Щоб створювати чудову рекламу, просувати свій бізнес у соціальних мережах, бачити широкий спектр даних й аналізувати, потрібно детально розбиратися в кожному елементі. Ваші фото, відео, ключові слова впливають на рентабельність та витрати компанії.

Зараз в інтернеті є безліч безплатних інструментів маркетингу, які можуть допомогти вам розробити кожен крок для рекламної кампанії в соціальних медіа.

1. Canva

Зображення мають надзвичайно важливе значення для привернення уваги людей під час перегляду сторінок у соцмережах.

Canva — це безплатний інструмент, який дозволяє користувачам створювати переконливий візуальний контент для соціальних медіа. Користувачі можуть вибирати різні фони, додавати фільтри, накладати текст, створювати інфографіку та багато іншого. Також можна використовувати шаблони для створення плакатів, банерів, візиток тощо.

У травні 2019 року компанія оголосила про придбання Pixabay та Pexels — двох сайтів для особистого й комерційного використання безплатних фотографій. Ці платформи дозволяють окремим фотографам безплатно ділитися своїми роботами, а зображення можуть брати користувачі Canva для своїх проєктів.

Станом на 2019 рік Canva оцінена в 3,2 мільярда доларів і має понад 20 мільйонів користувачів у 190 країнах.

2. Google Trends

Хочете розкрити тенденції, які стосуються інформації про кампанію? Google Trends — інструмент для досягнення цієї мети. Веб-додаток дає змогу оцінити популярність певних термінів на сьогодні та протягом якогось періоду. Ви також можете порівняти один термін з іншими ключовими словами, знайти пов’язані ключові слова й побачити популярність ключових слів у різних частинах світу.

3. Trello

Вам потрібно зробити кілька кроків, щоб створити рекламну кампанію в соціальних мережах. Цілком можливо, якщо на різних етапах процесу є кілька фахівців.

Trello — це інструмент управління проєктами, який полегшує співпрацю. Ви можете створювати різні дошки для різних проєктів, розбивати кожен план дій на невеликі шматки та призначати завдання певним членам кожної команди. Це простий спосіб дозволити кожному відстежувати, що виконується, а що залишається для завершення.

Система є безплатною, але можна оплатити преміум-версію, щоб мати доступ до більш складних і цікавих інструментів.

4. Feedly

Це популярний зчитувач RSS-каналів, який допоможе вам організувати все своє читання та поділитися ним зі своєю командою. Вибирайте новини з улюблених джерел інформації за темами або будьте в курсі публикацій обраних блогів та мислителів. А ще додаток інтегрується з каналом YouTube. Його можна використовувати для моніторингу новин, пов'язаних із цікавою для вас галуззю, пошуку натхнення, дослідження деяких тем та відстежування новин про вашу компанію.

5. Animoto

Відео зазвичай є найбільш поширеним і привабливим типом вмісту на всіх платформах соціальних мереж.

Animoto — це хмарний сервіс, який допомагає створити унікальне відео. Тут є бібліотека з понад мільйоном відеоматералів, зображень та ліцензійних музичних записів, яку можна використовувати для створення власного відео.

У наші дні більшість платформ містить відеозаписи з автоматичним відтворенням, що може допомогти привернути увагу, коли люди прокручують свої стрічки в соцмережах. Водночас споживачам набагато простіше переглянути та послухати інформацію на відео, ніж читати довгу публікацію в блозі.

З Animoto ви можете створювати професійні відеоролики для своїх соціальних медіа-кампаній, навіть якщо у вас немає великого бюджету чи дизайнерських навичок.

6. Buzzsumo

Buzzsumo — це інструмент для аналітики соціальних каналів і контролю контент-маркетингу. Система допомагає шукати в інтернеті контент на основі пошукових запитів і звітів, спираючись на різні чинники включно з лайками й поширенням постів.

Buzzsumo дозволяє знайти вміст з найвищою ефективністю на будь-яку тему чи веб-сайт.

7. Panda

Ця платформа для тих, хто цікавиться дизайном і розробкою.

Новинний агрегатор, покликаний, за словами його творців, полегшити життя дизайнерам і розробникам. Сервіс пропонує великий вибір джерел на тему дизайну, фотографії та розробки й дозволяє налаштувати оформлення стрічки вручну. В Panda можна імпортувати RSS-стрічки і додавати матеріали в закладки.

8. Followers +

Це додаток, який відстежує ваш обліковий запис в Instagram, Twitter, TikTok за рівнем залучення нових підписників і тих, хто видалився з вашої сторінки, за взаємними підписками, людьми, які не стежать за вами, але ви підписані на них, і людьми, за якими ви не стежите, але вони підписані на вас. Ці функції безплатні, вони допоможуть побачити свою аудиторію та зрозуміти, як з нею взаємодіяти.

Доступна версія програми, яка дозволяє під’єднати більш ніж один обліковий запис, переглядати видалені лайки або коментарі, а також бачити, хто заблокував ваш обліковий запис.

9. Brand24

Це інструмент моніторингу інтернету та соціальних медіа, який допомагає з аналізом репутації маркетинговим компаніям.

Brand24 має понад 20 аналітичних показників, які дозволяють оцінити ефективність вашої онлайн-діяльності.

Програма відстежує багато джерел в інтернеті (Twitter, YouTube, Twitch, хештеги на TikTok, подкасти, форуми, блоги, служби новин та інше), що в поєднанні з наявними даними дає змогу отримати широке уявлення про результати маркетингової кампанії.

За допомогою Brand24 ви можете легко оцінити, як ваш бізнес сприймається в інтернеті. Спираючись на зібрані результати з певної теми, система автоматично генерує інформацію.

10. Google AdWords Keyword Planner

Ще одним корисним інструментом для посилення популяризації свого інтернет-бізнесу є планувальник ключових слів Google AdWords. Цей інструмент покликаний допомогти вам спланувати справи, але це також чудовий ресурс для SEO. Ви можете використовувати Google AdWords для дослідження ключових слів і того, наскільки вони конкурентоспроможні, перевіривши поточну ціну ставок. У такий спосіб можна створити кращу структуру кампанії та використовувати свій вміст.

Google AdWords Keyword Planner безплатний, але для його використання потрібно створити обліковий запис Adwords.

11. Social Image Resizer Tool

Це адаптивна програма, яка швидко може змінити розмір картинки чи фото для соціальних медіа. Адже зображення в різних соцмережах мають певну роздільну здатність, і це не завжди можна ігнорувати.

Відомо, що Twitter найбільш вдало показує ілюстрації зі співвідношенням сторін 2:1, Facebook притаманні більш квадратні фотографії, а Google+ —вертикальні. Запам’ятати всі параметри досить важко, але ще складніше оптимізувати зображення під кожен з каналів.

Але вам не потрібно буде забивати цим голову, якщо ви скористаєтеся сервісом Social Image Resizer Tool.

12. OnPage SEO

Інструмент OnPage SEO — це рішення, що підтримує інтернет-маркетинг та дозволяє аналізувати багато питань, пов’язаних з веб-сайтом. OnPage SEO — це інструмент, до якого жоден веб-майстер не має байдуже ставитися.

Платформа надасть цінні поради щодо оптимізації факторів ранжування на веб-сайті, як-от назва, довжина та структура URL-адреси, інформація про найважливіші ключові слова та їхній рейтинг.

OnPage SEO надає веб-майстрам цінну інформацію та допомагає з глибоким аналізом веб-сайтів.

Список інструментів інтернет-маркетингу дуже великий, тому іноді складно зрозуміти, чи потрібно використовувати той чи той інструмент на певному етапі розвитку вашої діяльності.

Хоча роль маркетингу постійно змінюється, факт доведення його впливу на успіх компанії залишається незмінним. Безперечно, він сприяє залученню клієнтів, а зображення, відео, статистика й дані аналізу значною мірою допомагають досягти цієї мети.

Пам’ятайте, що кожна компанія має обличчя. Подумайте, чим ваш бізнес відрізняється від інших, і донесіть цю думку до клієнтів!