Поява штучного інтелекту зробила справжню революцію у світі технологій. Відколи винайшли систему, здатну імітувати людський розум, усім нам відкрилися величезні можливості. Як мінімум, кожен тепер може мати віртуального помічника, якому легко делегувати купу рутинних завдань. Хтось використовує цю можливість для розвитку кар'єри, а хтось залишається лише спостерігачем.

Якщо ви ще не чули про AI-сервіси, знайомтеся із цією добіркою. Тут ми розповідаємо, чим саме фрилансеру будуть корисні програми на базі штучного інтелекту, і наводимо приклади 15 найпопулярніших з них.

Чому за ШІ — майбутнє?

Що ж таке AI (Artificial Intelligence) і чому весь світ так переполошився від появи цієї технології?

Штучний інтелект — це програма, що здатна мислити майже як людина. Вона вміє будувати логічні зв’язки, розуміє людську мову і може виконувати безліч рутинних завдань. Наприклад, уже сьогодні різні сервіси на основі штучного інтелекту можуть:

 • Перекласти текст будь-якого розміру і тематики, зберігаючи його сенс. А не так, як це робив Google Translate ще 5-7 років тому.
 • Створити унікальну ілюстрацію чи мелодію за вашим індивідуальним запитом. Наприклад, картинку, на якій ведмеді катаються на роликах у відкритому космосі, або пісню «Ой, у лузі червона кали́на…» у виконанні Аріани Гранде.
 • Відповісти на будь-яке питання. Не надавши посилання, як Google, а конкретно.
 • Обробити вашу фотографію в будь-який спосіб: накласти інше тло, відкоригувати світло, прибрати небажані елементи.
 • Написати за вас будь-який текст так, що ніхто і не відрізнить від «людського». І ще багато іншого.

І все це — за лічені хвилини або навіть секунди.

Використання сервісів на основі штучного інтелекту дозволяє фрилансеру зекономити час, покращити якість роботи та ефективність усіх процесів. Штучний інтелект стає все більш доступним та інтегрованим у різні аспекти роботи. А отже фрилансери, які вміло використовують ці інструменти, однозначно можуть отримати конкурентну перевагу на ринку.

Текст вище написав для вас штучний інтелект власною персоною. Це була програма ChatGPT, яку я попросила додати щось на тему статті від себе.

Чи зможе AI замінити роботу копірайтера
Чи здатен штучний інтелект замінити роботу копірайтера. В яких випадках замовникам не варто звертатися до AI. Переваги AI для копірайтера.

Сервіси для виконання рутинних завдань

Думаю, ви вже переконалися в тому, що AI може стати гідним помічником у роботі кожного фрилансера: копірайтера, дизайнера, маркетолога, відеографа та багатьох інших. Подивімося на конкретні приклади сервісів, які можуть використовувати вже сьогодні навіть новачки. Наступні п’ять сайтів допоможуть вам зекономити робочий час, адже можуть взяти на себе виконання нескладних завдань.

Simplified

Simplified — інструмент управління соціальними мережами, який допомагає підприємствам збільшувати свою присутність у Facebook, Twitter, Instagram та інших мережах без значних зусиль. Сервіс автоматично публікує дописи на сторінках і здатен створити привабливий контент спеціально для вашої аудиторії, проаналізувавши всі пости, що ви публікували до цього, та запропонувавши ідеї для наступних. Після публікації дописів Simplified надасть докладну аналітику, щоб ви могли відстежувати ефективність своїх кампаній.

Вартість: від $6/місяць. Є безплатний тариф з обмеженими функціями.

Simplified
Simplified

Otter.ai

Практично кожен фрилансер періодично під’єднується до дзвінків із замовниками чи командою. На таких зустрічах складно зберігати концентрацію та запам'ятовувати кожну дрібницю, особливо, якщо важливої інформації було багато, а на перегляд запису часу немає. Otter.ai допоможе вам записувати та транскрибувати зустрічі, лекції та інші голосові виклики в режимі реального часу. Він також може автоматично генерувати звіт кожного запису, щоб ви могли швидко зорієнтуватися, про що там йшлося.

Вартість: від $10/місяць. Є безплатний тариф з обмеженими функціями.

Otter.ai
Otter.ai

Everypixel

Якщо ваша діяльність передбачає роботу з фотографіями або соціальними мережами, ви, напевно, часто користуєтеся фотостоками. Не завжди буває просто вибрати сервіс, який покаже потрібні зображення. Everypixel — це потужна пошукова система зі штучним інтелектом, яка об'єднує бази 50 найбільших фотостоків світу.

З нею ви за кілька секунд знайдете необхідну картинку із сотні мільйонів зображень. Алгоритм штучного інтелекту програми може:

 • розрізняти застарілі, пластикові фотографії;
 • показувати вам високоякісні, живі та релевантні стокові зображення;
 • швидко підбирати максимально точні результати під ваш запит.

З Everypixel пошук фото з комерційною ліцензією став максимально простим.

Вартість: є як безплатні, так і платні фото з ліцензією для комерційного використання.

Everypixel
Everypixel

Jasper

Jasper — найбільша платформа для копірайтерів та лідер з-поміж сервісів ШІ, що працюють з текстами. Ресурс може написати будь-що, від заголовка наукової статті до повноцінного матеріалу для блогу. Він без проблем впорається із SEO-оптимізованими статтями та рекламними текстами. Платформа навіть може вивчити Tone of  voice бренду та адаптувати стиль написання під нього.

Що таке tone of voice і для чого він вашому бренду
Що таке tone of voice, для чого він потрібен і як бренду його визначити. Головні правила використання та типи ToV.

Щоб Jasper створив максимально релевантний контент, ви можете навчити його, завантаживши інформацію про свою компанію, продукт та аудиторію. Текст не завжди виходить «живим», але найближчими роками AI-копірайтинг цілком може досягти людського рівня.

Вартість: від $39/місяць.

Jasper
Jasper

AI Image Enlarger

Припустимо, ви зробили класну зйомку продукту, але використали телефон замість фотоапарата та отримали не найякісніші фото. Або хочете відновити старі фотографії часів молодості ваших батьків. AI Image Enlarger — онлайн інструмент, що може збільшувати зображення до 400% без шкоди для різкості чи чіткості зображення.

Сервіс використовує спеціальний алгоритм, який аналізує зображення та відновлює їх у більших розмірах. Крім того, з його допомогою можна покращити освітлення та колір фотографій, а також видалити розмитість. Якщо вам потрібно збільшити якість зображення без втрати якості, AI Image Enlarger — чудовий варіант.

Вартість: від $4,9/місяць. Є безплатний тариф з обмеженими функціями.

AI Image Enlarger
AI Image Enlarger

Сервіси для креативності

Ми вже розібралися з тим, які рутинні завдання можна доручити штучному інтелекту. Але його вміння на цьому не закінчуються. Сучасна технологія може не тільки допомагати, а й підінімати якість ваших послуг на значно вищий рівень, пропонуючи нові креативні рішення. Наступні 5 сервісів у добірці створені саме для цього.

Можливості AI для озвучування мультфільмів та реклами
Кейс Freelancehunt про AI технологію озвучування voice cloning. Як ШІ допомагає розвивати бізнес і робить співпрацю більш індивідуальною.

LOVO

Якщо вам потрібно озвучити відео, аудіокнигу, подкаст чи будь-який інший творчий проєкт, довірте це LOVO. Платформа пропонує величезний набір функцій, що забезпечує професійне озвучення будь-якого ролика в домашніх умовах. Вам навіть не треба записувати себе: програма запропонує кілька варіантів озвучування, які складно відрізнити від людського голосу. Все, що потрібно зробити, — виставити параметри та написати текст. Після цього ви зможете здивувати свою аудиторію новим рівнем контенту. І для цього навіть не потрібно суттєво фінансово вкладатися.

Вартість: від $19/місяць. Є безплатний тариф з обмеженими функціями.

LOVO
LOVO

Hour One

За допомогою Hour One можна автоматично створювати відео за участю віртуальних людей, надавши сервісу лише текст, який необхідно озвучити. Замість того, щоб наймати акторів, орендувати студію, писати сценарій, а потім знімати та редагувати відео, ви можете створити готовий ролик за кілька хвилин:

 • спочатку треба вибрати шаблон;
 • потім визначитися з аватаром персонажа;
 • підібрати для нього голос;
 • надрукувати необхідний текст.

Це ідеальне рішення, якщо вам потрібно розвивати бренд, регулярно генерувати контент та охоплювати нову аудиторію. Hour One також може урізноманітнити професійний блог, якщо ви хочете ділитися в ньому новинами зі світу фрилансу, не з'являючись у кадрі.

Вартість: від $25/місяць. Є безплатний тариф з обмеженими функціями.

Hour One
Hour One

DALL-E 2

Цей сайт створить будь-яке зображення на ваш запит. Пишіть, що хочете згенерувати, і сервіс надішле результат, виконаний з приголомшливою точністю. Це ніби як ваш особистий художник, але набагато крутіше, адже реалістичність зображень DALL-E 2 іноді просто вражає. Згенеровані результати можна використовувати у робочих проєктах, розширюючи можливості ваших послуг. Наприклад, за допомогою DALL-E 2 можна створити логотип, банер, унікальний рекламний макет тощо.

Вартість: від $15 за набір зображень.

DALL-E 2
DALL-E 2

Colormind

Colormind — генератор палітри кольорів на базі штучного інтелекту, який допоможе підібрати відтінки для ваших дизайнів. Він може генерувати палітри з нуля чи на основі вихідного кольору, який ви вкажете.

Також сайт може працювати й з наявним стилем. Припустимо, ви — SMM-спеціаліст, який працює з брендом і хоче підібрати відповідні відтінки для майбутніх фото у стрічці. У такому разі в Colormind можна завантажити зображення старих постів, і сервіс запропонує вам відповідні кольори у схожому стилі.

Вартість: безплатно.

Colormind
Colormind

Runway

Runway також пропонує інструменти для редагування відео на базі штучного інтелекту, але не створює ролики з нуля, а допомагає редагувати вже наявні. Ви можете використовувати різні функції:

 • автоматичну стабілізацію відео;
 • виявлення об'єктів;
 • додавання нових деталей за допомогою текстового запиту;
 • зміну кольору, форми та розміру елементів на відео;
 • розпізнавання сцен та багато іншого.

За допомогою цих інструментів ви можете швидко редагувати відео без ручного вибору кожного елемента в кадрі й тим більше без необхідності наймати відеографа чи відеомонтажера.

Вартість: від $12/місяць. Є безплатний тариф з обмеженими функціями.

Runway
Runway

Сервіси для продуктивності й таск-менеджменту

Оскільки формат роботи фрилансера передбачає самостійне керування проєктами та робочим часом, чи не кожному з нас буде корисно отримати своєрідного помічника у вигляді штучного інтелекту. Наступні 5 сервісів створенні саме для цього. Вони допомагають організувати робочий хаос та структурувати всі процеси.

Futurenda

Futurenda — програма для аналізу особистої продуктивності, яка використовує штучний інтелект, щоб допомогти більш ефективно планувати свій час. Програма вивчає ваші звички й автоматично створює рекомендації щодо покращення робочої рутини.

Охоплює такі функції, як пріоритезація завдань, відстеження цілей і нагадування про найближчі зустрічі. Якщо ви хочете ефективно керувати часом, досягати своїх цілей і бути більш продуктивним у роботі, Futurenda — чудовий інструмент.

Вартість: від $5,99/місяць. Є безплатний тариф з обмеженими функціями.

Futurenda
Futurenda

RescueTime

Ця програма для відстеження часу та підвищення продуктивності допоможе зрозуміти, як саме ви проводите час в інтернеті. RescueTime відстежує активність на всіх сайтах і надає звіти про вашу продуктивність. Сервіс допоможе визначити сфери, в яких ви можете покращити продуктивність і тайм-менеджмент. Він також аналізує фактори, що відволікають і знижують продуктивність, допомагаючи працювати ефективніше.

Вартість: від $6,50/місяць. Є безплатний тариф з обмеженими функціями.

RescueTime
RescueTime

ClickUp

ClickUp — колекція інструментів на базі штучного інтелекту, яка допоможе продумати структуру листів, що продають, написати статті в блог і створити медійний контент.

Наприклад, можна швидко вдосконалити готовий текст за допомогою ClickUp Doc або отримати короткий вміст довгого документа з ClickUp Summarize Document. Такі функції сервіс пропонує для тих, хто працює в маркетингу, продажах, дизайні, копірайтингу та інших сферах. Незалежно від того, який досвід роботи на фрилансі ви маєте, ClickUp допоможе вивести роботу на новий рівень.

Вартість: від $7/місяць. Є безплатний тариф з обмеженими функціями.

ClickUp
ClickUp

Zoom IQ

Zoom IQ — це доповнення до Zoom Meetings та Zoom Phone, призначене для підвищення продуктивності під час дзвінків з колегами та замовниками. Інструмент штучного інтелекту аналізує контекст, щоб допомогти вам покращити взаємодію з клієнтами, автоматизувати адміністративні завдання та збільшити продажі. Zoom IQ, як і Otter.ai, також записує зустрічі, але на додачу до цього ще й автоматично ділить запис на розділи, виділяє ключові моменти та надає рекомендації.

Вартість: від $79/місяць.

Zoom IQ
Zoom IQ

Genei

Genei — інструмент, що допомагає користувачам вивчати великий масив інформації, не вчитуючись. Ви можете завантажити посилання на статті та дослідницькі роботи, щоб сервіс надав вам їх стисле викладення. Також можна використовувати розширення для Chrome, щоб максимально швидко обробляти інформацію та зберігати матеріали й звіти для подальшого використання. Найкраще програма підходить для тих фрилансерів, хто постійно навчається і здобуває нові навички або часто шукає в мережі необхідну для роботи інформацію.

Вартість: від $3,99/місяць. Є безплатний тариф з обмеженими функціями.

Genei
Genei

Висновок

Штучний інтелект поступово вкорінюється у нашій рутині. Чимало фрилансерів хвилюються, що такі технології скоротять кількість робочих місць і їхня професія стане непотрібною. Насправді, за прогнозами, штучний інтелект поки що лише створює нові робочі місця. Спеціалісти, які тримають руку на пульсі та швидко освоюють нововведення технологічного світу, точно не постраждають від цього. Тому знайомтеся зі штучним інтелектом, і нехай з ним ваші послуги стануть ще більш потрібними та високооплачуваними.

Від редакції. Якщо вам сподобалася стаття і ви також хочете поділитися своєю думкою із читачами, пишіть нам. Чекаємо на ваші історії!