Ми неодноразово читаємо прохання користувачів публікувати більше матеріалів, які допоможуть успішно стартувати та більше заробляти на фрилансі. Трохи перефразуємо відомого чарівника: «У всі часи на Freelancehunt завжди знаходили допомогу ті, хто її просив»😌. Тому ми підготували детальний гайд з корисними матеріалами для новачків.

Зберігайте статтю у закладках, щоб повертатися кожного разу, коли потрібно ознайомитися з інформацією на певному етапі роботи на сервісі чи оновити в памʼяті наші поради.

Для зручності поділили матеріали на кілька тематичних блоків:

У цій добірці зібрані матеріали різних авторів. Тому ви знайдете тут різні поради і лайфхаки як від редакції, так і з особистого досвіду та спостережень фрилансерів.

Впевнений старт на Freelancehunt

Трохи важливої аналітики

А ви знали, чому замовники відхиляють ставки, на що звертають увагу і чи важлива мова, якою напише фрилансер свою пропозицію? Ці та інші інсайди про поведінку замовників під час вибору виконавців стануть у пригоді кожному фрилансеру.

Як шукати клієнтів та замовлення на фрилансі — секрети пошуку від експертів Freelancehunt
Розповімо, на що звертають увагу замовники під час вибору фрилансера на проєкт, як виділитися серед інших фрилансерів. Покажемо статистику у вигляді графіків і цифр.

Із чого почати

Як розвивати акаунт на Freelancehunt, щоб отримувати більше проєктів, зокрема від іноземних замовників? Чому soft skills не менш важливі, ніж hard skills? Які можливості відкриває робота в команді? У статті зібрані 8 порад, які корисні всім, хто виконуватиме перші проєкти на сервісі.

8 порад для успішного старту фрилансерів-новачків
8 дієвих порад про пошук проєктів, організацію роботи та розвиток на Freelancehunt для спеціалістів, що прагнуть реалізуватися на фрилансі.

Топовий профіль: створюємо та прокачуємо

Створюємо портфоліо з нуля

Щоб отримати перші замовлення на фрилансі, потрібно показати клієнтам приклади своїх робіт. Але де їх взяти, якщо замовлень ще не було? Завжди можна знайти вихід із ситуації, і не один. Ми знайшли аж 10 варіантів. Переконайтеся, що створити портфоліо новачку доволі просто.

Поради новачкам, як зробити портфоліо, якщо ще не було замовлень
У статті пропонуємо 10 практичних порад для новачків, як наповнити портфоліо на початку кар’єри на фрилансі, якщо ще не було замовлень.

Вдале оформлення портфоліо — яке воно

А ви знаєте, що завдяки портфоліо фрилансери можуть заробляти на 20% більше? Якщо правильно його оформити, це допоможе привернути увагу потенційних клієнтів та отримати більше нових проєктів. Розповімо про те, як оформлювати роботи в портфоліо, щоб воно працювало як ефективний інструмент залучення замовників. Бонус — як і для чого перекладати портфоліо 4 мовами.

Як правильно оформлювати портфоліо та заробляти більше
Як правильно оформлювати роботи в портфоліо, щоб привернути увагу потенційних клієнтів та отримати на 20% більше нових проєктів.

Покращуємо профіль

З портфоліо розібралися. А зараз топовий фрилансер сервісу поділиться порадами, перевіреними часом та досвідом. Автор фокусується на 4 важливих пунктах профілю, які значно впливають на те, як сприймають вашу кандидатуру потенційні замовники. Після прочитання статті ви зможете покращити профіль, щоб замовники відразу бачили досвід, експертність та репутацію його власника.

Як покращити профіль фрилансера, щоб вигравати проєкти
Як і для чого покращувати профіль на сервісі Freelancehunt. 4 важливі пункти профілю. Поради від топового фрилансера.

Формула виграшної ставки

Пропонуємо чек-лист для фрилансера, як створювати ставки на проєкти, що стануть виграшними та принесуть нові замовлення. Розкриваємо секрети переконливої пропозиції. Надаємо приклади, як варто і не варто робити. Ви навчитеся робити таку пропозицію замовнику, від якої він не зможе відмовитися.

Чек-лист для фрилансера: як створити виграшну ставку
Пропонуємо чек-лист, який допоможе зробити фрилансеру виграшну ставку. Наші рекомендації підходять навіть тим, у кого поки немає високого рейтингу чи відгуків.

Поради для успішної співпраці на фрилансі

Мистецтво ведення переговорів

Фрилансери постійно взаємодіють із замовниками. Кожна співпраця починається з переговорів, які багато важать для визначення умов, цінностей та подальшого взаєморозуміння. Проєкти різні, замовники різні, але є стандартні підходи, які добре працюють з усіма. Забирайте 10 порад для ефективної комунікації з клієнтами.

10 порад для успішного ведення переговорів на фрилансі
У статті розповідаємо про важливі аспекти успішних переговорів та пропонуємо 10 порад для ефективної комунікації із замовниками на Freelancehunt.

Рецепт довгострокових клієнтських відносин

Довгострокові відносини — заповітне бажання чи не кожного фрилансера. Розповімо, на чому акцентувати, щоб з’явилися переважно довгострокові проєкти і ви не переживали про стабільність свого доходу. Hard skills, soft skills та клієнтський сервіс — три розділи цієї статті, на яких ми зосередимося нижче.

Як фрилансеру отримувати стабільний потік замовлень
Рецепт довгострокових клієнтських відносин на фрилансі. Hard skills, soft skills та клієнтський сервіс — три розділи статті, які ми розберемо.

Як сформувати вартість послуг та заробляти більше

Як визначити вартість своїх послуг

Одне з найбільш актуальних питань для кожного фрилансера — визначення справедливої ціни на свої послуги. Існує кілька методик для розрахунку вартості вашої роботи: так, щоб і не продешевити, і в ринок вписатися, і не вигоріти, і потенціал для зростання залишався. Читайте далі та користуйтеся на практиці.

Як фрилансеру розрахувати вартість своїх послуг
Існує кілька методик для визначення справедливої вартості вашої роботи. Про них та про порядок підвищення цін у прайсі розповідаємо у цій статті.

Заробляємо більше з Plus

Доведений факт — власники Plus на Freelancehunt заробляють більше за звичайних фрилансерів. Як і чому — розповіли в наступному матеріалі. Приєднуйтеся до тих, хто вже скористався перевагами Plus.

Як заробити більше грошей на фрилансі — Freelancehunt
Розповімо, як заробити більше грошей на фрилансі новачку чи досвідченому фрилансеру. Відгуки фрилансерів та аналітика

Корисності для фрилансерів

Не ігноруємо перспективи ШІ

Тут все просто: пропонуємо 15 сервісів на базі штучного інтелекту, що полегшують життя фрилансеру. Делегуйте рутинні завдання віртуальному помічнику, щоб розвивати карʼєру на фрилансі.

Топ-15 AI-сервісів, які полегшують роботу фрилансера
Найкращі інструменти на базі штучного інтелекту для роботи на фрилансі. Топ сервісів, які гарантовано полегшать вам життя і збільшать ефективність.

Вчимося на ходу

Розробники створюють безліч мобільних застосунків, що допомагають засвоювати нові знання, покращувати навички та організовувати свій час. Розповіли, що цікавого та корисного може запропонувати ваш телефон замість скролингу в соцмережах.

Як зробити смартфон інструментом для навчання та розвитку
Спеціалістка Freelancehunt ділиться досвідом, які додатки перетворять ваш смартфон на корисний інструмент для навчання та розвитку. Мобільні застосунки.

Поповнюємо що-почитати-список

Успішні фрилансери як ніхто інший розуміють важливість постійного розвитку, зокрема завдяки книгам. Зупиняєшся у навчанні — твоя сфера прогресує, а замовники йдуть до виконавців, які тримають носа за вітром. То які ж книжки варто читати фрилансерам? Відповідь у наступній статті.

Книжкова поличка фрилансера: що варто читати
Топ-8 книжок, які варто читати фрилансерам. Розповідаємо, що поставити на книжкову поличку та які видання періодично перечитувати

Мотивація від новачків, які стали профі

Усі топи колись були новачками. Приємно і цінно, коли вони діляться досвідом, порадами та розповідають про свій шлях до успіху. Це дає натхнення та мотивацію розвиватися далі, ставити амбітні цілі. Пропонуємо прочитати історії новачків, які за рік роботи на сервісі досягли крутих результатів. Якщо вийшло у них, то обовʼязково вийде й у вас!

Інтервʼю з новачком року 2022

Інтерв’ю з переможцем у номінації «Новачок року»
Сьогодні познайомимо вас з переможцем у номінації «Новачок року» Антоном Алексєєвим. За 5 місяців він виконав 26 проєктів та заробив 188 000 грн.

Інтервʼю з новачком року 2023

Новачок року — історія успіху на Freelancehunt
У новому матеріалі «Новачок року» Василь С. поділився історією успіху та розповів, як менш ніж за рік вийшов на стабільний потік замовлень.

Як стати найкращим і очолити рейтинг у своїй категорії впродовж першого ж року роботи на Freelancehunt

Як стати топ-1 у своїй категорії на фрилансі за 1 рік
Спеціаліст Freelancehunt ділиться історією успіху та порадами для фрилансерів, які прагнуть швидко розвиватися та стати топ-1 у своїй категорії.

Сподіваємося, добірка буде цікавою та корисною. Бажаємо успішного старту та продуктивної й комфортної роботи на сервісі!