Дуже часто зустрічаюсь із скептичним ставленням до жінок в декреті як у реальних, так і у віртуальних замовників. Мовляв, що там може зробити та «тупіюча у підгузках і шмарклях тітка», яка крім дитячого пюре та видів суміші більш нічого не знає? І від такої несправедливості стає сумно. Адже жінка, яка поки що не може працювати в повну силу на основній роботі, здатна доволі непогано «фрілансити».

Наявність однієї дитини чи навіть кількох дітей не ставить крапку на можливості заробляти, а навпаки — стає додатковим стимулом.

Це здається лише банальними словами та загальними фразами? А прочитайте 10 основних причин, чому жінка в декреті – практично ідеальний виконавець.

Вона все робить швидко

Борщ на плиті, репетуюча дитина в колисці і проект, який потрібно завершити – все це потребує уваги і часу. І аби встигнути виконати все якісно, треба рухатися максимально швидко. Дні в декреті схожі один на інший: прибирання, прання, гуляння. І тоді розумієш, що якщо затягнеш проект, то маєш шанс не виконати його через постійну рутину домашніх справ.

Але якщо докласти максимум зусиль, швидкості і зосередженості, і, вуаля: проект, на який виділили 3 дні, можна легко зробити за один.

Їй завжди потрібні гроші

Ні, не для себе, а для малюка. Підгузки, іграшки, одяг, їжа – все це потребує коштів і доволі немалих. Тому така жінка хоче виконати якомога більше якісної роботи, аби отримати гроші.

І зазвичай вона робить її швидко, бо гаманець частенько по-зрадницьки порожній, а кошти потрібні терміново.

Вона намагається все робити якісно з першого разу

Тут усе просто: у жінки в декреті банально немає часу по кілька разів переробляти проект. Тому, сконцентрувавшись, вона намагається відразу все зробити якнайкраще. І вам не потрібно буде десяток разів просити її щось виправити. До речі, помилки, якщо вони виникають, виправляються нею одразу. Адже ж їй потрібні гроші.

Вона готова вчитися

Жінка в декреті має менше можливостей здобувати нові знання. Адже весь час присвячує сім’ї та дитині. Тому щось нове для неї завжди приємне та цікаве. Таку дівчину можна брати для виконання незвичайних і нових для неї проектів. Адже у голові, яка просто вимагає нових знань і емоцій, все складається у логічний ланцюжок і, відповідно, потім у якісну роботу над проектом.

Вона може працювати вночі

Така жінка може відповісти на ваш лист практично у будь-який період доби: адже зазвичай спить дуже мало. Внести правки о другій годині ночі? Легко! А ще вона може не відволікатись на перекуси і каву, на макіяж і манікюр. Адже їсти немає коли, а доглядати за собою… загалом теж нема коли. Такий собі ідеальний працівник, зосереджений на роботі. Бо навіть якщо випадає вільна хвилинка, вона присвятить її праці, бо ж треба заробити, аби порадувати своє чадо чимось смачненьким чи гарненьким.

Вона не буде з вами сваритись

Зазвичай молода мама перебуває в якійсь дивній ейфорії і не має бажання конфліктувати з замовником чи доводити свою правоту. Вам не подобається текст і потрібно вдесяте його переписати? Чому б і ні? Ви мало заплатили: що ж хай так, в іншому випадку може не бути нічого.

Крім того, примхливий замовник для неї часто — ще одне нерозумне дитя, яке ласкою і солодкою цукеркою можна «задобрити». Але майте на увазі, така лагідність триває недовго: варто дитяті підрости, і жінка стає адекватною, у неї нормалізуються гормони, сон і непотрібне «мімімі» до замовника зникає.

Вона може працювати за меншу суму

Парадокс, але часто такі жінки зовсім себе не цінують. Вони готові братися за будь-які дешеві проекти і будуть раді й тому, що є. Все тому, що часто мама в декреті – це збірний образ «курки-паразитки-нічогонеробниці», якими можуть бачити таку дівчину чоловік, свекруха чи оточуючі. Тому вона й прагне хоч щось заробити і показати свою значущість. А «добрі» замовники інколи ще й принижують жінку, говорячи: добре хоч те заплатив, твоя робота – нікудишня.

Вона не може відмовити

Навіть якщо жінка в декреті падає з ніг, все одно перспектива заробити змушує її працювати. Тому її легко можна найняти для виконання якогось екстреного завдання або віддати відверто погане завдання, за яке ніхто не хоче взятись.

Вона не зникне

Більшість таких жінок вважають фріланс хорошою перспективою заробити. І поки їхній основний «проект» ще бігає у підгузках, вони не будуть зникати і псувати свої стосунки з замовниками. Тому будьте впевнені, вони виконають будь-який проект та доведуть його до кінця.

Вона може стати вашим партнером

Часто, за час вимушеного сидіння вдома з малям, жінка переглядає свої погляди. І з продавця може стати класним фрілансером. Чому б ні? І дуже часто знаходить себе у новій професії і добре там реалізується. Просто необхідні навички вона отримає ще у декреті.

Тільки потім, коли така жінка самовдосконалиться, «убереться в пір’ячко» — її робота буде коштувати зовсім іншу суму. А вам, як постійному клієнту, можуть бути надані знижки або інші приємні бонуси. Тому дружіть з нею, у неї-таки є перспективи!

Піти в декрет ще не означає перестати думати, вчитися та працювати. Повірте, більшість жінок можуть добре поєднувати виховання дітей і роботу.

Так, інколи це складно. Інколи хочеться плакати від безвиході, а інколи відправити замовника далеко-далеко… десь за синє море.

Але зазвичай такий стан минає швидко і, найімовірніше за все, є ознакою простої втоми. Тому не ставтеся до мам в декреті зі скепсисом: адже у когось із них дві вищі освіти та багатий досвід роботи. У когось велике бажання заробити, а у когось маса цікавих ідей. І пам’ятайте, ваша мама теж колись була у декреті і мала слабкості, тому пробачайте їх і іншим жінкам.

Тисячі нових ідей в одному маленькому пакованні...
30 травня цього року ми розпочали серію статей, які будуть корисними не лише виконавцям, але й насамперед замовникам. В цих статтях ми знайомимо вас з цікавими кейсами конкурсів у різних категоріях, а також з самими замовниками, беручи у них короткі інтерв’ю. Деякі замовники не публікують конкурси …