Аналіз ринку — це важлива складова будь-то для інвестора, підприємця або успішного працівника. Для першого — це вигідний вклад грошей та пасивний дохід, для другого — розуміння найкращого варіанту виходу на ринок, бути цінним на ринку праці, а для третього — можливість працювати в трендовій галузі, бути зайнятим у конкурентоспроможній та профінансованій сфері. Під час оцінки потрібно ознайомитися з різними джерелами інформації для формування незалежної, всебічної думки. Такими джерелами також можуть бути прогнози, і ця стаття якраз пропонує свій варіант розвитку.

Що стане потребою? Що набере максимальних обертів? Чого очікувати? Саме про це ця стаття!

Поняття «інвестиції»

Інвестиції — гучне слово зараз. Всі прагнуть отримати знання із цієї галузі фінансів, в основному для того, щоб мати пасивний дохід.

Інвестиції — це вкладення капіталу з метою отримання прибутку. Вони можуть бути здійснені як у бізнес, так і в різні цінні папери.

Залучення інвестицій — це шанс для розквіту бізнесу. Скільки великих компаній стали великими за допомогою розумної політики залучення інвестицій.

«Інвестиційна діяльність, — як підкреслив Бенджамін Грем, — означає, що інвестор на підставі серйозного аналізу припускає як відшкодування вкладеного капіталу, так і отримання відповідного доходу». [1]

Інвестиції діляться за терміном на:

Інвестиції за терміном

У цій статті ми розглянемо сфери, в яких очікується розвиток як на короткій, так і на довгій дистанції.

Що потрібно для того, щоб залучити якомога більше інвестицій?

 1. Мати чітку мету компанії.
 2. Бути конкурентоспроможними, мати якісний продукт.
 3. Організувати компанію на високому рівні, мати досвід та професіоналізм.
 4. Мати потенціал для росту.
 5. Працювати з інвесторами, для того, щоб переконати їх у надійності капіталовкладень у компанію.

На що спираються наші передбачення?

 • На особисті знання та інтуїцію.
 • На факти сьогодення.
 • На потреби, які ми зможемо задовольнити у майбутньому.
 • На інтуїцію експертів та професіоналів.

Ринок не можна передбачити, ніхто не може його обійти. Але виходячи з вищезазначеного, зробимо спробу і перейдемо до бізнесів, які за прогнозом отримають найбільше капіталовкладень в майбутньому.

Привабливі галузі

1. Перше — це сфера доставлення їжі

За умов карантину ми всі побачили бурхливий розвиток у сфері харчування. Коли заклади громадського харчування зачинилися, доставлення їжі стали у пригоді. На нашу думку, після карантину така звичка залишиться і бізнеси із доставлення їжі будуть процвітати й надалі. Можна навіть очікувати відкриття закладів, де буде працювати лише доставлення та не буде місць для фізичного перебування клієнтів. Також зараз стає популярним доставлення продуктів замість годинних походеньок до магазину.

На графіку зображено зростання попиту на доставлення серед компаній.

Графік 1[2]

2. Сфера маркетингу

Реклама — це поширена тема завжди, яка буде розвиватися надалі. Все більше людей заохочуються до роботи в цій області, адже на конкурентному ринку реклама відіграє значну роль. Просування продукту — ключ до успіху. Реклама набула розмаху в новій формі — у різних соціальних мережах, у блогерів. Тому рекламні агентства, компанії виграють в отриманні капіталовкладень.

3. Екологічний бізнес

Контроль за екологічною ситуацією планети є вкрай важливим на сьогодні, тому інвестиції не можуть оминути область збереження планети. Цей бізнес започаткував себе відносно недавно: сонячні батареї, вітряки. Але скільки ще може придумати людський мозок — це загадка! Матеріал, який буде розкладатися швидше за поліетилен, маловитратні машини з чищення океану та інші нові ідеї закладуть основу великих компаній, до підніжжя яких зрушаться інвестиції. Якщо говорити про короткотермінові плани, то це можуть бути бізнеси з виготовлення екологічного одягу, продуктів, обладнання. Навіть турбота компанії про перероблення її відходів, екоосвіту її клієнтів буде плюсом у виборі організації інвестором.

Сюди ж можна віднести розвиток електротранспорту. Популярними вже є електросамокати, але ринок зрушиться і навіть вже зрушився з появою електрокарів. Не можна оминути бізнес з перероблення сміття, який буде масштабним, адже сміття в нас більше ніж нас. Цей бізнес характеризується своєю невичерпністю та неабиякою актуальністю.

4. Аграрно-промисловий сектор

Як тваринництво, так і рослинництво — є важливими напрямками в економіці України. Це бізнеси, які завжди матимуть попит, тому інвестиції в них — зрозуміла річ.

На жаль, у супермаркетах ми часто стикаємося з продажем імпортних фруктів і овочів, хоча маємо свої. Під час розв'язання цієї проблеми аграрно-промисловий комплекс залучить більше інвестицій, бо буде обслуговувати всю країну. Також це пов’язано із майбутнім перетворенням молочного бізнесу, вирощування зернових культур у зв’язку з новими технологіями та підвищенням стандартів.

Агропромисловий сектор

Також у довгострокових планах можемо очікувати попит на вегетаріанську та веганську продукцію, яка не є поширеною нині в Україні. А це є частиною способу життя багатьох людей.

5. Рекреаційна сфера

Україна славиться своїми Карпатами, де крім захоплюючої дух природи розміщені чудові курорти. На півдні України також є мальовничі моря, лимани, степи, які мають величезну перспективу до росту. В найближчому майбутньому на південь України будуть залучені інвестиції у різноманітних галузях, наприклад таких:

 • розваги — шопінг-моли, магазини, казино,
 • відпочинок — санаторні комплекси, пляжі,
 • харчування — кафе, ресторани, бари,
 • екстремальні види відпочинку — мільйон варіантів.

6. Сфера штучного інтелекту та роботизація

Світ не може зупинитись і не зупиниться перед відкриттями у галузі невідомого штучного інтелекту. Також зараз створюється багато всіляких роботів, пристроїв та машин. Авжеж, провідними у цій галузі можна вважати США та Китай, але наші вчені також можуть працювати в цьому напрямку. Як тільки-но українські науковці отримають інвестиції, почнуть тісно співпрацювати з іншими країнами, цей куточок науки перестане бути таким загадковим. Люди, які роблять вибір на користь цієї сфери, виграють у недалекому майбутньому.

Сюди віднесемо й віртуальну реальність та ігровий бізнес. Усілякі VR, AR, MR викликають у нас хвилі почуттів. В іграх люди занурюються у новий світ. В Україні ігрові майданчики вільні та є багато можливостей, тому хвиля інвестицій торкнеться і цієї сфери.

Ігровий бізнес

7. Космічний бізнес

Наостанок така масштабна та дорога галузь. В Україні є талановиті та тямущі інженери, механіки, астрономи. Чого не вистачає, так це фінансування та досвіду. Але космічний бізнес стовідсотково розквітне та злетить далі Марса у той час, коли його буде профінансовано належним чином та він знайде підтримку. Українські науковці вже мають спільні проєкти з відомими компаніями та беруть участь в розробках, тому очікуємо космічний «бум» в довгостроковій перспективі.

А тепер узагальнимо!

Інвестиції — це стусан для розвитку бізнесу. В Україні є багато можливостей, куди вкласти свої гроші, бо ринок відкритий для нових рішень та ідей.

Серед усіх варіантів у статті запропоновані ті сфери, в яких очікується найбільший підйом. Розглянуто як короткострокові, так і довгострокові плани інвестицій в український ринок.

Тож було виділено такі сфери, які отримають найбільше інвестицій:

Головне – це розгледіти «своє», а нагода завжди знайдеться. Ринок — це річ непередбачувана, але український ринок — це ринок потенціалу, бо він тільки набирає обертів.

Списки використаних джерел
 1. Бенджамин Грэм, Джейсон Цвейг. Разумный инвестор/ Бенджамин Грэм. — Киев : Издательский дом «Вильямс», 2006. — 672 с.
 2. https://olshansky.ua/blog/doslidzhennya-onlajn-popitu-na-dostavku-produktiv-ta-gotovo%D1%97-%D1%97zhi/

Від редакції. Ця робота була надана у рамках конкурсу Schoolarship від Freelancehunt.

Scholarship від Freelancehunt
Біржа фрилансу і пошуку роботи Freelancehunt оголошує грант для навчання студентам! Допоможемо молодим талантам в Україні в рамках соціальної програми Scholarship.
Скоро будемо обирати переможців!