Дякуємо всім користувачам, які надсилають свої історії, щоб поділитися ними з читачами блогу! Ми помітили, що їх зустрічають і читають з великим задоволенням (до речі, якщо ви хочете самі стати автором, пишіть). Але для того, щоб статті були з інтересом прочитані до кінця і були корисні аудиторії, тексти часто вимагають редакторських правок.

Щоб ваша робота була прийнята з першого, в крайньому випадку — з другого разу, просто використовуйте наші правила при оформленні текстів для блогу. Крім того, якщо ви будете застосовувати наші рекомендації, то навіть при написанні статті вперше, зможете переконатися, що в складанні хорошого тексту немає нічого складного.

Список правил і рекомендацій

Основні тези, на які слід звернути увагу при написанні та публікації статті:

1. Заголовок
2. Вступ
3. Підзаголовки
4. Абзаци
5. Виділення ключових думок
6. Посилання в тексті
7. Послідовність викладення матеріалу
8. Заключна частина
9. Стиль викладу
10. Ілюстрації
11. Вичитування і як подати запит на разміщення статті
12. Публікація за допомогою Markdown

Розберемо їх докладніше.

1. Заголовок

Передусім заголовок має повідомляти читачеві, про що він дізнається після прочитання тексту і яку користь зможе з нього витягти. Щоб заголовок був яскравим, використовуйте цифри, задавайте питання, інтригуйте секретами, обігравайте крилаті фрази. Радимо не писати заголовок довший двох рядків. По-перше, занадто довгий заголовок візуально гірше сприймається, по-друге, насторожує відвідувача: «Якщо автор не може коротко висловлювати думки, то можливо і всю статтю читати буде складно?».

Крапки в заголовку не ставляться, дозволяються знаки оклику та питання, але користуйтеся ними з обережністю, щоб стаття не була сприйнята як рекламний матеріал.

2. Вступ

По вступу відвідувач блогу визначає, чи варто йому читати всю статтю. Економте його час, і він вас не залишить без уваги. Для цього відразу напишіть про те, яку користь відвідувач отримає від ознайомлення з матеріалом (дізнається про новий метод або декілька прийомів, отримає мотивацію і т. ін.).

Можна використовувати прийом протиставлення думці більшості: «Існує думка... але насправді... прочитавши матеріал, ви переконаєтеся...». Можна й інші копірайтерські прийоми... Але, усіма ними потрібно користуватися обережно — не варто обманювати очікування читача: все, що ви обіцяєте в заголовку і у вступі, повинні розкрити.

Вступ не може займати більше двох коротких абзаців, інакше не виключено, що читач втомиться від обіцянок про те, як багато він дізнається зі статті.

Приклад хорошого вступу ви можете подивитися в наших публікаціях або в цьому ж тексті.

3. Підзаголовки

Навіть дуже цікава, корисна і якісна стаття без підзаголовків здається нескінченно довгою, читати її незручно. Тому користувачі лінуються і або пропускають частину тексту, швидко переходячи до висновку, або залишають сторінку. У той самий час коли є підзаголовки, читач ще раз задумається, чи варто пропускати блок — аж раптом він пропустить в ньому щось цікаве. Скласти підзаголовок легко — просто коротко напишіть, про що буде розказано в наступному блоці.

Рекомендується ділити текст на підзаголовки через 500-1000 знаків, але не більше. Краще озаглавити кожен абзац, якщо формат статті це дозволяє, ніж надати читачеві «довге полотно тексту».

Підзаголовки зазвичай оформляються як заголовки 2 або 3, коли всередині блоку є ще підзаголовки:


Форматуються підзаголовки по лівому краю (автоматично, не треба зміщати їх до середини). Так само, як і після заголовків, крапки після підзаголовків не ставляться.

Але знаки питання та оклику припустимі (в міру).

4. Абзаци

Помічено, що текст на екрані читається краще, якщо абзаци розділені порожніми рядками. Рекомендована довжина кожного абзацу — 4-6 рядків. Іноді від цього формату можна відступати: наприклад, для висновку може вистачити 2-3 рядків. Також можна допустити довші абзаци — до 8 рядків, якщо кожен з них відділений підзаголовком.

Відступи в абзацах ставити не потрібно.

5. Виділення ключових думок

Марковані списки, цитати, пряма мова - улюблені місця читачів. Вони першими кидаються в очі, легше сприймаються і запам'ятовуються.

Списки форматуються так:

 • пишеться фраза, яка узагальнює список і після неї ставиться двокрапка (якщо ви не починаєте список відразу після підзаголовка);
 • якщо речення в списку починається з маленької літери, то в кінці ставиться крапка з комою;
 • коли речення в списку короткі і не розділяються комами всередині фрази, можна поставити в кінці й кому;
 • якщо речення в списку довгі або їх по два в буліті, починати рядок краще з великої літери, при цьому в кінці потрібно ставити крапку;
 • зазвичай марковані списки або списки, в яких цифра закривається дужкою, починаються з маленької літери;
 • нумеровані списки і списки за алфавітом, де після цифри або літери ставиться крапка, починаються з великої літери;
 • в самому кінці будь-якого списку ставиться крапка;
 • в разі, якщо рядок у списку складається з одного-двох, максимум трьох слів, можна не ставити розділові знаки.

Приклади

Початок з маленької — в кінці крапка з комою, оскільки всередині фраз вже є коми:

Початок з маленької — в кінці коми (фрази короткі):

Початок з великої, в кінці крапка — буліти починаються з цифр, закритих крапкою:

Цитати в блозі виділяються шрифтом, для цього можна застосовувати вбудований редактор.

Не рекомендується використовувати в тексті занадто багато цитат, оскільки вони розсіюють увагу.

Пряма мова вимагає вірного форматування, її знаки — двокрапка, тире, лапки.

Рекомендуємо джерело, де можна прочитати правила і перевірити написання прямої мови.

6. Посилання в тексті

Ви можете вказати посилання на свій профіль в акаунті автора блогу. Посилання на профіль в тексті публікації вказувати не можна. У статті ви можете вказати адреси джерел, корисних сервісів, коли згадуєте про них, але вони не повинні бути посиланнями, а просто у вигляді текстів.

Наприклад, Freelancehunt.com.

7. Послідовність викладу матеріалу

Намагайтеся викладати думки послідовно, не забігати вперед і повертатися назад. Даний літературний прийом гарний для книг, де в одній главі розповідається про події поточні, в іншій — що було до цього. Але це не підходить для формату короткої статті. В інструкціях вказуйте кроки один за одним по порядку. А коли ви розповідаєте історію про свій досвід, то ведіть її в хронологічній послідовності.

Пам'ятайте основне правило викладу: вступ, розповідь з декількох блоків, висновок.

8. Заключна частина

У тексті обов'язково має бути закінчення. Про що писати? Можна просто попрощатися і запропонувати користувачам перейти в ваш профіль. Наприклад: «Ось і все, що я хотів розповісти. Сподіваюся, інформація буде корисна для... Хочете обговорити зі мною можливість співпраці? Звертайтеся... ».

Якщо ваш текст вийшов дуже довгим, обов'язково потрібно нагадати коротко, можна списком, про те, що було в статті:

«Отже, ми сьогодні дізналися:

 1. ...
 2. ...
 3. ... ».

Можете ще раз запропонувати читачам використовувати ваші рекомендації, щоб отримати певний результат.

Важливо! Намагайтеся не робити в кінці висновків — нехай їх зробить сам читач.

Порада. Не пишіть в кінці постскриптуму — спочатку його писали в «живих листах», папір тоді дуже цінувався, і, щоб не переписувати лист, в кінці додавали забуту думку.

Зараз, коли текст можна легко видалити і написати заново — це виглядає трохи недоречно.

9. Стиль викладу

Ми не будемо вас обмежувати в стилі викладу. Ви ділитеся своїми думками, часто — це набагато цікавіше, ніж вивірений до літери текст. Але все ж деякі рекомендації можемо дати — спілкуйтеся з читачами шанобливо, уникайте жаргонізмів, нецензурної мови, зайвої словотворчості.

З тим будьте собою, пишіть природно і ваші статті знайдуть своїх читачів.

10. Ілюстрації

Ми можемо допомогти з оформленням статей і підібрати зображення самостійно. Але якщо у вас знайдуться свої власні якісні фотографії, якими можна доповнити статтю — поділіться ними. Нехай ваші замовники або виконавці побачать обстановку, в якій ви працюєте, місця, які ви відвідуєте, ваші хобі, досягнення, якими ви пишаєтеся. Все це підвищить інтерес до вас і вашого профілю. Якщо у вас немає фотографій, ви можете використовувати зображення з вбудованого редактора, або підібрати фото в інтернеті, яке не захищене копірайтом, тобто — не порушує авторських прав.

Якщо ви пишете статтю в Google Docs і хочете додати зображення, але ще не знайшли потрібну картинку, засіб «Розширений пошук» може допомогти вам в пошуку необхідних зображень в мережі за ключовим словом безпосередньо в боковій панелі.

512

Для того, щоб скористатися цим інструментом, активуйте бокову панель «Розширений пошук» під меню «Інструменти». Звідси ви можете фільтрувати зображення щодо прав використання — переконайтеся в тому, що ви не використовуєте зображення, яке вимагає наявності будь-якої особливої ліцензії — і автоматично додавайте посилання за допомогою випадного списку. (Якщо ви не хочете або якщо немає потреби включати посилання, просто виділіть і видаліть надрядковий індекс, що автоматично з'являється). Клацання на зображенні в результатах виконання призведе до переадресації на адресу зображення в мережі, а перетягування зображення дозволить вам розмістити його у вашому документі.

До речі, статті-інструкції можуть бути доповнені і вашими скріншотами, що показують процес творчості або вирішення проблеми.

11. Вичитування — контрольна перевірка на граматичні та орфографічні помилки

Не забудьте перед відправкою статті вичитати її на можливі друкарські, граматичні та орфографічні помилки. Навіть найбільш грамотні люди помиляються через квапливість, втому, неуважність або коли хтось відволікає їх під час роботи.

Використовуйте сервіси для перевірки орфографії, стилістики, що дозволяють прибрати шорсткості, недоліки. Наприклад ті, що наведені тут: https://coma.in.ua/30584.

У вас є кому прочитати статтю вголос? Скористайтеся цим! Сторонньому спостерігачеві легше помітити недоліки, та й, можливо, вам буде цікава «попередня оцінка».

Крім того, саме при читанні статей вголос можна помітити наскільки легко та гладко читається текст, чи не занадто довгими вийшли речення, чи все на місці і чи в потрібній послідовності вжиті частини мови.

Як подати запит на розміщення статті

Думаємо, вам не потрібно нагадувати, що тексти, які ви надсилаєте, мають бути унікальними — тобто такими, що не були ніде опубліковані раніше, не виставлялися в магазинах статей на продаж і не переписані з інших блогів своїми словами.

Коли створений вами матеріал повністю готовий, завантажте його на Google Диск і напишіть нам. У листі додайте посилання на Google документ, надавши попередньо доступ для коментування. Кнопка налаштувань доступу знаходиться в правому верхньому куті документа.

--------------

За потреби ми підкажемо, що можна виправити.

12. Розмітка Markdown

Якщо стаття схвалена, ви отримаєте запрошення стати автором блогу. При публікації статті ви можете частково користуватися візуальним редактором. З його допомогою можна змінити шрифт на курсив або напівжирний, виділити цитату, відформатувати список, додати зображення безпосередньо з каталогу, вставити посилання на профіль, подивитися, як буде виглядати публікація.

Але цих інструментів іноді недостатньо, тому ви можете використовувати полегшену мову розмітки Markdown. Детальний її опис та інструкція тут.

Нагадуємо

При використанні наших рекомендацій, ваші тексти будуть виглядати більш професійно і читачі будуть їх читати, не відриваючись. 😀

Якщо у вас щось не вийде, не засмучуйтеся — ми допоможемо вам редакторськими правками або надамо консультацію!