Landing Page — це потужний інструмент, який створює перше враження про продукт чи послугу та здатний перетворити відвідувача на клієнта. Він є важливою частиною будь-якого успішного проєкту, незалежно від його розміру чи сфери діяльності. Створення ефективного лендингу — завдання, що вимагає ретельної розробки та втілення від самої ідеї до готового продукту.

Повний цикл розробки лендингу від задуму до реалізації можна замовити на фрилансі. На Freelancehunt працює понад 200 000 спеціалістів, які готові допомогти замовникам з виконанням будь-якого проєкту, а також надати професійні консультації, як найкраще реалізувати завдання.

У новому кейсі розповімо детальніше про створення Landing Page для благодійного фонду. Завдяки фрилансерам за 2 місяці замовник отримав комплексну послугу — реалізацію продукту від створення ТЗ для дизайнерів до розробки дизайну та верстки сайту.

Етапи розробки лендингу

Етап 1: Розробка ТЗ для дизайнерів

Перший проєкт замовник відкрив на розробку технічного завдання для дизайнерів. Це ключовий момент, на якому ґрунтується весь проєкт з розробки лендингу. У ТЗ визначаються цілі, цільова аудиторія, концепція та вимоги до дизайну. Важливо, щоб воно було якомога більш докладним, оскільки це визначає майбутній результат.

Фрилансери сервісу допомогли розробити детальне техзавдання, з яким далі працювали дизайнери.

Етап 2: Конкурс з розробки дизайну лендінгу

Коли ТЗ було готове, замовник відкрив Конкурс на створення лендингу. На цьому етапі дизайнери враховували всі вимоги клієнта та намагалися створити привабливий та інформативний дизайн, який відповідає меті проєкту.

Етап 3: Верстка на Weblium

Після затвердження дизайну прийшов час верстки на платформі Weblium. Вона дозволяє ефективно і швидко створювати лендинги без глибоких знань у програмуванні.

Так за кілька етапів замовник перетворює свою ідею на готовий продукт, який надалі має ефективно використовуватись. За допомогою фрилансерів клієнт може бути впевнений, що його Landing Page добре розроблений і сприятиме досягненню поставлених завдань.

Далі детальніше розглянемо сам Конкурс та почуємо думку замовника щодо співпраці з фрилансерами на Freelancehunt.

Завдання Конкурсу

Представники благодійного фонду відкрили на сервісі Конкурс з розробки лендингу для проєкту FPV Swarm благодійного фонду «Близька Рука».

Потрібно зробити Landing Page проєкту FPV Swarm — щомісячна підписка на закупівлю та створення дронів і комплектування.

Стиль — мінімалізм, сучасний, технологічний.

Які блоки потрібні

  • Хедер.
  • Перший блок.
  • Про нас.
  • Наші проєкти.
  • Наша команда.
  • Підписка.
  • FAQ.
  • Футер.

Бюджет

Бюджет Конкурсу на створення Landing Page — 9 000 грн.

Реалізація

Конкурсанти подали на розгляд замовника 54 варіанти лендингу. Кожен з них відрізнявся унікальним дизайнерським рішенням. Перемогла у Конкурсі робота Юлії Копіної.

Результат

Робота-переможець Юлії Копіної

Роботи інших конкурсантів, які отримали високі оцінки замовника

Робота Владислава Вонсовича
Робота Максима Удовенка
Робота Ганни Т.
Робота Nikita Shuliatytskyi

Інтервʼю із замовником

— Денисе, розкажіть, будь ласка, детальніше про ваш проєкт.
— Це досить новий проєкт, який має назву «FPV Swarm». Це концепція, коли ми переходимо від фандрейзингу за допомогою одноразових платежів (*фандрейзинг — це процес залучення коштів та інших ресурсів для реалізації конкретних завдань або проєктів, а також для підтримання діяльності та існування благодійної організації) на щомісячну підписку.

Акцент саме на тому, що є певні потреби для обороноздатності нашої країни, наприклад, FPV-дрони. І ці потреби зростають від місяця до місяця. Бо, умовно кажучи, ви купили 200 патронів, людина їх відстріляла, а завтра потрібно ще 200 патронів.

Люди мають розуміти, що треба змінювати світогляд і що у нас війна — це не про спринт, це про марафон. І підписка саме на якісь мілітарі-продукти має ставати більш рутинною частиною іншого життя, як підписка на YouTube, Spotify та будь-що інше.

Тому ми вирішили створити проєкт «FPV Swarm», який присвячений серійному виробництву FPV-дронів, що базується на підписці. Це дозволяє прогнозувати бюджет на кожен місяць більш зрозуміло, сфокусуватися на покращенні логістики й закупівель, а також загалом більш стабільно передавати на фронт FPV-дрони і ефективніше взаємодіяти з військовими.

Щомісячна підписка — це ключ до стабільності та ефективності наших військових підрозділів. Коли кожен підрозділ отримує гарантовану кількість дронів щомісяця, вони можуть планувати та виконувати свої бойові завдання з максимальною впевненістю. Для нас щомісячні підписки не лише забезпечують регулярність постачання, але й оптимізують логістику та замовлення у постачальників, що, своєю чергою, забезпечує найвищу якість та своєчасність виробництва дронів.

Суть у тому, щоб зробити максимально відкриту платформу, наскільки це можливо, та не наражати на небезпеку наших військових і цивільних, які підписані. Для того, щоб люди розуміли, як це працює, чому це є необхідністю і реальною потребою та могли долучатися до цього.

— Які особливості цього проєкту?
— Ми не робимо масовий нейтральний продукт, який підходить усім, а фокусуємося на прямій взаємодії з військовими. Зараз, наприклад, взаємодіємо з 3 штурмовою бригадою, з підрозділом аеророзвідки «Fatum». У нас є невелика інженерна команда, яка протягом 2 місяців робила R&D (*research and development науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи) разом з хлопцями. Ми їм передавали кожного разу якісь нові дрони з покращеними характеристиками саме під конкретні завдання, враховуючи специфіку РЕБу на їх лінії роботи.

Зараз уже військові кажуть, що якась певна комплектація дронів — найкраща, з якою вони працювали за цим напрямком. І вони, умовно, хочуть працювати саме з нею і хочуть саме ці дрони.

Для тих підрозділів, з якими працюємо, ми пропонуємо індивідуальний підхід. Намагаємося зрозуміти, яка комплектація буде найкращою саме на цей підрозділ, щоб ефективно виконувати завдання. Завдяки цьому підходу маємо дуже високу статистику уражень бронетехніки й особового складу противника. Тому дрони сильно відрізняються в кожній партії. Робити 10 000 однакових дронів, щоб вони ефективно працювали, на жаль, неможливо.

Варіант комбінації, коли є щомісячні підписки й індивідуальний підхід до потреб військових, дає найкращі результати.

— Як взагалі виникла ідея фонду?
— Ми захотіли не просто збільшувати масштаби й обсяги допомоги, а мати стабільні постачання конкретним підрозділам. Тобто, щоб мати можливість хлопцям кожен місяць передавати дрони. Наприклад, вони кажуть: «У нас на день було 2 виїзди, нам потрібно уразити декілька цілей». Умовно кажучи, це 2-3 дрони на день стабільно. Ми розуміємо, що потрібно 90 дронів на місяць. Вартість одного дрону, суто умовно, 10 000 грн. 90 дронів на місяць — це 900 000 грн.

Якщо збирати на банку чи просто просити донати, це треба робити кожного місяця. І це потребує дуже багато людського ресурсу. Краще мати меншу кількість дронів (наприклад, якщо ми зможемо доставляти 23 дрони щомісяця конкретному підрозділу), але стабільно коштом підписок. Так ми зможемо зосередитися на тому, щоб покращувати ТТХ або зменшувати ціну складників, оскільки знаємо, який бюджет буде на місяць і що наступного місяця він не буде меншим.

Можуть, звісно, бути відмови від підписок, але це все одно більш прогнозовано, ніж коли збирати на банку. Ми закриваємо саме цю потребу в тому, що хлопцям стабільно потрібні дрони, кожен день певна кількість.

— Із чим саме ви прийшли на фриланс і в чому вам допомогли фрилансери сервісу?
— Щоб зробити повноцінний сайт для оформлення підписки, треба провести велике дослідження та зрозуміти, який саме сайт потрібен. Ми не розуміли, який формат нам найкраще підійде і що саме очікуємо від кінцевого результату. У нас були проблеми навіть з формуванням ТЗ. Тобто на першому етапі потрібна була людина, яка допоможе сформулювати ТЗ для дизайнерів. Це був наш перший проєкт на Freelancehunt, який відносився саме до FPV Swarm.

Далі із цим готовим ТЗ ми відкрили Конкурс. Такий формат підходить, якщо ми точно не знаємо, з яким фрилансером хочемо працювати, який стиль хочемо бачити, а в часі обмежені. Бо якщо один фрилансер зробив один дизайн і з ним щось не те, перероблення забирають багато часу.

Можливість створити конкурс — це можливість за одиницю часу отримати N різних дизайнів. У нашому випадку було понад 50 варіантів.

— Тобто ви прийшли з потребою, а фрилансери допомагали і з ідеями, і з подальшою реалізацією, і з ТЗ?
— Так. На кожному етапі цього проєкту використовувався Freelancehunt. Перший крок — створення ТЗ, під час якого ми сформулювали вимоги до дизайну. Далі етап Конкурсу, коли ми краще зрозуміли, як люди бачать опис цієї концепції. Коли Конкурс закінчився, ми вже мали готовий концепт та дизайнера, який розумів нас, а ми розуміли його.

Наступним кроком пішли до імплементації лендингу на Weblium, бо вирішили працювати з українською фірмою. Не було часу повноцінно розробляти конструктор, створювати сайт, робити для нього хостинг і так далі. І тут також ми знайшли людину на Freelancehunt, яка нам зверстала це все на Weblium. Надалі були ще замовлення для дизайнера на доповнення та допрацювання дизайну.

Тобто повний цикл розробки сайту — від ідеї до готового продукту зроблений на Freelancehunt. Сервіс допоміг зекономити дуже багато часу та зусиль в умовах обмежених людських, фінансових та часових ресурсів, і за 2 місяці прийти від концепту до готового продукту за дуже низьку ціну.

— Чому взагалі прийшли на фриланс і звідки дізналися про концепцію Конкурсів?
— На Freelancehunt зареєстрований уже 9 років, тому з роботою платформи був знайомий. Конкурс вибрав тому, що хотів побачити декілька різних результатів. Freelancehunt дає більше можливостей у тому сенсі, що тут більше фрилансерів, яких ти можеш вибирати для співпраці. І це все можна зробити з тим підходом, який сам обираєш.

Якщо звертатися до вебстудії, це будуть набагато більші бюджети, більше часу і сильна залежність від усієї команди. Умовно кажучи, ти не можеш на половині проєкту сказати: «Ні, ви нам не підходите», і йти далі із цими напрацюваннями.

Якщо розбити завдання на підзавдання і на кожне з них шукати окремого фрилансера, можна набагато швидше, дешевше та ефективніше досягти цілі, ніж коли ти йдеш до великих студій.

— Чи задоволені ви кількістю та якістю наданих на Конкурс робіт?— Так, Конкурс перевершив усі очікування. Ми отримали більше робіт, ніж очікували, та кращої якості.

Конкурс на Freelancehunt — це найкращий випадок взаємодії з будь-якими фрилансерами та фриланс-платформами у моєму житті.

Саме формат Конкурсів — це the best of the best. Мені здається, що люди недооцінюють їх важливість.

— Коли б ви порекомендували замовникам звертатися до фрилансерів за розробкою ТЗ?
— Якщо ти в чомусь не розбираєшся, то є кілька варіантів: або читати в Google, або спитати в ChatGPT чи AI Assistant. Або можна піти на Freelancehunt і пошукати людей, у яких в резюме написано, що вони в цьому розбираються, та отримати ефективну консультацію.

Я це вже рекомендую людям, показую свій приклад і розповідаю. Але я це роблю тому, що полюбляю ділитися корисною інформацією зі своїми близькими людьми, бо це допоможе зробити їх життя краще.

— У чому для вас переваги співпраці з фрилансерами?
— Можливість зробити замовлення в проєкті, наприклад, о 23:00 в п’ятницю та отримати фідбек вже в суботу о 10:00. Можливість бачити історію виконання проєктів. І так само через високу конкуренцію мені як замовнику вигідно працювати з фрилансерами на Freelancehunt.

— В яких випадках варто звертатися до фрилансерів на Freelancehunt?
— У тих випадках, коли у вас є потреба у виконанні якоїсь частини роботи або консультації й у вас немає часу самостійно повноцінно в цьому розібратися. Тобто, коли ви хочете зекономити свій час.

— Чи плануєте ви надалі звертатися за послугами фрилансерів?
— Якщо є потреби — звертаюся. Поки що я задоволений проєктами й мені все подобається.

Дякуємо Денису за цікаве інтервʼю та бажаємо удачі в розвитку проєкту «FPV Swarm».

Потрібно розробити Landing Page для вашої компанії? Відкрийте Конкурс та отримайте десятки готових варіантів виконання вашого завдання!