Спалах COVID-19 — це глобальна криза в галузі охорони здоров’я, яка перешкоджає нашому повсякденному життю. Мільйони людей залишилися без роботи через карантин; компанії, агенції, клієнти та медіа-індустрія в цілому зазнають фінансових збитків. Коронавірус вже вплинув на наше життя та змінив його, але як буде далі?

Розвиток маркетингу найближчим часом

Фінансова активність маркетингових фірм почала спадати через коронавірус. Але питання в тому, як довго триватиме все це і як це вплине на маркетинговий світ у найближчі кілька тижнів та місяців.

З урахуванням нестабільності економічної ситуації, складно оцінити, наскільки швидко компанії-клієнти відновлять вкладення в рекламу.

Варто зазначити, що криза торкнулася в першу чергу офлайн-бізнесу, наприклад, вже постраждали:

  • ніші, пов'язані з туризмом і відрядженнями (туроператори, авіакомпанії, готелі, хостели та інші);
  • театри, кінотеатри, організатори заходів (концертів, конференцій, форумів тощо);
  • підприємства громадського харчування (кафе, бари, ресторани, мережі фаст-фуду).

Як пандемія COVID-19 позначилася на телевізійному маркетингу

Чимало постраждало телебачення, тому що багато підприємств почали скорочувати витрати на телерекламу. Великі спортивні події та концерти вже скасовані, а спонсорські угоди були розірвані, унаслідок чого ринок телевізійних реклам занепадає.

Однак є й позитивні моменти. Зростає рейтинг телебачення, як правило, коли негода чи ось, як зараз, небезпечний вірус, люди змушені залишатися вдома, і таким чином статистика переглядів програм, шоу та фільмів збільшується.

Чому на інтернет-маркетинг позитивно вплинув вірус

Масово почали зростати витрати на цифрову рекламу, й у такий спосіб стало більше зацікавлених і потенційних клієнтів, оскільки споживачі ще більше часу почали проводити в Інтернеті, особливо якщо роблять покупки через соціальні мережі та користуються службами доставок, щоб не виходити з дому. Ці факти підкріплені дослідженнями транснаціональної компанії з питань засобів масової інформації та цифрового маркетингу — «Dentsu Aegis», яка виявила наступне: із 155 опитаних власників бізнесу, лише 14% заявили, що вони переносять свої маркетингові стратегії з офлайн в онлайн-медіа.

Крім того, оскільки люди менше подорожують та більше працюють вдома, збільшилися мобільні та соціальні можливості. Дослідження «Global Web Index» показало, що ми спостерігаємо величезний приріст людей, які заходять у соціальні медіа в усіх вікових категоріях: 27% серед покоління Z, 30% серед покоління Y, 29% серед покоління X і 15% серед Baby-Boomers.

Більше реклами — зростає аудиторія

Безліч людей зараз шукають цікавий контент, щоб чимось себе зайняти. Більшість з нас намагаються позбутися емоційного тягаря самоізоляції. Через це соціальні мережі приходять на допомогу і стають щоденним ритуалом. Тому вважається, що витрати на рекламу в соціальні медіа зростуть приблизно на 25%. Оскільки, внаслідок короновірусу, бренди стали більше використовувати силу Інтернету — через нього залучають нових клієнтів та розширюють свою аудиторію.

Величезний стрибок у маркетингу вже стався. Це показало нещодавнє дослідження в Instagram —за останні два тижні на 76% користувачі частіше і більше почали ставити лайки на публікації.

Який контент потрібен людям під час коронавірусу

Споживачі потребують новинок від улюблених брендів, а Інтернет — це чудовий засіб для досягнення цього. Люди звертаються до найбільш надійних компаній онлайн, щоб задовольнити свої потреби.

Також науковці дослідили, що за цей час найпопулярнішими напрямками стали:

  1. Автомобільна промисловість (Jeep, BMW, Chevrolet та інші), медіа, розваги, технології та телекомунікації увійшли в лідери серед більшості населення.
  2. Мілленіали вибрали для себе PlayStation як бренд №1, тоді як для Gen Z — це Xbox.
  3. У трійку лідерів у жінок увійшли Disney, Amazon і Apple, а у чоловіків — Ford, Amazon і Apple.

Компанії та онлайн-сервіси зробили безплатний доступ до своїх матеріалів

BeehiveOR

Освітня платформа з нейронауки до 16 квітня відкрила безоплатний доступ онлайн-лекцій за промокодом «StayHome». Наприклад, можна переглянути й прослухати промови «Як пам'ять створює мистецтво: пам'ять людини — пам'ять людства» чи «Він і Вона: нейробіологія статевих відмінностей» та інші не менш цікаві теми.

Кураж

Це перша київська благодійна барахолка. Але зараз організатори радують свою аудиторію відео та постами в Instagram.

Проводять онлайн-заняття з йоги, рекомендують спеціальні вправи з власною вагою, медитації тощо. А вівторок — день кулінарії: знайдете прості рецепти страв — від м'яса до коктейлів, які розслабляють. Зокрема у четвер проходять ефіри з цікавими особистостями, спілкування може бути на різні теми: SMM, мода, секс-шопи та інше. А ось наприкінці тижня діджеї радують шанувальників своєю музикою, тому будь-хто може потрапити на денну вечірку в піжамі.

Peloton

Американська фізкультурна техніка та медіа-компанія, яка пропонує 3 місяці безплатних відеотренувань, щоб підтримувати тіло у формі під час карантину. Додаток можна завантажити в Google Play або App Store.

Simple Habit

Сервіс, на якому є понад 1500 сеансів медитацій і аудіо, оголосив про безоплатний преміальний доступ до кінця квітня. Завантажити додаток можна в App Store або Google Play.

Parasolka та BahamaMama

Якщо батьки захворіли і їх госпіталізували, дорослі не мають змоги наглядати за дітьми, то на допомогу прийде служба з виклику нянь. Ці сервіси пропонують безплатні послуги доглядання за дітьми у таких випадках.

Megogo

Онлайн VOD-сервіс, який наповнений фільмами, серіалами, мультфільмами, шоу та передачами. Через карантин медіа сервіс додав у свою бібліотеку безплатні фільми.

Adidas

Компанія зі світових лідерів спортивних товарів запустила серію домашніх тренувань.

Інститут моди Франції (Institute Francais de la Mode)

Опублікував безоплатний онлайн-курс англійською мовою «Understanding Fashion: From Business to Culture» про основи модного бізнесу.

Віденська опера

Адміністратори безкоштовно викладають записи вистав і опери щодня о 19:00 (за австрійським часом). Трансляція доступна протягом 24 годин.

Tripit Pro

Якщо ви плануєте після карантину відправитись відпочивати, то варто підписатися на Tripit Pro. Сервіс допомагає відстежувати будь-яку зміну у вашому польоті та навіть пропонує альтернативні рейси. Крім цього, додаток сповіщає, коли треба зареєструватися на рейс, коли краще їхати в аеропорт, а ще надає інтерактивну карту тощо. Також можна зберігати копії документів, електронний квиток, бронь готелю чи хостелу. Завантажити в App Store або Google Play.

Monobank

Можна заощадити чимало коштів, адже банк повертає 20% кешбеку від покупок в онлайн-магазині, наприклад: App Store та Google Play, Netflix чи MEGOGO, PlayStation Store або Xbox Microsoft Store, Pornhub і Brazzers та інші.

1Password

Щоб допомогти бізнесу працювати безпечно з дому, менеджер паролів зняв обмеження у своїй тріал-версії на 6 місяців.

Укрпошта та Нова пошта

Ці два сервіси скасували оплату за зберігання посилок клієнтів у відділеннях на час карантину.

Будьте здорові та бережіть себе!


Від редакції: сайт де можна більше дізнатися про короновірус Coronovirus Resource Centre та інтерактивна мапа його поширення.