Привіт. Мене звати Віталій Вальков, я працюю на Freelancehunt вже 3 роки і за цей час отримав неабиякий досвід у сфері фрілансу. Саме Freelancehunt став першим сервісом у моїй кар’єрі фрілансера, за що йому дякую.

А ви помітили, що одні фрілансери виграють замовлення частіше від інших? У них завжди є робота та хороші відгуки. А все тому, що є певні правила, дотримуючись яких ви зможете вирватися вперед. Сьогодні я хочу поділитися лайфхаками, які допоможуть вам отримати конкурентну перевагу над іншими фрілансерами.

Не просто прочитайте, а використовуйте у житті

1. Ваш профіль

В першу чергу як потрапляєте на сервіс, вам необхідно правильно заповнити свій профіль. І чим більше інформації вкажете, тим більше отримаєте початкового рейтингу на сервісі. Також замовникам потрібно бачити хто ви, а не обирати кота в мішку (доречі в деяких фрілансерів якраз і кіт на фото профілю), тому приділяйте максимум уваги вашому профілю.

 • Зробіть якісні фото;
 • заповніть усі дані на сервісі;
 • додайте усі соц. мережі;
 • напишіть детальне резюме про вас та умови співпраці.

2. Портфоліо

Дуже важливий момент — якісне портфоліо. До цього потрібно поставитися так, ніби будуєте будинок мрії. Дуже часто фрілансери закинуть декілька робіт і коли у них не виходить виграти проект - кажуть, що фріланс не працює, я намагався, а у мене не вийшло і т д. Якщо ви погано попрацювали над портфоліо, то час задуматись над тим, як його покращити.

 • Додайте кращі роботи та опишіть проект;
 • притримуйтеся однієї стилістики;
 • додайте посилання на інші ресурси, якщо є;
 • немає робіт? Новачок? Беріть участь в конкурсах та навчайтеся.

Я на початку кар’єри сам видумував замовника та створював йому уявний проект. Так з'явилось нове портфоліо. Є ще варіант: зробити для себе брендинг і стати першим клієнтом.

3. Правильна подача на проекти

Тепер більше до moneymaking дій. Ваш профіль виглядає добре, у вас заповнене портфоліо - починайте робити ставки на проект. Спочатку ми читаємо, що написав замовник, а потім робимо ставку, і ні в якому разі не навпаки.

Замовники шукають вирішення проблеми, яку вони не можуть виконати самі та необхідно їм допомогти у цьому. Вчитайтеся добре в текст, зрозумійте, що потрібно і потім мозок сам зрозуміє, чи ви зможете виконати даний проект. А тепер пишіть текст. Зверніться по імені до замовника, напишіть що зможете допомогти із вирішенням даного питання та при можливості скажіть яким чином.

Не “копіпастіть” тексти, тому що це дуже помітно, та я вважаю що це неповага до клієнта. Вас обирають не за профіль і портфоліо (це тільки додаткові чинники), а за ваш підхід до справи. І подача на проект найважливіший момент для фрілансера, щоб вигравати замовлення.

Приклад тексту, який використовую я:

Доброго дня, (Ім’я).
Допоможу Вам із розробкою логотипу та фірмового стилю для (назва проекту), а також зможу підібрати друкарню.

Перегляньте портфоліо, де Ви зможете ознайомитися із моїми роботами.

(Посилання на роботи)

З повагою,
Віталій Вальков.

Є ще лайфахаки: Готовий почати зараз, зроблю за відгук виконаю впродовж 3 годин і т.д.

Такі прості техніки допоможуть вигравати проекти частіше.

4. Швидкість подачі

Важливий момент: відслідкувати та податися на проект. Це також збільшить Ваш шанс бути заміченим. Але, якщо проект цікавий - сміло подавайтеся. Інколи замовники дуже детально підходять до вибору кандидата і обирають серед великої кількості виконавців. Одним з них маєте бути ви.

5. Переписка з клієнтом

Якщо ви обрали для себе професію фрілансер, вам необхідно навчитися діловому письму. Ось деякі правила, які допоможуть:

 • робіть усе вчасно. Якщо не встигаєте доробити проект, напишіть замовнику та попередьте завчасно. Зірвані сроки покажуть, що ви людина на яку не можна покластися;
 • будьте, люб’язним та доброзичливим. Бажайте гарного дня, запитуйте про справи.
 • не відповідайте “ок” . Є безмежна кількість інших варіацій даного підтвердження (Гаразд, добре, зроблю і т д.);
 • навчіться писати грамотно українською чи російською мовою. Робота фрілансера у багатьох випадках складається із переписки, тому покажіть свій професіоналізм. Не вживайте жаргонні слова.

Дані техніки із мого особистого життя та досвіду. Сподіваюсь, ця стаття вам допоможе виграти більше проектів. Бажаю Вам успіху та хороших замовників.

Хочете від мене особисту пораду по даній тематиці? Пишіть у Facebook!
Посилання у профілі.

З повагою,
Віталій Вальков.