30 травня цього року ми розпочали серію статей, які будуть корисними не лише виконавцям, але й насамперед замовникам. В цих статтях ми знайомимо вас з цікавими кейсами конкурсів у різних категоріях, а також з самими замовниками, беручи у них короткі інтерв’ю.

Деякі замовники не публікують конкурси за своїми завданнями через страх отримати малу кількість робіт, побоювання, що жодна робота їм не підійде, бо в них «дуже специфічна сфера діяльності». Працюючи по проектах через безпечну угоду «Сейф», вони не наважуютьcя робити передплату у конкурсі. Сподіваюсь, що ця стаття зможе відповісти на ваші запитання та розвіяти страхи.

Перша стаття серії була про конкурс в категорії «Етикетка». Вона присвячувалась конкурсу з розробки етикетки вина. Сьогодні ми подаємо до вашої уваги конкурс, метою якого була розробка дизайну паковання.

Конкурс очима замовника — об'єктивний погляд

Насамперед хотів би познайомити вас із замовником конкурсу, бо цікавою є саме інсайдерська інформація. Отож замовник – юридична особа, яка є дистриб’ютором товарів медичного призначення. А з нами веде бесіду співробітник Ірина.

Ірино, доброго дня. Ваша компанія зареєстрована на нашому сервісі вже понад два роки. За цей час ви провели 9 конкурсів, ще один зараз перебуває на етапі коригувань варіанту, який переміг. Також працювали і у форматі проекту. Тобто досвід роботи з нашим сервісом вже є неабиякий. Я впевнений, що для читачів нашого блогу ваш досвід буде дуже цікавим.

Дякую за інтерес до нашої компанії! Так, справді, вже є досвід проведення конкурсів і проектів і хочеться сказати величезне спасибі за створення такого сервісу, який надає можливість талановитим, креативним, творчим людям реалізувати свій потенціал, а замовникам (і нашій компанії зокрема) втілити свої ідеї та проекти в життя.

Ірино, розкажіть трохи про свою компанію, чим вона займається?

Компанія «Тетафарм» – провідний дистриб’ютор товарів медичного призначення (це пластирі, тести для визначення вагітності, шприци, рукавички медичні, презервативи, пелюшки, підгузники, бахіли, катетери, гінекологічні набори, матеріали для перев’язки, бинти еластичні та багато-багато інших виробів).

Ми є ексклюзивним імпортером таких брендів, як Medrull, Friends, Teddy, A-med, Avanti Medical, One Touch, Wadex, Ayset, Medismart, Medistar. Окрім того, «Тетафарм» активно виводить на ринок товари медичного призначення під власними торговими марками – це, наприклад, пластирі Тета, тести для визначення вагітності Тета, еластичні бинти, бахіли, перцеві та мозольні пластирі TetaPlast, контейнери для аналізів, гінекологічні набори, гірчичники. І це лише початок!

Як давно ваша компанія працює на ринку України?

ТетаФарм відносно молода компания – на українському ринку лише трохи більше семи років, проте дуже динамічно розвивається. На даний момент компаній налічує 17 складів по всій території України, завдяки чому ми маємо можливість доставляти нашу продукцію вчасно і в найвіддаленіші куточки країни.

Ірино, ким особисто працюєте Ви у ТетаФарм? Ми звикли казати про компанії, але ж компанії насамперед – це люди.

Я працюю в центральному офісі у Львові на посаді «помічник керівника».

Ваші конкурси пов’язані з розробкою дизайну паковання та етикетки для товарів медичного призначення. Один з останніх конкурсів – «Дизайн паковання для марлі та бинтів». Розкажіть яке завдання стояло перед фрілансерами?

Завдання і легке, і складне водночас. Бо, з одного боку, дизайн не повинен був вийти за рамки «виробів медичного призначення», а з іншого – хотілося обрати щось цікаве, креативне. Тобто, щоб це не була просто класика, а щоб паковання привертало увагу, мало естетичний вигляд, якісь цікаві елементи.

Ірино, Ви працювали на нашому сервісі у конкурсах та через проекти також. Розкажіть, будь ласка, свої враження від різних форм роботи.

Якщо обирати проект, то безперечно 90% успіху – це вибір дизайнера, його професійність, адже результат роботи бачимо вже постфактум. Нам в цьому плані дуже пощастило – дизайнер відразу вловив, яке перед ним стоїть завдання і роботу виконав дуже якісно. Але, чесно кажучи, більше до вподоби формат конкурсів, бо, як кажуть в народі: «Скільки голів – стільки й думок». Саме в конкурсах є можливість візуально побачити різні варіанти робіт і лише після цього зробити остаточний вибір. Тобто тут на 100% бачиш, що отримуєш.

За нашими прогнозами у конкурсі «Дизайн паковання для марлі та бинтів» ви мали отримати близько 40 робіт. На практиці вийшло трохи менше, але все ж таки 30 варіантів. Складність, мабуть, у медичній сфері. Скажіть чи задоволені ви проведеним конкурсом, якістю робіт, кінцевим варіантом паковання?

Так, ви маєте рацію – сфера доволі непроста. Але результатом проведеного конкурсу задоволені. Можливо, дещо відійшли від вимог стосовно колористики, але величезним плюсом роботи було те, що дизайнер використала не стокове зображення, як переважна більшість, а намалювала своє.

Скажіть, за якими критеріями ви обираєте роботу, що перемогла?
Обрання переможця – справа колективна... Беруться до уваги завдання, висвітлені в брифі, уподобання та зауваження кожного, після чого проводимо голосування. І робота, яка до вподоби більшості, перемагає.

У вас вже 9 завершених завдань, та кожного разу в конкурсі новий переможець. Чому ви не співпрацюєте з переможцями минулих конкурсів?

Тому що акцент робиться не на рейтингу дизайнера, не на попередніх співпрацях, а на самих роботах. І деколи дизайнер-новачок може запропонувати цікавіші ідеї, ніж фрілансер зі стажем.

Ірино, як ви обираєте бюджет конкурсу?
Бюджет залежить від складності паковання. Тобто були конкурси, в яких робився один дизайн для кількох розмірів паковань, але він не був високої складності – тоді бюджет один. А бувало й таке, що розроблявся дизайн для одного паковання, але вимоги і складність виконання були вже інші, відповідно і гонорар вищий.

Арбітраж у конкурсі

Я знаю, що у вас був досвід, коли по закінченню конкурсу ви не могли обрати переможця. Можете детальніше розповісти про це? Бо хотілося, щоб знайомство наших читачів з вами було більш повне та об’єктивне.

Справді, такий невеликий досвід є. Замовники знають, що на обрання переможця конкурсу відводиться 4 дні. Якщо ви бачите, що конкурс не дав вам бажаного результату (дуже мала кількість робіт, роботи низької професійної якості або не відповідають технічному завданню), то ви повинні проінформувати про це адміністрацію сервісу – процедура арбітражу. Повідомлення потрібно відправити не пізніше ніж за 48 годин до закінчення терміну обрання переможця.

Ми так і зробили, бо шукали варіанти для паковання преміум-сегменту. Цей критерій був дуже важливим для нас, бо ми виводимо на ринок нову преміальну торгівельну марку. Отримані роботи не відповідали цій вимозі.

Наше звернення було розглянуто, і нам повернули бюджет конкурсу. Я вважаю такі випадки можливими, хоча й хочеться підтримати виконавців за їх працю і обрати гідний варіант.

Чи зручно вам працювати на сервісі Freelancehunt? Що вам подобається, та що би Ви порадили змінити нам?

Так, сервіс дуже зручний і юзабільний (зокрема в порівнянні з конкурентними). Єдине, що не сподобалося з останніх нововведень – це зміна правил щодо участі в конкурсі – роботи подавати могли лише дизайнери з певним рейтингом. Думаю, цей фактор відіграв не останню роль під час проведення нашого нового конкурсу, тому й кількість робіт така мала. Багато дизайнерів писали нам скарги з цього приводу.

Який додатковий функціонал сервісу був би корисним (співпраця з юридичними особами у конкурсах, додаткова сервісна підтримка…)?

Наразі функціонал та рівень сервісної підтримки нас влаштовують.

Ірино, дуже вдячні, що Ви приділили нам час та поспілкувалися з нами. Бажаємо вашій компанії та Вам особисто успіху й нових цікавих проектів.

Кейс конкурсу по створенню паковання

Наразі дійшли ми й до самого конкурсу.

Якщо ви ще раз переглянете першу статтю, то побачите, що завдання до конкурсу з розробки етикетки вина було складено за нашим брифом (питання, відповіді на які дають можливість виконавцям зрозуміти своє завдання). Ірина – досвідчений користувач нашого сервісу. Вона точно знає, яка інформація потрібна виконавцям і як її потрібно викласти у конкурсі. Саме тому бриф не є шаблонним, а складений замовником самостійно.

1. Вихідні дані
Завдання:

Потрібно зробити дизайн паковання для марлі та бинтів:
Бинт нестерильний – 5 см х 10 см, 7 см х 14 см (дизайн однаковий, різні розміри)
Бинт стерильний – 5 см х 10 см, 7 см х 14 см (дизайн однаковий, різні розміри)
Марля – 1м, 2м, 3м, 5м, 10м (дизайн однаковий, різні розміри)

Вимоги:
Паковання повинні мати один дизайн, але бути різними по колористиці.
Фон паковання – білий. Шрифт та інші елементи – 3-4 кольори. Для бинтів стерильних – домінування червоної гами.
Колірна палітра PANTONE.
Бажано, щоб на пакованні було зображення бавовни (схематичне,на кшталт того, що на зразку у вкладенні).
У вкладеннях – умовні позначення, розміри паковань та готовий текст, який потрібно нанести на паковання.
На презентацію можна подати не всі розміри, а по одному зразку – бинт нестерильний, бинт стерильний і марля (будь-який розмір), а після перемоги в конкурсі – доробити решту розмірів.
На упаковці допускаються візерунки, смужки тощо.
Вихідні файли – виключно у векторі.
Паковання поліетиленове. Таке, як на зразках.

Зразки паковання:

------1
--------3

Розміри паковання:

------_5-10--

Текст, обов’язковий для розміщення на пакованні:
Бинт стерильний 714:

 1. Назва «Тета»
 2. Бинт марлевий медичний
 3. Cтерильний
 4. Довжина – 7 м, Ширина – 14 см
 5. Лого (у вкладенні)
 6. Штрих-код
 7. Умовні позначення (у вкладенні)
 8. Наступний текст:
  Розміри: довжина, м: 7, ширина, см: 14
  Склад: марля медична бавовняна вибілена
  Тип марлі: 17. ДСТУ EN 14079: 2009
  Призначення: для застосування в медичній практиці.
  Оболонку розірвати по вирізу. Не використовувати при порушенні цілісності паковання.
  Термін придатності: 5 років
  Умови зберігання: в сухому, провітрюваному, недоступному для дітей місці, захищеному від потрапляння прямих сонячних променів.
  Серія і дата стерилізації: нанесено на пакованні. Серія співпадає з датою стерилізації.
  Стерилізовано радіаційним методом.

Позначення, для розміщення на пакованні:

----------------------

Логотип компанії та бажані елементи дизайну:
----------------------

----------------------

Зверніть увагу, замовник виклав усі необхідні матеріали одразу при створенні конкурсу для всіх трьох видів продукту в усіх розмірах (ми виклали лише частину). Таким чином значно зменшується кількість питань від виконавців, і дизайнерам комфортніше працювати з конкурсним завданням.

2. Попередні прогнози конкурсу:
----------------------

3. Фактичні результати конкурсу:
----------------------

4. Робота, яка перемогла на конкурсі
Переможець конкурсу Тетяна Халазій. Її робота:

winner--

5. Роботи претендентів

variant2---

variant1--

variant4--

variant3--

variant6--

variant5--

variant7--

Підведемо підсумки

Навіть по цим декільком роботам зрозуміло, що конкурс був дуже цікавий, незважаючи на просте завдання (на перший погляд). Я вважаю, ви погодитесь, що варіанти інших дизайнерів також варті уваги.

Ми вдячні компанії ТетаФарм, за співпрацю та чекаємо нових завдань для фрілансерів. Ми вдячні дизайнерам, які приймають участь у конкурсах та дають змогу замовникам обрати найкращий для них варіант.

Гадаю, ця стаття стане в пригоді замовникам, тим що планують створювати конкурси і бажають краще розумітися на них; виконавцям, що приймають участь або тільки планують, щоб краще розуміти замовників!