Для того, щоб веб-дизайн виглядав максимально просто та доволі привабливо, потрібно докласти чимало зусиль. Із цього матеріалу ви дізнаєтеся про декілька важливих принципів, яких варто дотримуватися при розробленні веб-сторінок, щоб вразити відвідувачів сайту.

Мінімалізм у веб-дизайні застосовували з початку XXI століття, але тільки зараз він набув популярності. Інтерес до нього почав зростати через рівень складності веб-дизайну.

Безліч елементів і розширених функцій на веб-сайтах набридали та втомлювали очі людям. Це почало перешкоджати роботі веб-сайтів, тому зменшилися продажі в інтернет-магазинах та відвідування сторінок. А ось простий і продуманий дизайн заохочує відвідувача затриматися на сторінці.

Пропоную переглянути кілька вдалих прикладів мінімалізму у веб-дизайні:

  1. Блог http://www.pigbimpin.com/ — під час переходу до певних розділів відкривається головний контент. Мінімалізм робить дизайн сайту не тільки модним, але й зручним.
  2. Інтернет-магазин https://www.nike.com. Вибирати та купувати товари значно зручніше в інтернет-магазинах, які мають мінімалістичний дизайн.
  3. Портфоліо http://gradedesign.com/ — сайт вдало створений у стилі мінімалізм. Ліворуч є меню, а решту простору залишено для показу дизайнерських робіт.
  4. Лендинг (сайт-вітрина) http://rallyinteractive.com/ — робота з клієнтами розпочинається із заповнення анкети, яка розміщена на головній сторінці сайту.

Переваги мінімалістичного дизайну

  • Мінімалістичний дизайн вважається базовим, але добре продуманим: без зайвих елементів, кольорів, форм і шарів. Акцент варто робити на певні деталі, щоб виділити вміст, який має стати найважливішою частиною сторінки, а також буде розподіляти та спрощувати завдання відвідувачам.
  • Прості речі можна зробити гарними, і вони ефективно відіграватимуть свою роль, часто навіть краще, ніж складні. Оскільки веб-розробка багато в чому базується на задоволеності користувачів, дизайнери мають поєднувати привабливість із корисністю й функціональністю. Деякі вибирають нестандартні та багатофункціональні веб-сайти, адже вони — чудовий спосіб, щоб привернути увагу читача (клієнта). Однак дослідження показують, що це не так, і люди віддають перевагу сторінкам з простою структурою, тобто на основі необхідних компонентів та за відсутності цілого «натюрморту».
  • Мінімалістичний дизайн може збільшити відвідуваність сайту, покращити користувацький досвід та зробити картинку цікавішою.
  • Щоб збалансувати естетику та функціональність, мінімалістичний веб-дизайн зосереджується на належному використанні простору, візуальних ефектах та робить акцент на самому контенті.

Як спростити дизайн незалежно від обраного стилю

Зосередьтеся на найважливіших елементах

Звичайно, іноді важко бути об'єктивним і визначити щось більш-менш важливе, оскільки все здається головним. Для того, щоб проект був вдалим і менш складним, треба проаналізувати, що має бути в пріоритеті, наприклад, підбір кольорів як прояв стилю чи продумане шрифтове наповнення. Багато веб-сайтів не відповідають такому правилу — внаслідок цього виникає величезний безлад, а важливі та менш важливі деталі розкидані по всій сторінці.

Простота

У контексті веб-дизайну простоту визначити дещо складніше, ніж можна уявити.

Щоб отримати простий, але прозорий дизайн, потрібно враховувати не тільки зовнішній вигляд сайту, але й загальну взаємодію з користувачами.

Одним з елементів, що полегшує використання сайту, є здатність легко та швидко виконувати завдання без відволікання.

Мінімалістична стратегія полягає у спрощенні інтерфейсу шляхом видалення зайвих деталей та контенту, які чітко не відповідають потребам користувачів, наприклад, надмірне декоративне доповнення чи перевантаження інформацією.

Усі деталі, які ви збираєтеся використовувати, повинні мати конкретне призначення та обслуговувати відвідувачів.

Будьте обережні, щоб не перешкоджати їхнім основним завданням, наприклад, видаляючи або приховуючи потрібний вміст. Повідомлення сторінки має бути чітким, а не прихованим.

На сайті зроблено сміливий вислів лише з кількома елементами. Великі елементи — це додатковий бонус, завдяки такій естетиці інформація легко сприймається. Хоч і присутні лише два-три кольори, але це виглядає доволі симпатично та зрозуміло.

Простір

Інтелектуальне використання порожнього простору є найважливішим аспектом мінімалізму на веб-сайті. Порожній простір — це просто «білий» простір між послідовними візуальними фрагментами проекту.

Порожній простір допомагає зосередити увагу на фокусних точках, а також зробити будь-яку інформацію на сторінці більш читабельною.

Попри те, що Google зараз пропонує величезну кількість різноманітних продуктів, його домашня сторінка змінилася несуттєво за 20 років. Менше елементів на сторінці призводить до зниження когнітивного навантаження на користувачів.

Контраст і колір

Контраст і колір часто поділяють як елементи мінімалістичного дизайну, але це окремі візуальні ефекти.

Колір допомагає створити ефект контрасту, який привертає увагу до певних деталей дизайну, а також розпізнати задану візуальну ієрархію.

Використовуйте типографіку та контрастність, щоб передати значення чи створити візуальний інтерес.

Колір важливий у веб-дизайні, тому що ви зможете застосувати менше деталей, але привернете увагу завдяки контрасту. Колір сам собою має великий потенціал у веб-дизайні, оскільки здійснює інформаційну функцію, а також викликає емоції у відвідувачів.

Завдяки йому можна підвищити візуальну привабливість проекту або привернути увагу до певного місця, не використовуючи додаткову графіку.

Але коли думаємо про мінімалістичний дизайн, то часто бачимо чорно-біле зображення перед очима. Безумовно, це найпопулярніший приклад контрасту, однак у мінімалізмі можна застосовувати й інші кольори. Нам не потрібно зосереджуватися лише на чорному, білому та сірому, утім палітра має бути простою.

Замість двох-трьох абсолютно різних кольорів слід дотримуватися одного кольору у світлих та темних відтінках. Так сайт буде виглядати більш розбірливим і зрозумілим для читачів.

Фотографії

Використання великих фотографій, особливо на задньому плані, є однією з останніх тенденцій мінімалістичного веб-дизайну. Велика та яскрава фотографія може підвищити інтерес до сайту, додати йому характеру, не домінуючи водночас над порожнім простором. Але важливо — фотографія чи ілюстрація мають відповідати принципам мінімалізму. Цікава фотографія, яка має безліч елементів, буде відвертати увагу, зіпсує мінімалістичний інтерфейс і цілісність усієї системи.

Вдале фото передає історію, повідомлення, настрій і навіть концепцію сайту. Картинка у веб-дизайні має відбивати глибшу суть або намір, щоб зробити його більш значущим для аудиторії. Але мінімалізм вимагає більшої творчості та відкритості, аніж дорогої камери чи об’єктива. Ця тенденція не нова, вона набирає і втрачає популярність протягом багатьох років, проте прижилася як один з класичних стилів у створенні веб-сайтів.

Проста концепція

Якщо говорити про концепцію сайту, то варто зазначити бренд Tinker — компанія, яка продає годинники та аксесуари до них. Дизайн сайту створений так, що покупець може вибрати колір та матеріал ремінця, а також розмір з доступних варіантів. Інтерфейс чудово висвітлює концепцію сайту компанії.

Пам’ятайте, що мета мінімалістичного веб-дизайну — підкреслити зміст, а не показувати порожні фрагменти.

Плоский дизайн

Плоский дизайн підтримує мінімалізм у сучасних цифрових продуктах. Особливістю цього напрямку є плоскі, двомірні візуальні деталі. Плоскі зображення прості за структурою. Якщо їх застосовувати, то можна обійтися без текстур, тіней, градієнтів тощо. Це дозволяє створювати іконки, картинки, ілюстрації, які матимуть чудову якість у різних розмірах, і т. д.

Сітка

Система сіток у мінімалістичних інтерфейсах надає сторінці структурованого вигляду, особливо, якщо на ній подано багато однорідного контенту. Інша перевага сіток — вони чудово підходять для витонченого дизайну.

Тематичні візуальні елементи

Зазвичай дизайнери не використовують багато картинок для мінімалістичного інтерфейсу, але якщо вже і застосовують зображення, то лише ті, які «чіпляють» відвідувачів сайту. Тому це забирає чимало часу та сил. Саме фото чи ілюстрація мають бути інформативними, відповідати тематиці сайту, а також мінімалістичними, щоб не порушити цілісність макета.

Сподіваюся, що ці декілька порад допоможуть вам під час створення мінімалістичного веб-дизайну. І тепер ви знаєте, чому потрібно використовувати мінімалізм для веб-сайтів та як він впливає на читачів.

Щасти вам у розробленні чудової веб-сторінки!