Перший матеріал про фінансовий застосунок Fairo для фрилансерів з ФОП-3 вийшов на Freelancehunt у червні цього року. З того моменту минуло майже 6 місяців — ціле літо й осінь, за які Fairo встиг вирости та розширити свій функціонал. Із чого все починалося, які нові можливості додалися і які інсайти ринку команда відшукала та реалізувала, розкаже у своїй колонці Олена Хлонь, CEO застосунку Fairo в Україні.

Перший в Україні та Європі фінансовий додаток Fairo — корисний помічник для фрилансерів
Ми знаємо, що на нашому майданчику є чимало ФОП серед фрилансерів. Для вас є добра новина: вже розроблено додаток, який зберігатиме ваш час на фінансову звітність. Ми поспілкувалися з Оленою Хлонь — CEO додатку Fairo в Україні — та одними з першими дізналися про переваги додатка, які функції він вик…

Наразі у Fairo понад 46 тисяч завантажень. Ця цифра вже багато для нас означає, але точно не є лімітом, оскільки в Україні тренд зростання приватного підприємництва — один з найвищих у світі. Цифри підтверджують цей факт:

  • кількість IT ФОПів за 2021 рік зросла на 40%;
  • загалом за перші шість місяців 2021 року кількість ФОПів в Україні зросла на 31,7 тисячі.

Попри стрімкий розвиток сфери, наважитися на офіційно оформлене підприємництво фахівцям усе ще складно. Бути самозайнятим спеціалістом означає ще й бути самому собі адміністратором, бухгалтером і менеджером. У середньому фрилансери витрачають до 8 годин на тиждень на неоплачувану адміністративну рутину й фінансовий менеджмент. Необхідність у легкому та доступному інструменті для розв'язання цих питань була очевидна на старті проєкту.

Із чого все починалося

Ми стартували як сервіс для сплати податків. У квітні 2021 року у Fairo з’явилися і банківські послуги. Застосунок поєднав у собі бізнес-банкінг та банкінг для особистих цілей фізичної особи-підприємця. Це зручно, оскільки все знаходиться в одному місці, рахунки синхронізовані й пов’язані між собою.

Наша внутрішня статистика показує, що найбільш популярними функціями в застосунку є:

  1. Автоматичне подання податкової звітності — 94% користувачів спробували його за останні 90 днів.
  2. Бухгалтерський облік — 45% користувачів за останні 90 днів.
  3. Виставлення рахунків — 20% користувачів за останні 90 днів.

Цей рейтинг доводить, що бухгалтерський функціонал усе ще поступається податковим можливостям застосунку і посідає друге та третє місця. Не всі підприємці готові замість таблиць і бухгалтерів перейти на повністю адаптоване ФОП-середовище, де процеси створення інвойсів та ведення бухгалтерії автоматизовані. Водночас приріст нових користувачів у застосунку за останні два місяці становить 170%. Це свідчить про значний інтерес аудиторії до такого фінансового продукту, попри певну обережність у користуванні його ключовим функціоналом.

Наразі ми активно працюємо над тим, аби податкові процеси за замовчуванням сприймалися ФОПами як проста, швидка і позбавлена стресу автоматизована рутина. Тому застосунок активно розвивається, і за останні 4 місяці у ньому з’явилася ціла лінійка оновлень.

Над чим ми у Fairo працювали ці шість місяців

Бонусні кошти за відкриття бізнес-рахунку

Fairo пропонує найбільший у своєму сегменті welcome-бонус новим користувачам. Кожен може отримати 300 гривень на будь-які витрати, відкривши бізнес-рахунок у застосунку. Для тих, у кого вже є рахунок Fairo, також з’явилася приваблива пропозиція. За кожного запрошеного друга, який зареєструється у застосунку та відкриє бізнес-рахунок, користувач отримає 100 бонусних гривень.

Цілодобовий обмін валют і щасливі години

Ми розширили інструментарій для підприємців, які працюють з іноземними замовниками. У певний момент стало зрозуміло, що в Україні не вистачає установ, де можна було б обміняти валюту в будь-який зручний час. Водночас за останні два роки серед українських фрилансерів стало на 31% більше спеціалістів, які працюють з іноземними клієнтами. Наразі у Fairo вони можуть обміняти долари та євро 24/7 без прив’язки до робочих годин фінансових установ.

Цим нововведенням ми хотіли забезпечити самозайнятих спеціалістів свободою та незалежністю, на яку вони сподівалися, обравши фриланс. Також у застосунку доступна акція «Щасливі години»: кожного понеділка і середи з 12:00 до 14:00 користувачі Fairo можуть обміняти валюту за найвигіднішим курсом на ринку.

Авторизація за допомогою Дії

З моменту створення Fairo безпека даних користувачів була для нас на першому місці. Ми поставилися до питання підвантаження документів та авторизації з великою обережністю і відповідальністю, через це весь процес підтвердження особи був досить довгий. Кожному новому користувачу необхідно було зробити скан своїх документів і пройти через етап відеоверифікації. Через це у деяких виникали труднощі під час підтвердження особи.

Зараз ми спростили процедуру: достатньо інтегрувати документи в застосунок за допомогою Дії. Це легко, швидко та безпечно.

Які плани на майбутнє

Команда Fairo вже зробила досить багато, але ще більша робота очікує попереду. Ми прагнемо увійти до топ-3 сервісів з обслуговування ФОПів в Україні. Серед ще амбітніших цілей — стати сервісом № 1 для всіх приватних підприємців України. Ми хочемо надавати наші послуги як ФОПам, так і приватним особам, які поки не реєструвалися як фізичні особи-підприємці. Fairo стане сервісом, в якому вони зможуть закрити як свої бізнес-запити, так і особисті фінансові питання.

Звучить амбітно, але у нас є все для досягнення цих цілей: вогонь в очах, чудова команда і велика українська спільнота фрилансерів і підприємців, заради яких хочеться створювати найкращий продукт.

Налоги для фрилансера и другие изменения на рынке фриланса
10 августа провели прямой эфир, посвященный появлению на сервисе миллионного пользователя. Обсудили, какие изменения ждут рынок фриланса в ближайшее время.