Midjourney — платформа, яка дозволяє створювати візуали для різних цілей за кілька хвилин. Підприємці економлять час та гроші, а дизайнери роблять х2 у своїх чеках. Нейромережу використовують професіонали у різних сферах та звичайні юзери.

Щоб отримувати від нейронки максимум, спочатку треба дізнатися, на що вона здатна та як правильно нею користуватися залежно від очікуваного результату.

Як у житті звичайного дизайнера з’явився ШІ

Я вже на прикладі NFT зрозуміла, що треба хапатися за нову можливість, щойно вона з'являється. Тому відразу даю реально цінну пораду:

Прокачуйте в собі здатність бачити тренди до того, як про них будуть кричати звідусіль.

Щойно про штучний інтелект заговорили активніше, я зрозуміла: або він забирає мою роботу, або допомагає заробляти більше. Думаю, ви здогадалися, який варіант мені підійшов. Якщо я терміново не навчуся користуватися сервісами на користь собі, мене замінить той, хто вже вміє. Тому знайомство з новими ШІ було в пріоритеті.

Зараз нові сервіси з’являються мало не щодня. За допомогою ШІ, якщо є бажання, можна робити з 0 будь-який проєкт. В Україні досі немає крутого навчання у цій сфері, а я на нього і не чекаю — сама збираю інформацію маленькими частинками в англомовному просторі, частіше це YouTube.

Рекомендую юзати сайт Futurepedia — там постійно оновлюються активні сервіси на основі ШІ. Але треба не просто ознайомлюватися з новими платформами, а відразу пробувати їх у роботі: як працюють, які можливості є, що такого можуть, чого не вміють інші.

Так у моєму житті з’явився ШІ. Із цим «помічником» я відразу оптимізувала робочі процеси і почала продавати реалізовані за допомогою нього послуги. На замовлення створюю різні зображення клієнтам, які не знають, як в Midjourney досягти бажаного результату. Також генерую для них зображення й інколи додаю анімацію за допомогою різних програм.

Для себе і на замовлення я також створюю відео в Stable Diffusion. Ця нейронка дає можливість швидко генерувати анімації, музичні відео, кліпи, а також обробляти готовий матеріал. Така послуга вже дуже популярна за кордоном, а в нас ще майже немає спеціалістів. Скільки часу потрібно на те, щоб намалювати музичний кліп? Багато. А за допомогою ШІ за 24 години можна згенерувати декілька відео. Як мінімум, це економить купу часу.

На сьогодні мої фаворити:

 • Stable Diffusion Stability AI.
 • ClipDrop Stability AI.
 • Warp Fusion.
 • Midjourney.
 • Vectorizer AI.
 • Chat GPT.
 • Tome.
 • Photoshop GF.
 • Runway.
 • MyVocalAI.
 • Upscayl.

Midjourney зараз одна з топових нейромереж. Уже вийшло 5 версій, є величезна кількість параметрів, круті результати.

Чому саме Midjourney

Одна з ключових переваг — нейронка працює через Discord, а отже, я можу будь-де створити будь-що з мобільного телефону.

Наприклад, генерувати візуал для дописів і слайди для Reels у соцмережі, бо це дуже швидко та зручно. У часи, коли регулярно потрібно створювати велику кількість контенту, ШІ просто знахідка. Наприклад, у своєму Instagram я транслюю експертність через візуал, який привертає увагу, смішить і спонукає аудиторію клікати на «Поділитися». А головне — він майже весь згенерований за допомогою ШІ.

Чи часто ви раніше бачили Бетмена в селі з бабусею чи Нео у вишиванці? Мабуть, що ніколи. А ось моя аудиторія бачила і, до слова, дуже зацінила. Це надто специфічний запит, тому такого ви не зустрінете на жодному фотостоці. Водночас Midjourney нічим не обмежений.

Хочете Марго Роббі у сукні з сиру? — Будь ласка! Надувну Ейфелеву вежу? — Ось вона, на відстані декількох кліків.

На що здатен Midjourney

Багато художників створюють у Midjourney fashion-ілюстрації або якусь сюрреалістичну архітектуру. У такий спосіб вони мають можливість швидко показати себе, донести своє бачення. З’явилася вау-ідея — робимо потрібні запити для нейронки — отримуємо візуал — оцінюємо. Це теж мистецтво, хто б що не казав.

Для дизайнера в Midjourney є дуже багато корисного. Наприклад, параметр tile генерує безшовні патерни. Це ж знахідка! Крім того, є також нейронки, які роблять із зображення якісний вектор. Тобто можна згенерувати векторні патерни відразу для друку або на продаж на стоках. Нижче на картинках показала, як я додаю бекграунд (згенерований), а потім перетворюю його на вектор.

Як підприємцям використовувати Midjourney

Midjourney може спростити життя у багатьох бізнес-сферах. Ось деякі з популярних варіантів застосування ШІ-арту від Midjourney:

 1. Концепт-арт: допомагає створювати нові концепції персонажів, сцен й об'єктів для ігор, фільмів та інших творчих проєктів.
 2. Обкладинки для книжок: ШІ може генерувати безліч унікальних ідей для обкладинок.
 3. Маркетинг і реклама: допомагає створювати привабливу графіку й візуальні ефекти для соціальних мереж, оголошень, плакатів та інших рекламних матеріалів. Швидко і в промисловому масштабі.
 4. Ілюстрації: забезпечує необмежену кількість ілюстрацій для книг, статей, презентацій, дитячого контенту тощо.
 5. Шаблони і макети: швидко генерує логотипи, дизайни додатків, футболок, плакатів та інші шаблонні візуальні матеріали.
 6. Дизайн: використовується для швидкої візуалізації ідей, прототипів та інших абстрактних концепцій.
 7. Ігри: дозволяє генерувати оригінальних персонажів, сцени, предмети для настільних та відеоігор.
 8. NFT: вміє створювати унікальні NFT для продажу на NFT-маркетплейсах.
 9. Навчання та освіта: допомагає розробляти графіку для пояснення концепцій на будь-яку тему або предмет, ідеї для інфографіки.
 10. Прототипи продуктів: уможливлює візуалізацію ідей та дизайну на ранніх стадіях розробки, що допомагає передати концепцію перед інвестуванням у повну розробку.
Кожен може знайти щось своє, головне — добре знати сферу свого бізнесу, розуміти, на які послуги витрачаєте час та кошти і чи існує сервіс ШІ під ваші потреби.

Наведу кілька прикладів. У вас вебстудія з розробки ігор, і багато часу та грошей витрачаєте на створення гейм-ассетів. Нещодавно з'явився сервіс, який з 2D-скетча робить адекватну 3D-модель. А тепер подумайте, скільки годин у blender це збереже.

Найпростіші варіанти — це контент для соцмереж, банери, різні зображення для вебсайтів. З коректно написаним запитом ви можете згенерувати навіть предметні фото своїх продуктів.

Як Midjourney використовувати дизайнерам

Використання нейронки у роботі дизайнера обмежується суто його фантазією. Наприклад, я часто співпрацюю із замовленнями, де остаточне рішення щодо роботи приймає власник бізнесу, догодити якому зазвичай не дуже легко. За допомогою Midjourney спростила собі роботу в такий спосіб:

 1. Прошу підібрати зразки того, що подобається на Behance чи Pinterest (досить часто клієнт хоче зробити в такому стилі, як і референси).
 2. Беру всі зразки та йду в Midjourney. Використовую команду /describe, за допомогою якої генерую нові зразки на основі наведених прикладів.
 3. Отриманні результати редагую, роблю 20 варіантів, надсилаю їх клієнтові.
 4. Фінально опрацьовую те, що погодив клієнт.

Це все можна робити вручну, але витрачаючи значно більше часу.

Покажу на реальному прикладі. Я просила такий колаж:

1️⃣ abstract painting with a church and seagulls, in the style of digital collages, detailed botanic studies, louise bourgeois, bryce 3d, regional gothic, collage, børge bredenbekk --ar 175:236

2️⃣ artwork that has many different objects in it, in the style of layered collage narratives, religious building, clara peeters, ethereal foliage, bryce 3d, regional gothic, neue sachlichkeit --ar 175:236

3️⃣ a collage with some figurines with water going in and out, in the style of contemporary gothic, religious building, abstracted botanical illustrations, assemblage of maps, bryce 3d, light gray and red, french countryside --ar 175:236

А ось швидкі результати:

Також є класний сервіс Vectorizer AI, який ми вже згадували. Звичайно, це не замінить дизайнера, але якісь суто технічні моменти може закрити. Припустимо, ви загубили оригінал логотипа у векторі і з дизайнером зв’язку вже немає. Тепер не потрібно наймати людину, щоб просто перевести зображення у вектор. Або ж можна перевести у вектор будь-яке зображення, згенероване Midjourney.

Основні команди Midjourney

Користуватися ШІ легко навіть новачкам — варто лише знати основні команди.

Команда /imagine. Використання: /imagine [запит] [детальний опис] [параметри, як версія Mind journey, співвідношення сторін і т. д.]

Щоб користуватися Midjourney Bot, вам потрібно використовувати тільки призначений для цього канал бота та команду Discord Slash. Наприклад, якщо ви перебуваєте на каналі #newbies-1, почніть вводити «/imagine», щоб з'явилося вікно запиту.

Ви також можете створити поле запиту за допомогою клавіш пробілу, Tab або Enter. Однак важливо зазначити, що команди ботів працюватимуть лише в призначених каналах ботів. Якщо ви введете команду «/imagine» у звичайних каналах типу #trial-support, вона не працюватиме.

Якщо ви задоволені запитом, натисніть Enter, щоб відправити запит боту MidjourneyAI. Бот згенерує ваші зображення приблизно за 60 секунд.

/blend: ця функція дозволяє змішувати два зображення разом, так само як multi prompt — запит з кількома зображеннями за допомогою команди /imagine. Головна перевага в тому, що вам не потрібно вказувати URL-адреси зображень, що значно полегшує використання: можна просто дропнути їх у спеціальне поле.

/fast: цей параметр виконує кожен запит приблизно за 1 хвилину, але майте на увазі, що це споживатиме ваш місячний запас GPU/годин обробки.

/describe: дозволяє отримати опис за зображенням. Надсилаєте ілюстрацію та отримуєте текст запиту, за яким можна згенерувати схожі зображення.

/help: використовуйте цю команду, щоб отримати доступ до загальної інформації про Midjourney AI, включно з основними командами та підказками.

/info: використовуйте цю команду, щоб переглянути інформацію, пов’язану з вашим обліковим записом, зокрема дані про підписку, режим роботи, видимості, скільки залишилося часу на команду fast.

/public: це стандартний режим, у якому будь-хто може бачити ваші роботи та зображення.

/prefer: ця команда дозволяє назавжди додавати команду або параметр у кінець усіх ваших завдань, що полегшує налаштування параметрів створення зображень.

/private: перемикає ваші запити в приватний режим, тобто їх не побачить ніхто, крім модераторів.

/relax: дозволяє створювати завдання практично безплатно, але майте на увазі, що їх виконання забирає більше часу. Використовуйте цю команду, коли у вас закінчилися години протягом місяця, щоб уникнути додаткової оплати за користування.

/settings: відкриває візуальний інтерфейс користувача для налаштування параметрів створення зображення.

/show: використовуйте цю команду, щоб повторно запустити попередній запит, вказавши ідентифікатор запиту. Ви можете знайти ідентифікатор запиту в галереї або натиснувши на іконку «Конверт» біля потрібного запиту.

/subscribe: дозволяє змінити вашу підписку на MidjourneyAI. Бот надішле посилання, щоб почати.

Приклади параметрів і як вони змінюють зображення (фрагменти з мого гайда):

«Попит на нові спеціалізації на фрилансі зазвичай формують саме замовники. А фрилансери, які шукають точки зростання та розвитку, беруться за них, навчаються й освоюють нові технології», — заявляє керівник Freelancehunt Валентин Зюзін. Бізнесу не треба боятися нейронок та чекати, поки конкуренти отримають від них максимум. Навпаки, важливо якомога швидше почати застосовувати їх у своїй роботі, наприклад, віддаючи перевагу фрилансерам, які працюють з Midjourney чи будь-яким іншим ШІ.

Економія: де можна, а де ні

У 2023 році вже можна не замовляти титульник для блогу у профі. Із цим упорається ШІ. Проте досить часто у людей виникає запитання, коли не варто економити та краще замовити дизайн у спеціаліста.

Так, за допомогою розумних сервісів можна втілити практично будь-яку ідею. Але щоб сказати, гарно це чи ні, вже потрібен дизайнер. В ідеалі — дизайнер, який вміє працювати з Midjourney. Самостійно генерувати щось ШІ-сервісами все одно може лише людина, яка має певні знання, розуміння трендів дизайну, художній смак. Тобто роботи у дизайнера буде менше, але людина, яка стежить за результатом, потрібна.

Замінити на 100% можна фотостоки. Тому що й фото, й ілюстрації цілком виходять до Midjourney. Якщо ви шукаєте щось специфічне, наприклад, «крокодил літає на велосипеді», більше не потрібно довго фотошопити. Це легко згенерувати за декілька хвилин. Можна також частково замінити продуктові фото для акаунтів, але на певному етапі доопрацювання зображень усе-таки потрібне.

Якщо це дизайн сайту чи брендинг компанії, то можна використати ШІ на етапі скетчів, для брейншторму, а далі вже залучити дизайнера. Платна підписка дозволяє комерційне використання, тому ви можете не хвилюватися про авторські права на згенеровані зображення. Усе, що ви зробили у рамках платної підписки, — ваше.

Поговоримо ще про вартість. Враховуючи хайп і те, що мало хто якісно працює з нейронками зараз, ціна не завжди буде меншою за роботу спеціаліста, якщо ми говоримо про зображення. Але це, однозначно, швидше, що теж важливо для бізнесу. Проте все залежить від прайса виконавця. Світові ціни на генерацію зображень стартують від $5, а банери чи продуктове фото коштуватимуть мінімум $20.

Якщо говорити про відео та анімацію, то різниця вже більша. Анімації, створені за допомогою ШІ, можуть коштувати $100-300 за хвилину. Дехто робить дешевше. Для реально намальованих ціна зазвичай рахується за 1 секунду. За хвилину може бути й $600-1500, адже це професійні аніматори.

3 правила «Міджорника»

Наприкінці зазвичай пишуть висновки, а я поділюся своїми правилами, які допомагають працювати якісніше та крутіше:

1. Надихайтеся чужими ідеями, бо хороший художник завжди дивиться на роботи інших і робить краще.

Вже чую, як у мене летять капці. Але не треба, бо це так і є. Коли бачите круту роботу і вам потрібно щось схоже, не вигадуйте велосипед. Є чудова функція describe, яка пропонує зворотну послугу: ви їй картинку, вона вам — 4 варіанти запиту для Midjourney, щоб згенерувати таку картинку. Залишається оптимізувати запит під себе — і все готово.

2. Уникайте зайвих слів у запиті. Запит не має бути коротким, але має бути точним, адже тільки так нейронка розуміє, що вам потрібно. Тому уважно перечитуйте перед генерацією.

3. Пробуйте! Найкраще, що дає Midjourney, як на мене, — незліченна кількість варіантів, які можна покрутити та знайти найкращий досить швидко.

Тепер саме час спробувати зробити своє перше зображення, тим паче базові знання про функціонал і команди у вас уже є.