Кабінет для роботи вдома можна зробити на балконі, або навіть у власному ліжку. Знаєте як? Ділимося корисними порадами дизайнерки інтер'єрів Альони Бєлої та реальними історіями фрілансерів.

Подбати про робоче місце у себе вдома дизайнерка Альона Бєлая радить ще до того, як ви почали робити ремонт. Але не обов'язково обирати стандартне місце — в куточку біля стіни чи вікна. Також не обов'язково мати окрему кімнату, щоб облагодити кабінет.

«Варіантів для розташування робочої зони досить багато. Це може бути фрагмент простору в холі, балкон в спальні чи вітальні або ж просто виділений куточок в будь-якій кімнаті. Тумба в зоні телевізора теж може переходити в робоче місце, і це зовсім не виглядає як робоча зона», — говорить дизайнерка.

Робоча зона на балконі

Головне у виборі місця для роботи — це комфорт. Якщо ви розумієте, що певне місце є зручним і затишним, то без сумніву треба обирати для роботи саме його.

«В моїй практиці є навіть оформлення робочого місця в гардеробній кімнаті. Там облаштували досить якісне робоче місце з двома моніторами», — ділиться дизайнерка.

Затишний робочий кабінет в гардеробній

Найголовнішим аспектом у виборі робочого місця вона називає освітлення — денне та електричне.

«Все ж таки робочу зону краще розташовувати біля вікна та денного світла. Це комфортно для зору та дає певний робочий настрій, адже людина під час роботи може подивитися на небо та природу», — відмічає Альона.

Кабінет з робочим столом біля вікна

Елемент природи можна розташувати біля робочого місця і самотужки. Це може бути вазон з квітами чи зеленню, або ж звичайний кактус в горщику, що на певний час знімає зорову напругу.

Часто в умовах інтер’єру, що вже існує, немає можливості розташуватися біля вікна. Тоді важливо робоче місце забезпечити максимально комфортним та якісним відтінком світла, який буде нівелювати вплив монітору на очі.

Якщо у вас є можливість та бажання виділити для кабінету окрему кімнату, то бажано, аби вона була з великими вікнами та видом на гарний пейзаж.

Облаштований кабінет з двома вікнами та видом на природу

Щодо фінансових вкладень при облаштуванні робочого місця, то це питання переваги в процесі вибору меблів по якості та зручності. Все залежить від ваших побажань.

Професійний дизайн-проєкт коштує на рівні 25-30 дол./кв.м. Ескізний дизайн-проєкт буде дешевшим — 15-20 дол./кв.м. У другому випадку ви отримаєте схему розташування елементів інтер’єру без детального промальовування кожного з них.

За словами дизайнерки, головним є правильний вибір елементів світла та складових інтер’єру.

Освіщений кабінет, виконаний з якісних матеріалів
Кабінет виконаний з якісних матеріалів та елементів світла‌‌

Альона додає: «Досить часто дизайнерам доводиться за наявності мінімальних можливостей зробити щось неможливе. Навіть без глобального ремонту, використовуючи досить прості матеріали, ви можете організувати своє робоче місце комфортним та затишним».

Фрілансерка облаштувала робочу зону на балконі

Наталія Поллі два роки тому пішла з офісу і тепер працює лише віддалено. Основною зайнятістю Наталії є написання статей англійською мовою для IT-компанії. Для роботи авторка витрачає 3–4 години на день, але це мають бути дуже продуктивні години. Для зручності в роботі вдома дівчина переобладнала під робоче місце балкон.

«Зазвичай у людей балкон — це місце для непотрібних речей. Та насправді з нього можна зробити непоганий робочий простір, хоч і компактний. Дуже зручно, адже там максимум світла. Робили все по мінімуму, але є підігрів підлоги й електрична батарея, адже взимку на балконі холодно. У всьому іншому все досить просто: маю лише стіл, стілець та додаткове світло», — ділиться Наталія.

Кабінет письменниці на балконі

Дівчина досить часто не буває вдома, тому виникає потреба організовувати робоче місце в орендованій квартирі. За словами Наталії основними критеріями для зручності є стійкий стіл, зручний стілець зі спинкою або крісло, світла кімната. Важливим моментом для фрілансерки є шумоізоляція, щоб сконцентруватися на роботі.

Наталія та її робочі зони під час подорожей
Варіант робочої зони на балконі

В майбутньому дівчина планує придбати будинок і облаштувати під офіс цілу кімнату.

«Кімната має бути світлою за рахунок природного світла й кольору стін. Меблі базові: стіл, стілець і додатково невеликий диванчик чи підвісне крісло-кокон. Також хочеться, щоб там були якісь мінімалістичні рослини або зволожувач повітря», — розповіла Наталія.

Іноді «кабінетом» може бути просто диван

Сім днів роботи в офісі. Цього вистачило Софії Ваврин, щоб зрозуміти, що вона хоче працювати віддалено. Після чого дівчина влаштувалася контент-менеджером в компанію, яка займається розробкою контенту для соціальної мережі. Працювати вдома почала ще задовго до карантину, майже сім років тому. Софія придбала квартиру вже готову — з меблями та ремонтом. Облаштовувати окрему робочу зону не довелося. Дівчина цього просто не потребує.

«Для облаштування робочого місця немає потреби купувати додаткові меблі. Працюю переважно сидячи на дивані з підставкою для ноутбука. Для мене важливо, щоб було зручно сидіти без дискомфорту для спини», — говорить Софія.

Робоча зона контент-менеджера на дивані

Зі слів фрілансерки, єдиним мінусом на час карантину для неї є присутність вдома когось із членів сім'ї в її робочий час, що відвертає увагу. Працює дівчина без особливого графіка, за потребою. Часто практикує роботу поза межами квартири.

Люди, які почали працювати віддалено, не можуть забезпечити ту продуктивність, яку надають в офісі. Вдома розслаблений стан і важко сконцентруватися. Але для Софії це є перевагою. Одягнути зручну піжаму та знайти час на чашечку кави для дівчини є задоволенням в роботі. Фрілансерка наголошує: «Не треба вдома створювати робоче місце схоже на офіс».

З нею погоджується Анна Ришко, яка працює контент-менеджером. Її зайнятість складає від 1 до 14 годин на добу.

Анна практикує роботу на терасі будинку

«Взагалі не люблю працювати за столом. Мабуть, забагато дисципліни було в школі, університеті та на колишній роботі. Мені подобається працювати, не маючи обмежень щодо того, як і де треба сидіти», — ділиться Анна.

У власному житлі дівчина таки планує облаштувати окремий кабінет з робочою зоною — стіл, зручне крісло. Але фрілансерка впевнена, що навряд чи буде проводити багато часу в робочому кабінеті, оскільки працювати без прив’язки до місця для неї найзручніше.

Тож, що потрібно зробити, аби облаштувати собі найзручніше місце для роботи вдома?

По-перше, визначте пріоритети. Що є найважливішим для вас під час роботи. Подбайте про те, щоб ці елементи були присутніми в вашій робочій зоні.

По-друге, оберіть найзручніше місце. Це може бути нестандартний варіант, однак він має відповідати базовим вимогам, спільним для всіх — бути гарно освітленим, забезпечувати вашу максимальну працездатність і допомагати вам поновлювати емоційні сили.

По-третє, порадьтеся з дизайнером перед тим, як оновлювати робоче місце, або робити ремонт із врахуванням робочої зони. Онлайн-консультація є однією із послуг дизайнерів. Ви можете обмежитися лише консультацією, або ж замовити ескізний чи повний дизайн-проєкт, залежно від ваших можливостей. Відверто діліться з дизайнером своїми побажаннями, навіть якщо вони трохи або ж навіть дуже нестандартні.


Дякуємо автору за статтю! Якщо ви теж хочете надіслати матеріал для публікації, звертайтеся в редакцію [email protected]