Підприємці, маркетологи, спеціалісти, які працюють у digital PR, знають, наскільки важливий і непростий процес поширення контенту. Написані матеріали потрібно пропонувати медіа, за потреби змінювати формат, вносити корективи. Усе це роблять, щоб збільшити охоплення публікацій, отримати впізнаваність і, звісно ж, посилання на ваш сайт.

Хороша новина полягає в тому, що цей процес можна полегшити та значною мірою знизити залежність від публікацій на зовнішніх платформах. Йдеться про те, щоб створювати статті та інший контент, що генеруватиме посилання для вашого сайту. Поки що звучить, як відомий мотиваційний спікер у мемах «треба робити добре, а погано робити не треба»? Не поспішайте з висновками. Далі в статті детально розберемо техніки, що збільшують шанси на отримання органічних посилань.

Невеликий дисклеймер

У статті ви знайдете техніки від базових і дещо очевидних до просунутих та досить складних. Кожна з них впливає на отримання посилань більшою чи меншою мірою, іноді цей вплив опосередкований. Проте на таких пунктах ми не будемо зупинятись.

Також у статті ви зустрінете термін «лінкабельний контент». Він може бути не надто вдалим, адже є калькою з англійського «linkable» чи «link worthy», тобто такий, що заслуговує на посилання.

Чому вам потрібен лінкабельний контент і як він працює

Якісні посилання коштують дорого, будувати їх складно, тому навіть кілька додаткових лінків із соцмереж та форумів будуть перевагою. А якщо ваш контент займе нішу, яка була порожньою, заповнить важливий пробіл у корисній інформації або розкриє якусь проблему першим, вам практично гарантована велика кількість посилань чи принаймні згадок. Заманливо? Звісно.

Тому контент-маркетологи, SEO-спеціалісти постійно експериментують і шукають способи створювати контент, що принаймні епізодично сам генеруватиме посилання. Так з’явилась і відома техніка «хмарочоса» від Брайана Діна. Її суть у тому, щоб створювати контент, який об’єднує всю інформацію з конкретної теми та додає до неї ще цінності. Тобто створювати щось таке, що просто не можна оминути, вивчаючи питання. Ті поради, які будуть у статті, — свого роду спрощений варіант техніки.

І ще одне. Майже всі чули поширений вислів: «Для просування сайтів потрібен якісний контент». Начебто звучить зрозуміло. Але виникає питання: за якими критеріями визначити якість контенту? Звісно, їх може і має бути кілька. І поява органічних лінків на ваш контент — головний показник того, що матеріали на сайті якісні. Адже будемо відверті, посилання все ще дають неохоче. Тому кожне з них — це сигнал, що ви на правильному шляху.

Як ще лінкабельний контент впливає на просування бізнесу і які переваги дає:

 • Більша видимість сайту. Про ваш сайт банально дізнається більше людей. Вони помітять вас у результатах видачі, перейдуть за посиланнями з інших ресурсів, отримають лінк від знайомих, друзів, колег.
 • Кращі позиції у видачі Google. Цей пункт буде логічним продовженням попереднього. Контент, що отримує посилання органічно, покращуватиме і поведінкові фактори на сайті. Тобто збільшиться середній час візиту, показники конверсії тощо.
 • Підвищення авторитету сайту та компанії. Сайт, що отримує посилання, сприймається як більш авторитетний. Із часом цей ефект зростає не лінійно. Будуючи авторитетом у певній сфері, ви в певний момент почнете отримувати запити про коментарі, а це додаткові посилання та згадки бренду.
 • Розширення аудиторії. З поширенням контенту ви не просто отримаєте більше відвідувачів. На сайт можуть прийти нові категорії та сегменти аудиторії. У деяких випадках ви можете навіть не знати, що саме ці люди зацікавлені у ваших товарах та послугах. Також нові сегменти аудиторії можуть шукати щось близьке до того, що бізнес уже пропонує.
 • Довготривалий ефект. Якщо ви зможете створювати контент, що не втрачає актуальності, всі ці ефекти будуть діяти довго та накопичуватимуться.

Ці фактори роблять інвестиції в якісний лінкабельний контент виправданими. Тому варто поговорити про те, як саме його створювати.

Формати й типи контенту, що генеруватиме посилання

Одні типи контенту отримують посилання частіше, ніж інші. Подивімось, які саме і чому.

 • Case studies. Це статті, що показують приклади використання тих чи тих товарів або послуг. Такими матеріалами діляться спеціалісти-практики, яким цікаво знайти ефективні розв'язання конкретних завдань.
Кейси фрілансерів у різних сферах діяльності. Реальні приклади та поради в кейсах фрилансерів
Кейси та корисні поради від фрилансерів. Як досягти успіху в непростій ситуації: кейси фрилансерів. Як фрилансери виконують складні завдання.
 • Гайди та інструкції. Покрокова інструкція з використання інструменту чи виконання практичного завдання може принести вам трафік і посилання.
Створення сайту з нуля під ключ: покрокова інструкція
Як провести конкурентний аналіз, підготувати стратегію просування сайту, правильно оформити сайт. Якою має бути структура навігації та сторінок.
 • Аналізи індустрії та трендів. Статті з детальною статистикою та предметними висновками про ситуацію в індустрії зацікавлять професіоналів, допоможуть отримати посилання та збільшити авторитет. Такий контент підійде для консалтингових бізнесів, маркетологів та інших аналогічних послуг.
Як змінився ринок фрилансу в Україні у 2023 році
Підбиваємо підсумки 2023 року: як змінився попит на послуги фрилансерів, чи збільшилися бюджети та які спеціалізації були найбільш актуальними.
 • Огляди експертних думок. Зберіть відповіді на запитання у кількох експертів у вашій ніші, дайте їм «трибуну» для висловлення думок. Такий матеріал викличе інтерес, стане вірусним у професійних колах.
Що очікує ринок фрилансу у 2024 році: деталі та прогнози
Засновник українського сервісу Freelancehunt розповідає, які зміни очікують ринок фрилансу у 2024 році в ключових напрямках.
 • Дослідження. Оригінальне дослідження важливої проблеми приверне увагу до себе і до вашої компанії загалом. У більшості випадків такий контент використовують компанії, що надають B2B послуги. Проте за певного рівня креативу такий контент підійде практично будь-якому середньому та великому бізнесу.
Найпопулярніші українські банки на фрилансі
Дослідження Freelancehunt, які банки за останні пів року мали найбільший попит у виконавців та замовників. Рейтинг банків на фрилансі.
 • Опитування. Формат, схожий на огляди експертних думок та більш масовий. До того ж в опитуваннях можуть брати участь і не експерти в певній тематиці. Тут усе залежить від специфіки бізнесу та нестандартного підходу.
 • Аналізи корисних інструментів та ресурсів. Це можуть бути як нові, так і вже наявні ресурси. Але варто подумати про те, щоб створений текст був максимально зрозумілим для аудиторії, додати необхідні скриншоти чи навіть відео.
8 найкращих програм штучного інтелекту для планування
Зібрали топ-8 інструментів ШІ для планування, які найкраще впораються з ефективною організацією вашого дня та оптимізують час для роботи | AI

Також вірогідність отримати лінки на ваші матеріали підвищують інфографіки, діаграми, відео та інші типи контенту, що допомагатимуть розкрити тему повніше, візуалізувати інформацію. Головне, не додавати їх для кількості, а мати чітке розуміння, як ці типи контенту працюватимуть на розкриття теми.

Як створювати контент, який отримуватиме посилання

Отже, ми розібрались у тому навіщо вам лінкабельний контент, які переваги він дає. Перейдемо до процесу створення. Розглянемо основні стратегії та best practices.

Проведіть власне дослідження

Зображення, згенероване ШІ/AI
Зображення згенероване

Якщо ви хочете отримувати посилання за допомогою контенту, без досліджень не обійтись. Не йдеться про повторення та інтерпретації вже наявних досліджень. Вам потрібно створити щось нове.

Наприклад, для створення статті «Які елементи впливають на довіру до магазину і спонукають до купівлі» вам потрібно:

 • Продумати список питань так, щоб охопити всі можливі фактори.
 • Створити форму для опитування.
 • Анонсувати опитування чи в інший спосіб збирати відповіді з максимально широкої аудиторії.
 • Зібравши необхідну кількість даних, проаналізувати їх, зробити візуалізацію.
 • Написати текст статті з дослідженням та інтерпретацією даних.

Тільки пройшовши ці кроки, ви зможете створити якісну статтю-дослідження, що викличе інтерес, принесе трафік та посилання. Крім того, ви також можете використовувати такі сайти, як Statista, Pew Research та Nilsen.

Заповніть пробіли в контенті

Добре проаналізуйте контент, створений у вашій ніші. Обов’язково знайдіть ті питання, що не охоплені матеріалами або інформація стосовно яких неякісна.

Приклад 1. Ви пишете про розробку сайтів на WordPress. Тут постійно з’являються нові інструменти, технології та плагіни. У момент появи плагінів, до яких можна підключити Chat GPT, багато трафіку та посилань отримали ті, хто першими написав про нові розробки.

Приклад 2. Цей самий принцип працює і для юридичної ніші. Нові закони чи правки до них з’являються постійно. Проте деякі з них впливають на життя людей на багато років уперед, тому огляди цих законів будуть популярні та корисні. Звісно, такий контент потрібно буде оновлювати та актуалізувати.

За трендами потрібно слідкувати не лише, щоб створити контент, який принесе трафік у короткостроковій перспективі. Вони підкажуть і те, які важливі зміни відбуваються.

Візьміть інтерв’ю

Це класичний формат контенту, про який усі знають та багато говорять. Такі статті будуть особливо ефективні для просування послуг та онлайн-сервісів. Контент можна підсилити відеоверсією інтерв’ю, розміщеною на Youtube.

Щоб зробити якісне інтерв’ю:

 • Оберіть теми, актуальні для певної професійної ніші;
 • Намагайтеся будувати питання так, щоб розкрити ті проблеми, про які мало інформації;
 • Якщо берете інтерв’ю у кількох експертів, намагайтесь запросити людей з різними поглядами. Дискусія підігріє інтерес до вашого контенту;
 • Слідкуйте за тим, щоб передати слова експертів максимально точно.

Для дослідження трендів у кожній професійній сфері опирайтеся на власний досвід. Також допоможуть ці інструменти: BuzzSumo, YouScan, GoogleTrends, Serpstat та інші.

Додайте кейс-стаді

У більшість форматів контенту можна додати приклади використання певних інструментів, сервісів, техніки. Саме це і називається кейс-стаді. Він може бути і самостійною статтею.

Описати кейс можна по-різному. Проте він має включати кілька обов’язкових елементів:

 • Постановку проблеми. Із цієї частини має бути зрозуміло, у чому полягає завдання, для кого воно актуальне. За допомогою чого це завдання можна виконати.
 • Послідовність дій. У цьому блоці має бути детальний опис усіх дій.
 • Отриманий результат. Тут треба з переконливими фактами й даними показати, що отримано корисний результат.

Такий контент не лише приноситиме посилання. Він зміцнить довіру до бізнесу та збільшуватиме конверсію сайту.

Додайте таблиці, інфографіки та інші елементи

Візуалізація даних спрощує їх сприйняття. І тому дуже важливо, щоб у статтях були:

 1. Ілюстрації. Це можуть бути скриншоти, фото чи просто малюнки, що підкреслюють зміст тексту.
 2. Інфографіки. Схематичне викладення інформації зробить її більш зрозумілою. Створити інфографіки можна за допомогою таких програм:

3. Таблиці. Вони значно спрощують порівняння кількох доступних рішень, наприклад аналогічної техніки, інструментів, електроніки чи онлайн-сервісів.

Звісно, усе це потрібно додавати продумано, а не просто заради наявності чи для кількості.

Додайте елементи сторітелінгу

Ми мислимо історіями, запам’ятовуємо історії, що корисні та цікаві для нас. Тому елементи сторітелінгу будуть доречні. Ви можете описати кейс-стаді у форматі історій. Це зробить його менш «сухим», цікавішим та легшим для сприйняття.

Сторітелінг дуже просто інтегрувати у вступ до статті, де ви розповідаєте про якусь практичну проблему. Також формат сторітелінгу використовують у подкастах. А їх записи можна досить швидко перетворити на статті. Ці матеріали підійдуть для розміщення гостьових постів на зовнішніх майданчиках. А вже з них ви отримаєте посилання на сайт, який просуваєте.

Переформатовуйте та трансформуйте контент

Перепаковуючи контент та створюючи нові статті на основі вже наявних, ви отримаєте матеріали для зовнішніх майданчиків, за допомогою яких плануєте просувати сайт. А вже із цих матеріалів можна проставити посилання або на повні версії статей, або на посадкові сторінки.

Наприклад. У вас в блозі є якісна стаття про канали продажів для інтернет-магазину. У ній коротко описана роль SEO, контент-маркетингу та інших інструментів для залучення клієнтів. Ви можете створити більш детальний матеріал про кожен з каналів продажів окремо. Ці тексти підійдуть для розміщення на інших сайтах з посиланнями на ваш.

Крім цього можна вийти за межі статей та виключно текстового контенту. Створіть презентацію з основними тезами статті, відео та YouTube-канал з аналогічною інформацією. Такий самий принцип діятиме і в інших тематиках: юридичній, будівельній тощо.

Важливі зауваження на завершення

Щоб отримувати посилання, трафік та високі позиції в Google, контент має бути «для людей». Що це значить на практиці? Насамперед кілька речей:

 • Контент має бути написаний автором, який дійсно знається на темі, бажано з практичним досвідом.
 • Мова і стиль мають бути максимально зрозумілими для аудиторії.
 • Перевагою будуть посилання в тексті на солідні джерела інформації.
 • Текст має бути добре структурований не лише заголовками, але й на рівні послідовного викладення змісту.

Крім цього важливо продумати поширення контенту. Перш ніж стаття проіндексується та почне приносити посилання, необхідно дати їй перший поштовх. Поширювати статті можна на сторінках компанії в соцмережах, профільних спільнотах тощо. Головне правило тут — уникати спаму і давати максимум користі вашим контентом.

Отже, якщо ви вдало оберете тему для написання статті, формат контенту і дотримаєтесь інших порад, сформульованих у тексті, ваш контент добре ранжуватиметься в Google та генеруватиме посилання для сайту. Звісно, швидкість та інтенсивність отримання лінків буде не однакова. Вона сильно залежатиме від ринкової ніші, тематики, посилання та мови, якою написано статтю. В англомовному сегменті ви у будь-якому разі отримаєте більше посилань.

Використовуйте ці поради, щоб отримати більше посилань на ваші статті.
Маєте питання? Ставте в коментарях! Сподобалася стаття? Поділіться у соцмережах!