Коли йдеться про заробіток онлайн, то перше, що спадає на думку, — це контент для соцмереж чи копірайтинг. Проте цікавих та перспективних напрямків для легкої роботи в інтернеті значно більше. Пропонуємо добірку онлайн-спеціалізацій для швидкого старту на фрилансі. Про суть, необхідні скіли та переваги кожної — читайте далі.

 1. Відеомонтаж
 2. Дизайн
 3. Створення презентацій
 4. Копірайтинг
 5. Рерайтинг
 6. Транскрибування
 7. Переклади
 8. Соцмережі
 9. Обробка фото
 10. Озвучування відеороликів
 11. Профільні консультації
 12. Управління проєктами
 13. Рекрутинг
 14. Адміністрування акаунтів у соцмережах
 15. Репетиторство
 16. Збір інформації
 17. Наповнення сайтів
 18. SEO-просування
 19. Тестування та QA
 20. Розробка ботів

Робота в інтернеті без вкладень: перші кроки

Причин замислитися про онлайн-заробіток може бути безліч. Якщо ви не вірите у міфічні «золоті гори на березі океану», а готові докласти зусиль та взяти відповідальність за свій дохід — ласкаво просимо на фриланс. Для початку пропонуємо зробити 6 простих кроків:

 1. Згадати, виписати й переглянути свої навички та скіли. Йдеться не тільки про професійні навички (hard skills), а й про, здавалося б, банальні soft skills — посидючість, уважність до деталей, вміння переконувати тощо.
 2. Оцінити досвід, здобутий на попередніх місцях роботи чи під час навчання, — де і як його можна застосувати в майбутньому.
 3. Взяти до уваги свої інтереси, хобі чи напрямки, що цікавлять, — так більше шансів довести справу до бажаного результату та не вигоріти.
 4. Відповідно до аналізу пунктів 1-3 визначитися зі спеціалізацією — пропонуємо 20 перспективних та різнопланових далі.
 5. Проаналізувати свої прогалини відповідно до описів нижче, щоб актуалізувати знання й скіли, що вже є, або пройти навчання, опанувати нові інструменти.
 6. Зареєструватися на фриланс-сервісі, максимально заповнити профіль та почати пошук роботи.

Далі справа за тим, наскільки ви налаштовані працювати та яких цілей щодо заробітку прагнете досягати. На Freelancehunt уже все продумано для комфортної та безпечної дистанційної роботи в інтернеті:

20 перспективних напрямків перевіреної роботи в інтернеті

Ми підібрали різні напрямки, у яких легко розпочати кар’єру на фрилансі, маючи певні скіли та досвід.

Креатив

Відеомонтаж
Почати шлях фрилансера можна з монтажу коротких роликів для соцмереж. Оскільки відеоконтент усе більш популярний, потреба у спеціалістах з його обробки теж зростає. Експерти, блогери, власники бізнесів часто шукають відеомонтажера для роботи з Reels, YouTube Shorts та Tik-Tok саме на фрилансі.

Скілсет для старту
Щоб освоїти цю спеціалізацію, потрібно вивчити кілька програм для обробки відео за допомогою смартфона (Kinemaster, InShot, Movavi Clips тощо) та ПК (наприклад, Adobe Premiere Pro, Sony Vegas Pro). А також бути креативним, мати базовий візуальний досвід та постійно розвивати його, активно стежити за трендами, освоювати відповідні інструменти ШІ.

🔔
Топ-3 переваги:
1. Відеомонтаж реально опанувати самостійно навіть з нуля.
2. Є перспективи для розвитку та цікавої кар’єри.
3. Можна паралельно виконувати різноманітні проєкти та співпрацювати з різними людьми.

Дизайн
Бізнеси та різні спеціалісти звертаються до фрилансерів із завданнями зі створення контенту для соцмереж та маркетплейсів. Найпростіші напрямки віддаленої роботи в інтернеті для новачків у ніші дизайну — stories-making, створення рекламних банерів та інфографіки. Часто така співпраця переростає в довготривале партнерство, а формат її дозволяє розвиватися, щоб опановувати складніші напрямки та інструменти.

Скілсет для старту
Заробіток онлайн на дизайні можливий уже з мінімальними навичками роботи у графічних редакторах — Canva, Illustrator, Photoshop, Figma. Крім цього знадобиться гарний візуальний досвід та вміння його поповнювати, знання основ композиції й теорії кольору, розвинена уява і креативне мислення.

🔔
Топ-3 переваги:
1. Різноманіття напрямків роботи.
2. Можливість працювати над цікавими та значущими проєктами.
3. Перспективи для розвитку та високих чеків.

Створення презентацій
Блогери, експерти, стартапери, бізнесмени — безліч людей зараз запускають свій курс/вебінар/семінар/інтенсив. Презентації в цих інфопродуктах обов’язкові, адже унаочнюють доповіді спікерів, структурують інформацію, передають цінність. Тому попит на такий формат роботи в інтернеті в Україні зростає.

Скілсет для старту
Презентації можна створювати не лише у спеціальних програмах типу PowerPoint. Тут також стануть у пригоді навички роботи в графічних редакторах Canva, Figma. Проте надважливо вміти аналізувати та структурувати великі обсяги інформації, працювати з текстовим і графічним контентом, знати основи композиції та мати гарний смак.

🔔
Топ-3 переваги:
1. Легкий старт.
2. Перспективи для розвитку — як перший крок на шляху до графічного дизайну, наприклад.
3. Кожного разу нові теми та напрямки, тому робота цікава та пізнавальна.

Контент

Копірайтинг
Це написання текстів для соцмереж, сайтів, карток з товарами, посадкових сторінок, email-листів відеоконтенту (сценаріїв) тощо. Оскільки без текстової частини неможливо уявити жоден формат контенту, попит на копірайтерів стабільний.

Скілсет для старту
Вміння чітко, логічно та грамотно писати й здатність бути в цьому креативним — головні вимоги до копірайтерів. Важливо також мати широкий кругозір, щоб писати на різні теми. Перевагою буде освоєна іноземна мова, базові знання в SEO та маркетингу, але почати можна й без цього.

🔔
Топ-3 переваги:
1. Легкий старт.
2. Постійний розвиток, адже необхідно вдосконалювати грамотність та стиль.
3. Можливість проявляти творчість.

Рерайтинг
Тут тексти потрібно не писати з нуля, а переписувати, тому для старту такий підробіток в інтернеті вдома ще легший. Головне завдання — зберегти сенс, змінивши форму. Потребу в такому форматі контенту мають новинні ресурси, Telegram-канали різного спрямування та бізнеси.

Скілсет для старту
Необхідно вміти логічно та послідовно викладати думки, мати багатий словниковий запас. Також рерайтер має аналізувати та структурувати великі обсяги інформації, вміти працювати із сервісами для перевірки унікальності.

🔔
Топ-3 переваги:
1. Легкий старт.
2. Можливість вирости в копірайтера, коректора чи редактора.
3. Є змога використовувати ШІ для роботи.

Транскрибування
Це процес перенесення відео- чи аудіозаписів у текстовий формат. Послуги спеціалістів з транскрибування актуальні для блогерів, експертів-консультантів чи викладачів, подкастерів, журналістів та стартаперів певних напрямків.

Скілсет для старту
Спеціальних умінь і навичок для роботи в інтернеті з набором тексту не потрібно. Головне — знання правопису, посидючість та уважність.

🔔
Топ-3 переваги:
1. Легкий старт.
2. Високі шанси повторної співпраці.
3. Можливість вести паралельно кілька проєктів та поєднувати з іншою діяльністю.

Переклади
Варіант онлайн-заробітку для тих, хто добре знає одну чи кілька іноземних мов. Для перекладачів знайдуться різні проєкти: переклади статей, юридичної, медичної документації, презентацій, розважального, рекламного контенту, художньої літератури. Також це може бути й редагування всього переліченого та навіть усний переклад.

Скілсет для старту
Щоб бути популярним спеціалістом, треба володіти іноземною мовою на рівні В2 і вище. Такого формату праця в інтернеті вимагає також дисциплінованості, вміння самоорганізовуватися та бути уважним до деталей.

🔔
Топ-3 переваги:
1. Легкий старт за умови знання мов.
2. Вдосконалення знань завдяки регулярній практиці.
3. Можливість працювати у міжнародних проєктах з гарними чеками.

Соцмережі
Найпопулярніший напрямок тут — SMM-менеджмент — просування бізнесу чи блогу в соцмережах. До обов’язків SMM-спеціаліста входить усе, що працює на підвищення впізнаваності, залучення нової аудиторії, збільшення кількості продажів. Це і створення стратегії ведення сторінки та її просування, і колаборації з іншими блогами чи брендами, і навіть самостійна генерація контенту.

Скілсет для старту
Вимог до SMM-спеціаліста чимало. Починаючи з розвинених комунікативних навичок та емпатії для роботи із ЦА, знання трендів і закінчуючи вмінням створювати й обробляти фото- і відеоконтент, працювати з рекламними інструментами та сервісами для аналітики.

🔔
Топ-3 переваги:
1. Значний попит на послугу.
2. Можливість вести паралельно кілька проєктів.
3. Творчий напрямок, що передбачає розвиток, нові знайомства, цікаву співпрацю.

Обробка фото
Потребу в співпраці з такими спеціалістами мають професійні фотографи та фотостудії, товарні бізнеси, лідери думок. Найчастіше така робота в інтернеті для жінок та чоловіків передбачає вирізання об’єктів, заміну фону, ретуш, відновлення старих світлин, створення колажів.

Скілсет для старту
Найбільш важливий та складний момент для можливості заробляти онлайн на обробці фото — освоєння Photoshop і Lightroom. Потрібно мати не тільки базові навички, а й знати складніші техніки та інструменти, щоб брати в роботу різні завдання. Також необхідна уважність, посидючість, креативність та вміння якісно планувати робочий час.

🔔
Топ-3 переваги:
1. Легкий старт за умови наявності потрібних навичок.
2. Можливість поєднувати з іншим напрямком діяльності.
3. Великі проєкти, адже замовники рідко приходять з одним-двома фото у завданні.

Озвучування відеороликів
Останнім часом шалено популярними стали подкасти, аудіокниги та різні додатки з медитаціями й аудіокурсами. Крім того, часто власники бізнесів, стартапери та навіть спеціалісти з інших ніш шукають дикторів для своїх проєктів.

Скілсет для старту
Тут основні вимоги — красивий голос та чітка, правильна, літературна вимова. Проте знадобиться також розвинений емоційний інтелект і комунікативні навички, вміння працювати в команді.

🔔
Топ-3 переваги:
1. Легкий старт за умови наявності потрібних навичок.
2. Можливість поєднувати з іншим напрямком діяльності.
3. Цікава співпраця та цінні знайомства.

Люди

Профільні консультації
На фрилансі все популярнішими стають вакансії роботи в інтернеті для профільних консультантів — бухгалтерів, юристів, бізнес-експертів, правозахисників тощо. Це легко пояснити: якісна разова чи періодична допомога в цих сферах потрібна практично кожному підприємцю, але наймати окремого працівника в штат немає сенсу.

Скілсет для старту
Головне — бути профі у конкретній ніші: мати відповідну освіту, знання, досвід та навички. Наприклад, бухгалтер має розбиратися в законодавстві, вміти відкрити та закрити ФОП, подавати звітність, перевіряти стан розрахунків тощо. Знадобляться також гарні комунікативні навички, уважність до деталей, вміння працювати з великими обсягами інформації. А ще креатив, щоб продумати власний якісний формат консультування.

🔔
Топ-3 переваги:
1. Легкий старт для роботи в інтернеті з дому
зі щоденною оплатою за умови наявності експертних знань та досвіду.
2. Можливість поєднувати з іншими видами діяльності.
3. Високі чеки та повторна співпраця.

Управління проєктами
Менеджер з управління проєктами відповідає за розвиток та успішність дорученого йому напрямку бізнесу. До обов’язків входить налагодження та оптимізація внутрішніх процесів, визначення та керування часом, коштами й обсягом завдань у межах конкретного проєкту.

Скілсет для старту
Спеціальні знання у ніші управління проєктами та навички роботи з відповідними сервісами й інструментами для планування, організації, ведення звітності тощо. Окрім цього необхідні мультизадачність, стресостійкість, креативність, відповідальність та вміння працювати в команді.

🔔
Топ-3 переваги:
1. Різноплановість роботи, що запобігає вигоранню.
2. Перспективи для розвитку та цікавих знайомств.
3. Високі чеки та повторна співпраця.

Рекрутинг
Спеціаліст з підбору команди чи персоналу — перспективна професія для заробітку онлайн. Може бути як вузьке спрямування, наприклад, тільки айтівці чи домашній персонал, так і ширше коло — різні кадри для компаній, агенцій, підприємств для офісної офіційної, роботи в інтернеті за договором, на фрилансі тощо.

Скілсет для старту
Досвід роботи з людьми — однозначно перевага. Не обійтися без володіння інструментами для пошуку контактів, автоматизації листувань, планування та проведення онлайн-зустрічей, менеджменту. Щодо м’яких навичок, головна — комунікабельність, адже спілкування буде багато. Також потрібні аналітичні вміння, стресостійкість та мінімальні знання з психології.

🔔
Топ-3 переваги:
1. Щоденне покращення soft skills.
2. Можливість поєднувати з іншими видами діяльності.
3. Високі шанси повторної співпраці.

Адміністрування акаунтів у соцмережах
Це спеціаліст, який відповідає за комунікацію з клієнтами: спілкується, оформлює заявки та приймає замовлення у коментарях чи директі. Також до обов’язків може входити публікування готового контенту. Це популярна та досить проста робота в інтернеті, адже для безлічі бізнесів та експертів соцмережі — основний канал продажів.

Скілсет для старту
Адміністратор повинен мати досвід у продажах, розвинені комунікативні навички, вміти працювати з програмами для обліку замовлень/клієнтів, бути просунутим користувачем соцмереж. Важливо також мати організаторські здібності, вміти вести перемовини та швидко знаходити рішення.

🔔
Топ-3 переваги:
1. Легкий старт.
2. Стабільність роботи за умови якісного виконання обов’язків.
3. Є можливість поєднувати з іншими видами діяльності.

Репетиторство
На фрилансі також можна застосувати свої експертні знання в ролі репетитора, наставника, викладача чи ментора. І це не тільки іноземні мови, але й IT-сфера, управління, менеджмент, просування, дизайн, ведення соцмереж — напрямків такої роботи в інтернеті з дому безліч.

Скілсет для старту
Обов’язковими є експертні знання у конкретній сфері та мінімальний досвід проведення навчання. Також необхідно володіти методикою та інструментами для організації й проведення онлайн-уроків. Крім цього репетитору чи онлайн-викладачу не обійтися без розвиненого емоційного інтелекту й комунікативних навичок, креативності та аналітичного мислення.

🔔
Топ-3 переваги:
1. Легкий старт за умови наявності експертних знань та досвіду.
2. Перспективи для розвитку та підвищення чеків.
3. Креативна діяльність.

Інформація

Збір інформації
Збір даних в інтернеті, їх класифікація чи систематизація — це також реальна робота в інтернеті для старту. Напрямки роботи можуть бути різні: опрацьовувати опитування, моніторити акції конкурентів, порівнювати ціни, збирати дані про постачальників тощо.

Скілсет для старту
Спеціальних навичок тут немає, проте треба вміти швидко знаходити інформацію та працювати з таблицями. Також необхідна уважність, посидючість, організованість і вміння концентруватися.

🔔
Топ-3 переваги:
1. Легкий старт.
2. Можливість поєднувати з іншими видами діяльності.
3. Високі шанси повторної співпраці.

Наповнення сайтів
Успіх бізнесу залежить не тільки від просування, адже перші місця у видачі посідають також онлайн-ресурси з привабливим, унікальним та цільовим контентом. За наповнення сайту текстами, зображеннями, банерами відповідає контент-менеджер.

Скілсет для старту
Це популярна як основна, так і додаткова робота в інтернеті, яка не потребує спеціальних навичок. Достатньо бути впевненим користувачем ПК та хоч посередньо розумітися на роботі різних CMS. Велике значення має уважність, організованість, гарний смак, вміння збирати й аналізувати інформацію та швидко вчитися.

🔔
Топ-3 переваги:
1. Можливість поєднувати з іншими видами діяльності.
2. Гарні перспективи для розвитку — у просування чи адміністрування.
3. Високі шанси на тривале партнерство.

SEO-просування
SEO-спеціалісти займаються просуванням сайтів у видачі різних пошуковиків для підвищення конверсії, оптимізації витрат, збільшення клієнтської бази. Послуги SEO-просування мають попит серед власників бізнесу в інтернеті — онлайн-магазинів, сайтів, блогів, а також стартаперів, новинних порталів.

Скілсет для старту
Потрібні спеціальні знання та навички роботи з відповідними програмами для технічних аудитів, аналізу ресурсів конкурентів, збору ключів та лінкбілдингу. Мінімум — Google таблиці, база Google Analytics та Google Search Console. Софт скіли — активність, уважність, вміння аналізувати великі обсяги інформації та працювати в команді.

🔔
Топ-3 переваги:
1. Значний попит на послугу.
2. Можливість поєднувати з іншими видами діяльності.
3. Стабільний дохід, адже робота над одним проєктом часто триває кілька місяців.

Тестування та QA
Робота тестувальника полягає в перевірці функціонування додатків та сайтів за критеріями технічного завдання замовника. Така процедура потрібна кожному ресурсу, щоб вчасно виявити та усунути недоліки юзабіліті, інтерфейсу, функціоналу тощо. Тестувальник проводить перевірку, оцінку та складає детальний звіт, тому це прибуткова робота в інтернеті.

Скілсет для старту
Потрібно знати англійську мову на рівні вище середнього, мати базові знання HTML/CSS, SQL, користуватися актуальними інструментами для тестування, розумітися на процесах розробки та веденні документації. Також тестувальник повинен мати розвинені аналітичні здібності, вміти працювати в команді та бути мегауважним.

🔔
Топ-3 переваги:
1. Значний попит на послугу.
2. Перспективи для розвитку та підвищення чеків.
3. Є можливість працювати на закордонних замовників.

Розробка ботів
Чат-бот — спеціальна програма для імітації розмови з користувачами за певним алгоритмом. Бізнеси звертаються до розробників чат-ботів для скорочення витрат, підвищення продажів, покращення позиціювання бренду та лояльності клієнтів, збирання даних тощо. Такий формат роботи в інтернеті віддалено підходить тим, хто вже вміє кодити чи хоче навчитися. Навчання триватиме приблизно 2 місяці.

Скілсет для старту
Необхідні знання мов програмування, наприклад, Python та HTML + CSS, навички роботи з базами даних MySQL, SQLite. Крім того, необхідно бути уважним, зосередженим та вміти працювати в команді.

🔔
Топ-3 переваги:
1. Значний попит на послугу.
2. Можливість вести паралельно кілька проєктів.
3. Постійний розвиток вмінь та навичок завдяки різноплановості завдань на фрилансі.

Підсумуємо

Як бачимо, можливостей знайти роботу в інтернеті чимало. Варто тільки вибрати напрямок, що відповідає вашим знанням, умінням, цілям та потребам. Перевага фрилансу тут очевидна: можна спробувати, а в процесі вдосконалюватися, підвищувати експертність та розвивати скілсет. Крім того, більшість із запропонованих професій легко поєднувати з іншими сферами діяльності, що також перевага для комфортного старту та плавного переходу в онлайн.

Спробувати свої сили в цих напрямках легко на Freelancehunt. Замовники щодня шукають виконавців для своїх завдань у цих спеціалізаціях, а сервіс зрозумілий та комфортний для новачків.