проєкту.

З іншого боку, шаблонні ставки зі словами «Зроблю», «Оберіть мене», «Готовий виконати» також залишаться поза увагою і не принесуть вам очікуваної перемоги. Це показує, що фрилансер полінувався витратити час на ознайомлення з вимогами та написав те, що й більшість. Вас це жодним чином не виділить на тлі конкурентів.

Перед тим, як надіслати відгук на проєкт, перевірте, чи не забули ви вказати важливу інформацію. Яку саме, читайте далі.

Секрети переконливої пропозиції фрилансера

Пропонуємо чек-лист, який допоможе зробити фрилансеру ставку, яка виграє. Наші рекомендації підходять навіть тим, у кого поки немає високого рейтингу чи численних відгуків.

  1. Привітайтеся та зверніться до замовника за іменем. Це прояв поваги й елементарні правила ділової етики, що сприяє доброзичливому ставленню клієнта:

2. Вкажіть реальну ціну. Низька ціна — невиправданий крок, який часто ще й відлякує замовника. Якщо ви думаєте, що привернете увагу низькою ціною, це хибний висновок. Найчастіше виграють ставки в середньому ціновому діапазоні з найкращим співвідношенням ціна/якість. Аргументуйте свою цінову пропозицію:

3. Поставте терміни, в які ви дійсно зможете вкластися. Якщо бачите, що вам потрібно трохи більше часу, ніж вказав замовник, не бійтеся зазначити реальні терміни. Клієнти не завжди знають, скільки часу піде на те чи те завдання, тож можете обґрунтувати свій варіант.

4. Зробіть ставку індивідуальною. Покажіть, що ви ознайомилися із завданням і підготували для замовника спеціальну пропозицію:

А ось шаблонні ставки робити не варто:

5. Запропонуйте рішення у ставці. Замовник оцінить, якщо ви напишете, як саме плануєте виконувати роботу. Це, безперечно, буде однією з ваших переваг:

або:

6. Покажіть свої сильні сторони та досвід у схожій сфері. Нехай вони говорять самі за себе. Тільки вам відомо, наскільки ви крутий спеціаліст, тож поділіться цією інформацією із замовником. Ваше завдання — переконати клієнта у своєму професіоналізмі та показати цінність:

або:

7. Додайте приклади схожих робіт. Замовник зможе побачити рівень вашого професіоналізму та ще й зекономить час на пошуки релевантної роботи у портфоліо. Справте враження не тільки на словах, а й на прикладі:

Зверніть увагу: якщо пишете «Щоб подивитися портфоліо, перейдіть у профіль» або «Відправлю портфоліо на запит», ви змушуєте замовника робити зайві рухи. Можливо, у нього немає часу на це. Тож додайте посилання на портфоліо просто до ставки, щоб відкрити його було простіше.

8. Якщо є бажання, запропонуйте приємний бонус для замовника. Це може бути, наприклад, додаткова послуга, дострокове виконання завдання або безкоштовні правки:

9. І наостанок — перевірте текст на помилки. Це елементарна повага до замовника. У нього може виникнути думка, що й до роботи ви поставитеся так само неуважно. Тому витратьте трохи часу на перевірку, щоб уникнути такого:

Не зайвим буде і форматування тексту ставки. Зробіть невеликі абзаци, відступи між ними, списки, щоб виділити найважливіше. Це допоможе замовнику швидше ознайомитися з пропозицією та побачите те, що його цікавить.

Навіть якщо частина клієнтів не зверне увагу на такі деталі, є ще інша частина, яка все помічає і знає, що це додатковий маркер професіоналізму виконавця.

Висновки

Отже, унікальна пропозиція, яка відповідає потребам замовника і змісту його завдання, збільшує ваші шанси на успіх. Працюйте за принципом — у мене не буде другого шансу справити перше враження.

Хочемо нагадати: щоб вашу ставку не побачили та не скопіювали інші фрилансери, користуйтеся Plus. У вас буде можливість приховати ставку від конкурентів і зробити унікальну пропозицію замовнику.

Тонкощі використання Plus на Freelancehunt
Зібрали інформацію про неочевидні переваги Plus, які допомагають фрилансерам ефективніше працювати на Freelancehunt та більше заробляти.

Про що ще варто пам’ятати, формулюючи ставку? Беріться лише за таку роботу, яку зможете виконати. Інакше ризикуєте витратити час свій та замовника і додатково отримати негативний відгук.

Сподіваємося, що завдяки цим рекомендаціям ваша робота на сервісі буде плідною та успішною.