… або 5 ключових переваг Plus.

На початку лютого я отримав від Freelancehunt привітання з днем народження і пропозицію придбати Plus зі знижкою 50%.

Сума невелика (99 гривень), і мозок прийняв рішення автоматично. Уже натиснувши кнопку оплати, я задумався про правильний маркетинг. Що вплинуло на моє рішення? Чому я купив Plus зараз? Чому продовжую його вже майже два роки поспіль? Звичка? Чи Plus дійсно мені важливий?
Розберімось, які можливості надає платний профіль, і з'ясуймо, чи впливає Plus на рейтинг (і кількість відгуків) фрилансера та чи залежать від нього перемоги в проєктах.

23 мініплюшки

Plus — це преміумверсія, апгрейд, тюнінг звичайного акаунта фрилансера. Після його купівлі автоматично активуються 23 додаткові функції. Повний список дивіться на сторінці Plus і в Базі знань.

Я користуюся майже всіма функціями, але детально зупинюся на найбільш потрібних. Дослідження Freelancehunt показало, що у фрилансерів найпопулярнішими є «Приховані ставки», «Виведення без комісії», «Приклади робіт», «Бонус до рейтингу» і «Спеціалізація».

Невидимий герой

Від самого початку ставки фрилансера доступні для перегляду всім охочим: замовнику (це святе), іншим фрилансерам (читай, конкурентам), а також випадковим відвідувачам із пошуковиків. Нехай собі дивляться? Не все так просто.

В умовах конкуренції можливість бачити ставки колег призводить до несподіваних результатів:

 • Трапляється часткове і навіть повне копіювання тексту ставок. Звучить дико, проте, якщо йдеться про текст, що продає, доходить навіть до розбирання між фрилансерами із залученням Команди турботи як арбітра.
 • Знання цін конкурентів дає змогу запропонувати замовнику вигідніші умови. Така стратегія поширена і, на жаль, призводить до зниження цін на Freelancehunt.
 • Підвищується ймовірність скарги на вашу ставку. Який привід? Була б ставка — привід знайдеться. На щастя, Команда турботи ухвалює рішення за скаргами виважено, але якщо порушення є, то будуть санкції (відхилення ставки, тимчасове обмеження профілю).

У яких випадках є сенс приховувати ставку:

 • у ставці ви частково описуєте спосіб виконання завдання замовника;
 • у вас унікальний текст ставки, що продає;
 • ви хотіли б зберегти конфіденційність;
 • ви дуже сором'язливі.
Приховуючи свою ставку, відчуваєш себе казковим героєм, який одягає плащ-невидимку, прокрадається непоміченим повз дракона, який нічого не підозрює, і рятуєш принцесу, а потім отримуєш пів королівства!

Перший час я робив тільки приховані ставки, спілкуючись тет-а-тет із замовником.Тепер я дотримуюся думки, що відкриті ставки приносять більше користі для просування своїх послуг, оскільки можуть бути прочитані й новими, потенційними замовниками.

З іншого боку, нещодавно бачив профіль фрилансера-сеошника, який понад 10 років працює на Freelancehunt, але досі приховує всі свої ставки...

Навіщо платити б̶іл̶ь̶ш̶е̶?

Я настільки звик одразу ж виводити всі зароблені гроші, що не розумію, навіщо фрилансеру платити за це комісію. Крім того, зручно знати, скільки ти заробляєш, не вираховуючи комісію подумки. Принаймні 59% фрилансерів дотримуються такої ж думки.

До речі, вартість Plus повністю покривається коштом відсутності комісії, якщо сума виведення становить понад 20 000 грн на місяць.

Я вам покажу...

Як часто ви бачите в описах проєктів прохання замовника додавати до ставки приклади схожих виконаних завдань?

Припустимо, такі приклади у вас є. Але як і куди їх додавати? Вставляти списком у текст ставки? Виглядає не дуже, до того ж не завжди приклад — це лише домен сайту. Звідси у ставках й з'являються довжелезні посилання на Гугл Диск та інші ресурси.

Plus робить додавання прикладів максимально простим. Формуючи ставку, маємо можливість заповнити два додаткові поля:

 • Приклад роботи з портфоліо на Freelancehunt — додається клікабельне прев'ю роботи під фотографією фрилансера.
 • Приклад виконаного проєкту. Внизу ставки з'являється рядок «Схожий виконаний проєкт».

Використання цих можливостей дає змогу виділити свою пропозицію на фоні звичайних ставок. Ось два приклади:

«Особливий вид ставок» і відсутність необхідності переходити на інші сайти й щось шукати — відповідні приклади роботи й проєкту вже додані, подивитися їх замовник може тут же, на Фрилансханті. Зручно, помітно, ефективно. Без сумніву, це впливає на ймовірність вибору виконавцем проєкту.

Безліч хороших спеціалістів щодня роблять 8-15 ставок, але не можуть отримати перше замовлення. Причини можуть бути різними, але часто їхня ставка просто губиться серед десятків інших.

Прокачуємо рейтинг

Більш ніж половина фрилансерів оцінили «Бонус до рейтингу». Надбавка 5% (але не менш ніж 100 фліків) на перших порах точно не буде зайвою. Наприклад, у новачка, який виконав усі рекомендації сервісу, рейтинг становить близько 600 фліків.

Але і це не все. За кожен виконаний проєкт нараховуватиметься бонус у розмірі 10% (від кількості фліків за проєкт), якщо замовник залишив фрилансеру комплімент!

До речі, за компліментами можна зрозуміти, що ви за людина. У мене вийшов такий портрет: відповідальний експерт, який швидко і якісно виконає завдання, щоправда, здере втридорога і водночас зрідка писатиме неприємні речі.

Повернемося до бонусів і рейтингу. Дехто вважає, що рейтинг — це мішура, він ніяк не визначає рівень експертності та не впливає на вибір замовника. Статистика свідчить про протилежне.

 • За 1 ми взяли ймовірність того, що ставка фрилансера з рейтингом до 1000 переможе в проєкті.
 • Ставки спеціалістів з рейтингом від 1000 до 5000 виграють майже у 2 рази частіше за тих, чий рейтинг нижче від 1000 фліків.
 • Якщо рейтинг у межах 5000-10 000, то шанси на перемогу зростають у 2,7 раза.
 • У профі (10 000+) ймовірність отримання роботи вища в 3,7 раза.

Тобто простежується пряма залежність перемоги в проєкті від рівня рейтингу.

Рекомендую ознайомитися з принципами формування рейтингу. Впевнений, що ви знайдете, як його підвищити кількома простими діями.

На всі руки майстер

Близько 40% опитаних фрилансерів гідно оцінили «Вибір додаткової спеціалізації», і я повністю з ними згоден одразу з кількох причин:

 1. Спеціалізація окремого фрилансера зазвичай перетинається з кількома категоріями. Дизайнеру можуть бути близькі не тільки «Дизайн сайтів» і «Логотипи», а ще «Банери», «Векторна графіка», «Розробка презентацій» і «Поліграфічний дизайн». Веброзробник знайде проєкти для себе, наприклад, у категоріях «Вебпрограмування», «Створення сайтів під ключ», «PHP», «Супровід сайтів», «Встановлення та налаштування CMS».
 2. Замовники під час розміщення проєктів не завжди правильно вибирають категорію, а в кабінеті у фрилансера відображаються проєкти тільки за його спеціалізаціями. Іноді замовники вибирають першу за рахунком категорію, іноді категорія визначається за сферою діяльності компанії чи взагалі навмання. Тому я рекомендую переглядати всі свіжі проєкти.
 3. На фрилансі рідко можна дозволити собі вузьку, нішеву спеціалізацію, оскільки не завжди є попит на конкретну послугу.
 4. Додаткові спеціалізації — це участь вашого профілю у двох додаткових розділах каталогу, можливість залучити більше клієнтів і більше заробити.

Водночас майстри на всі руки дійсно існують. Наприклад, у фрилансерки Дарини активні лише дві спеціалізації: «HTML і CSS верстання» та «Обробка фото».

Але якщо Дарина придбає Plus, то зможе додатково вказати «Юридичні послуги» і «Копірайтинг».

І ще п'ять

Доповню список ще п'ятьма функціями Plus, без яких робота на сервісі стала б складнішою.

SMS-повідомлення. Залишаючи ставку, не можна вгадати, коли саме замовник наважиться і вибере найкращого спеціаліста (звісно ж, вас). А фрилансер не весь час біля ПК і в мережі. СМС-ка від Фрилансханту з текстом «Ваша ставка перемогла в проєкті...» знаходить скрізь: у магазині, у поїздці, на городі, на риболовлі, під час ремонту... Перевірено.

Push-повідомлення. «Спливайки» про нові повідомлення мене дуже виручають. Сайт Freelancehunt відкритий завжди, але якщо занурений у проєкт, немає бажання перемикати увагу на несуттєве. Пуші в будь-якому разі з'являються поверх усіх вікон, і тоді можна серед усіх «Мені сподобалися роботи у вашому портфоліо...» виокремити найнагальніше «Костя, допоможіть. Я щось натиснула, і сайт...», щоб на пів години відірватися від основного проєкту.

Статистика показів. Любите детективи? Тоді ця фішка вам сподобається. Наприклад, я думаю, що мій профіль стоїть стартовою сторінкою в одного з фрилансерів, тому я щодня бачу його в статистиці показів. Так-так, власники Plus бачать список замовників і фрилансерів, які відвідували їхній профіль. На підставі цього можна будувати різні теорії та стратегії.

Бум відвідуваності профілю в мене був наступного дня після виграшу в конкурсі з неймінгу. Я до цього поставився з розумінням: сам зітхаю, коли бачу в стрічці «*** вибрав переможцем у конкурсі ***», а потім обов'язково переходжу у профіль переможця.

Чорний список. У поєднанні з «Нотатками» мегакорисна штука, що дає змогу відсіяти проєкти ненадійних замовників.

Особливі проєкти тільки для власників Plus. Настільки приваблива перевага, що нещодавно в «Ідеях» з'явилася пропозиція «дати можливість робити деяку кількість ставок [у таких проєктах] звичайним фрилансерам без Plus...»

Головне, щоб костюмчик сидів?

Уявіть себе на співбесіді в міжнародній компанії: у дорогому костюмі, з модним телефоном і, наприклад, портфоліо в об'ємній теці. Усе це, безумовно, допоможе скласти про вас сприятливе перше враження. Ба більше, це стало вашою перепусткою на цю зустріч. Але щоб отримати роботу, доведеться продемонструвати високий рівень знань і навичок, а в разі вдалого результату — продовжувати підтримувати й навіть підвищувати цей рівень.

Plus працює так само — він робить ваш профіль і ваші ставки помітними для замовників. Але для отримання замовлень доведеться додатково попрацювати над резюме, портфоліо, текстом ставки, стилем ведення особистого листування — «причесати» їх, довести майже до досконалості, щоб отримати заслужену п'ятірку з плюсом від першого, другого, а незабаром і від сотого замовника. Це нелегкий, але цілком прохідний шлях. Бажаю удачі!