У попередній статті ми надали приклади 75 корисних промптів для авторів контенту, SEO, програмістів, маркетологів та просто для розваги. Продовжуємо тему з наступною добіркою із 75 підказок українською мовою для ChatGPT.

Ці запити допоможуть оптимізувати вашу роботу, отримати нові ідеї та підвищити продуктивність. Тож спробуйте промпти, щоб ефективніше використовувати ChatGPT від OpenAI.

У цій статті:

Найкращі промпти ChatGPT для малого бізнесу

1. Які найкращі фрази можна використати, щоб описати мій [ТИП БІЗНЕСУ] у соцмережах, коли я хочу залучити [ЦІЛЬОВА АУДИТОРІЯ] в [МІСЦЕ]?

2. Склади для мене графік публікацій на 3 місяці [ЧАСТОТА] на LinkedIn. Врахуй дні публікації та теми, на які я маю писати. Мій бізнес — [ОПИС], я експерт у [ОПИС]. Включи 5 пунктів з кожної теми, які допоможуть мені розпочати роботу.

3. Напиши 5 варіантів заголовка для LinkedIn експерту в [ТЕМА], який працює з [ТИПИ КЛІЄНТІВ]. Розмір заголовка не має перевищувати 200 символів.

4. Напиши шаблон електронного листа для відповіді клієнту, який хоче повернути гроші. Моя політика повернення коштів — [ВВЕДІТЬ ДАНІ], а клієнт не відповідає критеріям для повернення коштів.

5. Напиши ввічливу автовідповідь, яку я зможу використовувати у своїй електронній пошті, коли мене не буде в офісі. Мене не буде в офісі з [ДАТА] до [ДАТА]. Якщо адресат має термінову потребу, він може [ІНСТРУКЦІЯ].

6. Напиши професійне біо максимум 150 слів для використання на моєму вебсайті. Я — [БІОГРАФІЧНІ ДАНІ]. Зроби текст привабливим для [ОПИС АУДИТОРІЇ].

7. Напиши Instagram біо, використовуючи емодзі, щоб показати, що я [БІОГРАФІЧНІ ДАНІ]. Зроби біо привабливим для [ОПИС АУДИТОРІЇ] і додай заклик до [ДІЯ].

8. Запропонуй [КІЛЬКІСТЬ] ідей для мого нового [ПРОДУКТ чи ПОСЛУГА]. Це [ОПИС] і призначено для [АУДИТОРІЯ].

9. Чи можеш ти запропонувати [КІЛЬКІСТЬ] ідей доменних імен для [ТИП БІЗНЕСУ]? Доменні імена не мають використовуватися.

10. Створи шаблон електронного листа, який я можу надіслати клієнтам і ввічливо попросити їх залишити відгук на [ПЛАТФОРМА]. Я [ПОСАДА], моя компанія називається [НАЗВА]. Мої клієнти зазвичай [ОПИС].

11. Які клієнти зацікавлені в [БІЗНЕС ЧИ ПРОДУКТ]? Я працюю з клієнтами в [МІСЦЕ].

12. Створи опис продукту зі 100 слів для [ТИП ПРОДУКТУ]. Він доступний у [РІЗНОВИДИ] і коштує [ЦІНА].

13. Як я можу попросити когось стати амбасадором мого бренду? Будь ласка, напиши шаблон, який я можу використати як повідомлення в Instagram. Ми з компанією [ОПИС] будемо надсилати повідомлення людям, чиї профілі в Instagram мають [ОПИС].

14. Допоможи написати опис роботи для [НАЗВА]. Людина повинна мати [ВИМОГИ]. Посада оплачується [СТАВКА] і починається з [ДАТА].

15. Допоможи мені розвинути особистий бренд на LinkedIn. Я [ОПИС] і намагаюся досягти [ОПИС АУДИТОРІЇ]. Мені потрібно виробити tone of voice, написати заголовок для LinkedIn і знайти ідеї для щотижневих дописів.

Найкращі промпти ChatGPT для компаній

16. Створи план онбординга нового співробітника для команди, орієнтуйся на [ПОСАДА] з [КІЛЬКІСТЬ] років досвіду. Важливо, щоб вони знали [ДЕТАЛІ].

17. Створи дві версії вакансії для [ПОСАДА]. Посада вимагає [ДЕТАЛІ], а найманий працівник має проживати в [МІСЦЕ]. Створи одну версію оголошення, яку ми розмістимо на сайтах вакансій, і коротшу версію, якою ми зможемо поділитися в соціальних мережах.

18. Напиши три ідеї назв посад для ролі, яка буде [ОПИС]. Ця робота схожа на [ЗАГАЛЬНА НАЗВА РОБОТИ], але ми хочемо назву, яка покаже голос нашої компанії. Ми описуємо наш стиль як [ОПИС], а інші приклади назв посад у нашій компанії — [ПРИКЛАД].

19. Розроби список запитань для співбесіди, щоб оцінити навички кандидатів на [ПОСАДА] у [ТИП КОМПАНІЇ]. Ідеальний кандидат повинен мати досвід роботи з [ВИМОГИ].

20. Створи набір запитань для попереднього відбору кандидатів для заявки на роботу. Робота призначена для [ПОСАДА] і вимагає такого: [ВИМОГИ].

21. Напиши бренд-гайд, яким ми можемо поділитися з постачальниками чи підрядниками. Наш tone of voice [СТИЛЬ], ми використовуємо шрифт [НАЗВА], наші фірмові кольори [ДЕТАЛІ]. Наша аудиторія [ОПИС]. У нас є [АКАУНТИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ], також ми використовуємо [БЛОГ/ЕЛЕКТРОННА ПОШТА] у нашому маркетингу. Ось приклад [БЛОГ/ДОПИС], який ми опублікували [КОНТЕНТ].

22. Створи рекомендації з використання тону в соцмережах для втілення нашого бренду в інтернеті. Ми [ОПИС КОМПАНІЇ], що обслуговує [ГАЛУЗЬ], наші цільові клієнти [ОПИС АУДИТОРІЇ]. Ми використовуємо [ПЛАТФОРМИ] і хочемо бути визнаними як [ЦІННІСТЬ].

23. Розроби тритижневий план тренінгу, щоб допомогти нашій команді навчитися користуватися [ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ]. Ми використовуємо цю програму для [ДІЯЛЬНІСТЬ]. Наша команда має досвід роботи зі схожим [ТИП] програмним забезпеченням, але раніше не використовувала цю програму. Тренінги можна проводити [КІЛЬКІСТЬ] разів на тиждень протягом [ЧАС]. Припустимо, що середній відвідувач не знайомий з інструментом. Будь ласка, додай пропозиції щодо інформаційних відео на YouTube, які можна використовувати під час тренінгу.

24. Розроби рубрику, за допомогою якої ми зможемо запитувати у членів нашої команди відгуки про їхніх керівників. Цінності нашої компанії — це [ПЕРЕЛІК ЦІННОСТЕЙ]. Ми хочемо переконатися, що наша команда втілює їх. Склади рубрикатор у вигляді таблиці.

25. Коли [ЧАС] у [МІСЦЕ], котра година в [СПИСОК МІСЦЬ]?

26. Переклади цей текст [МОВА]: [ВВЕДІТЬ ТЕКСТ].

27. Виділи найуживаніші слова та фрази із цього списку відгуків про компанію Х. Вкажи, скільки разів кожне слово чи фраза з'являються в оригінальному тексті, який я надаю. Не включай назву компанії. [ВВЕДІТЬ ТЕКСТ].

28. Оціни настрій кожного відгуку про компанію Х, наданого нижче. Оціни настрій всього відгуку. Потім створи таблицю, використовуючи перші п'ять слів кожного відгуку як точку відліку, і включи до неї аналіз настрою всього відгуку. [ВВЕДІТЬ ТЕКСТ].

29. Стисло опиши наш продукт і послугу одним реченням. Надай три варіанти. Ось наш поточний опис: [ОПИС].

30. Ось проблема, з якою стикаються наші клієнти: [ПРОБЛЕМА]. Ось як ми намагалися її вирішити: [РІШЕННЯ]. Якими ще трьома способами ми можемо потенційно розв'язати цю проблему для наших клієнтів?

Найкращі промпти ChatGPT для підприємців

31. Перетвори це біо на цікавий твіт про мій шлях як підприємця: [ВВЕДІТЬ ТЕКСТ].

32. Виступи в ролі бізнес-консультанта і дай поради, як покращити бізнес-план та ідеї для нових продуктів. Мій план полягає в тому, щоб [ВВЕДІТЬ ТЕКСТ]. Мої перші ідеї щодо продукту — це [ВВЕДІТЬ ДАНІ]. Моя аудиторія — це [ВВЕДІТЬ ОПИС]. Скажи мені, що добре, а що потребує доопрацювання і що я, можливо, не врахував.

33. Проведи мозковий штурм і створи список [КІЛЬКІСТЬ] ідей продуктів, які можна легко надрукувати на замовлення. Включи інформацію про ідеальну аудиторію для кожного продукту і де його продавати.

34. Склади план вебінару на [ТЕМА].

35. Перетвори ці [КІЛЬКІСТЬ] заголовків текстів у блозі на план курсу на [ТЕМА]: [НАЗВА БЛОГУ A, НАЗВА БЛОГУ B, НАЗВА БЛОГУ C...].

36. Створи таблицю, в якій порівняй функції, ціну та середній рейтинг задоволеності клієнтів для п'яти найкращих платформ [ТИП ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ].

37. Вибери найуживаніші слова та фрази в цьому списку відгуків клієнтів: [ВВЕДІТЬ ТЕКСТ].

38. Перетвори цю публікацію в блозі на сценарій відео для YouTube, два дописи в Instagram, Twitter та LinkedIn: [ВВЕДІТЬ ТЕКСТ].

39. Запропонуй три ідеї зображень для статті на тему [ТЕМА].

40. Створи шаблон холодного електронного листа, який я можу використати, щоб звернутися до потенційних інвесторів. Моя компанія називається [НАЗВА], ми [МЕТА], і ми оцінюємося в [СУМА].

41. Напиши текст для сторінки продажу, на якій я продаватиму курс про [ТЕМА] для [ОПИС АУДИТОРІЇ].

42. Використовуючи ці приклади дописів з моїх акаунтів у соцмережах, підсумуй мій типовий tone of voice та надай пропозиції щодо кращого зв'язку з людьми, які [ОПИС АУДИТОРІЇ]: [ПРИКЛАДИ].

43. Перетвори цю публікацію в блозі на план промови, яка сподобається [АУДИТОРІЯ]. Створи три потенційні назви для промови. [ВВЕДІТЬ ТЕКСТ].

44. Склади список бізнес-ідей, які зацікавлять [ОПИС АУДИТОРІЇ] і можуть бути реалізовані з бюджетом менше [СУМА].

45. Придумай назву, що чіпляє, для товару, який є [ОПИС] і продається для [ОПИС АУДИТОРІЇ]. Надай 10 варіантів.

Найкращі промпти ChatGPT для викладачів

46. Створи список [ЧИСЛО] заходів для учнів віком [ЧИСЛО], які цікавляться [ТЕМА], із загальним бюджетом на матеріали [СУМА].

47. Створи список [КІЛЬКІСТЬ] творчих завдань для написання творів старшокласниками. Використовуй поєднання художньої та творчої нехудожньої літератури.

48. Склади план уроків для учнів середньої школи з [ТЕМА]. Всього буде [КІЛЬКІСТЬ] уроків, кожен урок тривалістю [ЧАС].

49. Склади список рекомендованих книг для старшокласників, які вони можуть прочитати, щоб дізнатися про історію [КРАЇНА]. Включи короткий зміст кожної книги разом з автором, назвою та датою видання.

50. Склади список підказок для [КУРС] студентів мистецьких факультетів, які вивчають [ХУДОЖНИК]. Підказки мають містити поради щодо малювання та написання різних сцен у стилі [ХУДОЖНИК].

51. Створи словникову вікторину для студентів [КУРС]. У тесті має бути [КІЛЬКІСТЬ] запитань.

52. Створи урок для навчання старшокласників основам інформатики. На першому уроці не виходь за межі двійкової системи числення.

53. Чи можеш ти визначити джерело цього тексту: [ВВЕДІТЬ ТЕКСТ]?

54. Перевір кожне з наступних речень на наявність помилок і створи таблицю, в якій у першій колонці буде вказано речення, а в другій — виявлені помилки: [ВВЕДІТЬ ДАНІ].

55. Створи шаблон електронного листа, який можна надіслати студентам та повідомити, що їм потрібно [ДЕТАЛІ] до [ДАТА], щоб [РЕЗУЛЬТАТ].

56. Створи повідомлення для батьків про [ТЕМА]. Включи таке: [ДЕТАЛІ]. Вкажи назву школи: [НАЗВА ШКОЛИ]. Додай переклад повідомлення [МОВА].

57. Склади список ігор на розвиток уяви, в які можна грати з дітьми дошкільного віку. У ці ігри можна грати на свіжому повітрі, на спортивному майданчику чи в приміщенні під час дощу. Включи щонайменше п'ять ідей для ігор у приміщенні та п'ять ідей для ігор на свіжому повітрі.

58. Напиши п'ять сценаріїв для ранкових анонсів [НАЗВА ШКОЛИ], по одному для кожного дня тижня. У кожному сценарії має бути місце для розповіді про погоду, шкільний обід на день і майбутні свята. Перші п'ять сценаріїв мають охоплювати [ДНІ]. Наш розклад обідів на ці дні — [ЇЖА]. Прогноз погоди я додам сам, коли робитиму анонс, тому залиш для цього вільне місце.

59. Створи п'ять наборів з п'яти тематичних днів (з понеділка до п'ятниці) для старшокласників. Тематичні дні можуть включати перевдягання, костюми та конкурси.

60. Які 10 найважливіших фактів про [ПРЕДМЕТ] має знати кожен учень до [КЛАС]?

Найкращі промпти ChatGPT для креативних спеціалістів

61. Створи список колірних палітр, які включають і доповнюють [ВВЕДІТЬ HEX-КОД]. Дай кожній палітрі назву, виходячи з кольорів.

62. Перетвори цей список HEX-кодів на значення RGB і CMYK. Додай цю інформацію до таблиці, де в першому стовпчику будуть назви кольорів, у другому — HEX-коди, у третьому — значення RGB, а в четвертому — значення CMYK. Не забудь також включити опис кожного кольору до таблиці та показати його превʼю. [ВВЕДІТЬ ЗНАЧЕННЯ].

63. Перетвори цей список значень [RGB чи CMYK] на HEX-коди.

64. Створи список усіх відтінків, пов'язаних із цим кольором: [ВВЕДІТЬ HEX-КОД]. Включи білий як початкову точку і чорний як кінцеву точку списку.

65. Я пишу коротке оповідання про [СЮЖЕТ]. Які повороти сюжету могли б вписатися в мою розповідь?

66. Покращ римування в цьому вірші: [ВВЕДІТЬ ТЕКСТ].

67. Якими іншими словами можна описати [ВВЕДІТЬ ЗНАЧЕННЯ]?

68. Я монтую відеозапис інтерв'ю. Я надам розшифровку, визнач принаймні [КІЛЬКІСТЬ] місць, які можна вирізати й додати до відеозапису. Познач ці місця в розшифровці. Запропонуй три ідеї відео для кожного місця на основі того, що було сказано в інтерв'ю. [ВВЕДІТЬ РОЗШИФРОВКУ].

69. Створи сценарій першої сцени одноактної п'єси на [ТЕМА] для [АУДИТОРІЯ]. Дія п'єси відбуватиметься у [МІСЦЕ] в [ЕПОХА].

70. Напиши десять стендап-жартів у стилі [КОМЕДІАНТ]. Цей жарт є прикладом того, що мені подобається у [КОМЕДІАНТ]: [ХОРОШИЙ ЖАРТ]. Мені не подобаються жарти такого типу: [ПОГАНИЙ ЖУРНАЛ].

71. Напиши сценарій для презентації спікера на ім'я [ПІБ] на заході під назвою [НАЗВА ЗАХОДУ]. Аудиторія буде [ОПИС], і вони мають знати, що цей спікер [ОСОБЛИВОСТІ].

72. Придумай [ЧИСЛО] ідей епізодів для мого подкасту [НАЗВА]. Ми говоримо про [ТЕМА] і раніше вже робили епізоди на [ТЕМА A, ТЕМА B, ТЕМА C...].

73. Придумай [КІЛЬКІСТЬ] назв для подкасту на [ТЕМА] у стилі [ФОРМАТ], який вестимуть [ІМЕНА].

74. Створи резюме з одного абзацу для мого [АУДІО ЧИ ВІДЕО] файлу, використовуючи таку транскрипцію: [ВВЕДІТЬ РОЗШИФРОВКУ].

75. Створи біографію художника для галереї. Ім'я художника — [ІМ'Я], його стиль — [ОПИС], його роботи — [ТИП МЕДІА], і на нього впливають [ДЕТАЛІ].

ChatGPT — цікавий та корисний інструмент, який допоможе в пошуку нових можливостей для просування бізнесу чи створенні креативних завдань. Використовуйте чіткі та конкретні запити до ChatGPT українською мовою, та побачите, як цей інструмент спростить вам життя.