Україна стала світовим трендом. Анджеліна Джолі у Львові, перша леді США в Ужгороді — реалії 2022 року. Під час повномасштабного вторгнення багатьом підприємцям доводиться починати свою роботу з нуля. Навіть якщо сам бізнес у фізичному розумінні не постраждав, все одно треба передивлятися стратегію розвитку, а саме — виходити на нові ринки.

Західний ринок привабливий тим, що наразі українській продукт у тренді, тож не треба гаяти час, а краще акумулювати свої бізнес-процеси та зосередитися на завоюванні нової точки збуту.

Як бізнесу заощадити під час виходу на Amazon

Навіть якщо ви маєте запас потужності, все одно треба максимально адаптувати бюджет, адже кожна помилка може коштувати дуже дорого. У сучасних реаліях єдиний варіант швидкого та економного виходу на Amazon — співпраця з фрилансерами, яка є:

  • вигідною — це дешевше, ніж тримати штат співробітників;
  • зручною — якщо в наш нестабільний час виникне потреба змінити регіон або місто, у разі віддаленої співпраці на виконанні робочих завдань ваш вимушений переїзд не позначиться;
  • швидкою — наприклад, український сервіс Freelancehunt пропонує готовий каталог виконавців, не треба шукати їх самостійно, проводити співбесіди тощо.

Як показує практика, бізнес найчастіше шукає таких спеціалістів для виходу на Amazon:

Також є попит на бухгалтерів, які допомагають розв'язувати фінансові питання та дотримуватися законодавчих норм іншої країни.

Кейси: як українські фрилансери допомагають бізнесу швидко та економно вийти на Amazon

Український сервіс Freelancehunt поспілкувався з фрилансерами, аби дізнатися, як зараз виконавці допомагають бізнесу, скільки це коштує, що для цього потрібно та яких результатів можна досягти.

Наші сьогоднішні герої — Татьяна, Олексій та Ярослав. Тож знайомтеся з ними ближче.

Ярослав Федорко — дизайнер, який входить до топ-10 за спеціалізацією «Фірмовий стиль» і працював з такими брендами, як Lays, Нова Пошта, IZI та Kabanchik.ua.

Тетяна Янішевська — 14 років працює дизайнером, входить до топ-10 за спеціалізацією «Інфографіка», зараз розробляє також фірмове упакування для просування продуктів на закордонних маркетплейсах.

Олексій Поцелуйко — спеціаліст з просування брендів на міжнародних маркетплейсах та в соціальних мережах.

Відмінності українського та західного ринку

Звісно, часто найперше запитання, яке виникає у замовників, — чи відрізняється західний ринок від українського? Або можна просто перекласти англійською та продавати продукцію?

Ярослав звертає увагу на те, що правила побудови контенту скрізь однакові. Але Тетяна, наприклад, помічає деякі відмінності:

«Якщо порівнювати Amazon та наші Rozetka, Prom, є деякі суттєві відмінності. Наприклад, перший банер для Amazon має бути таким: фото товару на білому фоні, без тексту. Звучить просто, але на практиці траплялися ситуації, коли система не хотіла пропускати дизайн і треба було робити різні варіації розміщення товару.

Банер на Amazon має повністю розкривати сутність товару — для цього я завжди використовую інфографіку та раджу її всім замовникам. Саме такий дизайн може зачепити потенційного клієнта та донести зміст пропозиції з мінімумом тексту.

Amazon — це великий простір для творчості. Тут можна виходити за рамки, є багато можливостей для того, щоб заявити про свою продукцію. У цьому західний ринок дещо перемагає».

Олексій додає:

«Головні відмінності в тому, що за умови витрачання приблизно однакових зусиль можна отримати набагато більший дохід, оскільки у клієнтів із США купівельна спроможність набагато вища, ніж у клієнтів на українському ринку. Звідси випливає й інша відмінність — поріг входження та вартість просування вищі в рази. Найчастіше це виправдана ціна успіху».

Що треба для просування на Amazon

Під час просування на Amazon, за словами Ярослава, найчастіше замовники потребують допомоги у розробці брендингу, лістинга та ЕСВ (Enhanced Brand Content):

«З мого досвіду, брендинг цікавий тим, хто хоче максимально виділитися серед конкурентів. Унікальний стиль підходить для цього найкраще. Якщо ви вперше стикаєтеся із західними маркетплейсами, то, можливо, не розумієте деяких понять. Наприклад, для Amazon потрібно розробляти listing — це перше, що бачить потенційний покупець, коли переходить до ЕВС, який знаходиться у кінці сторінки.

Головне завдання лістинга — донести до клієнта максимум інформації про товар, але зробити це стисло, зрозуміло, лаконічно.

ЕВС — це розширена версія лістинга. Усе, що не помістилося чи було скорочено, ми розміщуємо в цьому розділі».

Олексій наголошує, що просування на Amazon — це декілька складових, а саме:

«1. Аналіз ринку — щоб не витрачати гроші даремно, треба переконатися, що обрана бізнес-модель працюватиме саме на Amazon.

2. Правильне наповнення магазину відповідно до всіх правил майданчика, яких на Амазоні величезна кількість. Банять там безжально і без права повторної реєстрації. Неправильне заповнення лістингів призводить не лише до негативних результатів щодо просування, а й до додаткових фінансових витрат. Якщо у вас великий асортимент товарів, які потрібно перезалити, тільки на цьому ви втрачаєте щонайменше $1-5 на кожній позиції.

3. Реклама коштує грошей, і чималих. А її налаштування настільки гнучкі, різноманітні та незрозумілі для недосвідченого користувача, що зливання рекламного бюджету практично забезпечене.

4. Реклама товарів поза майданчиком. Найчастіше для цього використовують зовнішній трафік з Facebook/Instagram або Google. Тема досить тонка і велика, тому найкраще передавати це на аутсорс профільному спеціалісту».

Скільки коштує робота фрилансерів

Найцікавіше запитання всіх замовників — а скільки це коштує? Тут неможливо надати чітку аналітику, бо цифри відрізняються на різних проєктах. Це підтверджують і наші герої.

Ярослав зазначає, що вартість формується ще залежно від матеріалу, який надає замовник. Наприклад, якщо у клієнта немає фото товару, треба робити або предметне знімання, або рендерити у 3D-редакторах, що значно підвищує вартість. На моїй практиці проєкт може коштувати від $100 і до невизначених сум. Як то кажуть, будь-яка примха за ваші гроші.

Тетяна також говорить про те, що вартість формується залежно від обсягу роботи, кількості банерів, необхідності додатково обробляти фото товару. Також вона зазначає, що коли є товар різних кольорів, розробка під інший колір коштуватиме дешевше. Це дозволяє заощадити кошти. «Я завжди намагаюся піти на контакт з клієнтом та дійти вигідних домовленостей для обох сторін», — каже Тетяна.

Олексій надає свій коментар щодо вартості саме просування:

«Якщо розглядати ситуацію, в якій у людини вже налагоджено виробництво, є товар у наявності й бажання продавати його на Амазон, для старту, тестування початкової стратегії та гіпотез потрібно мінімум $3000.

Ціни на послуги спеціалістів з просування на міжнародних маркетплейсах формуються завжди індивідуально, залежно від обсягів робіт та інших факторів. У середньому вони можуть варіюватися від 500 до 1000 доларів на місяць.

Крім того, також необхідно запланувати додаткові витрати на дизайн інфографіки для лістингів, створення А+ контенту. Витрати на рекламу всередині майданчика залежать від кількості лістингів та конкуренції в ніші. Для старту закладайте мінімум до $1000 на місяць. За необхідності використовується зовнішній трафік, це ще близько $1000, але для початку та тестів вистачить і $200-500».

Рекомендації фрилансерів щодо просування бізнесу на Amazon

Ярослав:

«Зрозуміло, що конкуренція на Amazon занадто велика. Тому я б рекомендував починати з аналізу конкурентів, щоб дійсно виділятися. Не забувайте, що значна частина покупців Amazon купує товари саме через смартфон, тож треба розробляти контент ще й під мобільну версію.

Якщо ви вже замовили Listing та EBC, не треба зупинятися — експериментуйте, змінюйте наповнення та дивіться на конверсію. Навіть коли щось піде не так, завжди можна повернутися до старої версії.

Найголовніше — не економте на дизайні, копірайтингу та просуванні. Так, це затратно, але тільки з такою командою можна досягти успіхів у продажах та посісти топові позиції. Ну й наостанок: не шукайте спеціалістів у Штатах, адже ви можете знайти фрилансера будь-якого рівня та спеціалізації на Freelancehunt».

Тетяна:

«Я розумію, що багато підприємців просто бояться виходити на західні ринки, але даремно. Треба пробувати, експериментувати. У нас стільки людей з крутими роботами, товарами та золотими руками. Я вірю, що будь-які витрачені сили та старання повернуться у мільйони разів більше. Закордонні ринки додадуть фінансовий потік та змусять вийти за рамки. Багато хто боїться зробити помилку, прогоріти, але у повсякденному житті ми теж помиляємося. Це нормально, не буває нічого ідеального. Тому пробуйте, робіть, і все у вас вийде».

Freelancehunt наголошує, що зараз попит саме на українських фрилансерів тільки збільшується. Сервісу вдалося вийти на рівень 72% за проєктами від довоєнних показників. У планах лише нарощувати обсяги шляхом залучення замовників із США та Європи.

Джерело: https://mbiz.censor.net/columns/3345513/yak_vyyity_na_amazon_keyisy_ta_porady