Ефемерний контент — це цифрова інформація з обмеженим життєвим циклом, наприклад, зображення, фотографії, відео чи повідомлення, які доступні лише протягом 24 годин, а потім зникають. Цей контент ніде не зберігається, навіть на серверах платформ. Вміст можна надсилати певним користувачам, групам або розміщувати на загальнодоступних історіях (Stories). Короткочасним контентом може бути текст, демонстрація товарів, ненав’язливі спостереження, жарти чи відео тощо.

Ефемерна інформація — новий етап розвитку й альтернатива звичайному контенту, а також спосіб знизити інформаційну токсичність і привернути увагу аудиторії.

Чому платформи соціальних мереж та месенджерів додали функцію ефемерного контенту і чим це вигідно

У соціальних мережах використовується ефемерний контент для опису публікацій, доступних лише протягом 24 годин, після чого вони самознищуються. Така функція називається «Stories» (сторіз), вона з'явилася вперше в мультимедійному додатку Snapchat, а потім в Instagram, Facebook та WhatsApp. Думаю, що ви хоча б з однією із цих чотирьох платформ стикалися та додавали зображення чи відео у сторіз.

Ефемерний контент керуватиме соціальними медіа

Як зазначає «Search Engine Journal», регулярний контент соціальних медіа теж може бути ефемерним просто тому, що наша увага до нього є такою самою. Ми дивимося певний контент: сміємося, плачемо чи скаржимося, а потім рухаємося далі і більше про нього не згадуємо.

У 2020 році ефемерна інформація має бути частиною вашої стратегії соціальних медіа. І на це є дві головні причини:

1) залучає більше людей, ніж звичайний контент;

2) спонукає глядачів і читачів негайно вжити заходів.

Зараз контент перетворився на інформаційний шум. Варто сказати, що безліч компаній продовжують наповнювати мережу великою кількістю контенту непотрібного змісту, який уже нікого не зацікавлює.

Snapchat

Новинкою для народу стала поява у 2011 році соціальної мережі Snapchat. У 2014 сервіс набуває популярності й отримує масове поширення. Snapchat насамперед — візуальний контент. В основі концепції лежать повідомлення, які зникають. Snap з англійської — «моментальний знімок».

Instagram

Instagram Stories з'явилися у 2016 році та стали головним конкурентом і прототипом Snapchat.

Instagram Stories дозволяють публікувати фото та відео тривалістю до 15 секунд, які доступні для перегляду наступні 24 години.

Instagram доволі серйозно поставився до введення контенту, що швидко зникає, та додав функції для просування бізнесу, яких немає у Snapchat:

  • «живе» відео;
  • тест;
  • зворотний відлік;
  • опитування;
  • хештег;
  • чат;
  • архівація в профілі.

Крім того, рекламні функції тут дешевші, ніж у Snapchat, тому доступні маленьким компаніям і блогерам.

Інтеграція ефемерного контенту перевершила очікування. Історії додали 50 мільйонів нових користувачів за два місяці. Далі був стрибок — від 150 до 200 мільйонів відвідувачів соціальних мереж почали користуватися цією функцією.

Така популярність не пройшла непоміченою. Слідом за Instagram функція скороминущих публікацій з'явилася у Facebook та WhatsApp.

Facebook

У Facebook давно є умови для просування компаній, тому короткочасний контент став просто додатковим інструментом.

Facebook створив функцію Facebook Stories, аналогічну Instagram. Завдання нововведень — залучити користувачів до активного створення контенту та зблизити аудиторію.

WhatsApp

WhatsApp також запустив функцію «самознищуючих» фото та відео, але називається це «Status».

Основною відмінністю WhatsApp Status від аналогічних проектів є шифрування повідомлень, які публікує власник свого профілю. Користувачі зможуть вибирати, хто з їхніх контактів може бачити повідомлення зі Status.

WhatsApp Status можна буде переглядати в окремій вкладці в месенджері, а не над загальною стрічкою, як в Instagram.

Основна мета нововведення — дати користувачам можливість швидко розповісти друзям про те, що відбувається в їхньому житті.

Як використовувати ефемерний вміст у соціальних медіа

Дотримуватися послідовності

Оскільки ефемерний вміст зникає через певний час, його потрібно продовжувати створювати.

Створіть план повідомлень про ефемерний вміст та дотримуйтеся його. Різка зміна напрямку вашого контенту може не сподобатися підписникам, і тому вони можуть відписатися від вашої сторінки.

Також будьте послідовними щодо того, у який час ви публікуєте свої розповіді. Дотримання вашого розкладу публікацій дозволить збільшити кількість підписників.

Ділитися оновленнями

Корисна інформація та оновлення вашої сторінки — це чудово! Вам слід продовжувати це робити.

Але краще використовувати сторіз, щоб ділитися оновленнями та новинами, оголошувати про продажі та події, просуваючи так свою сторінку в соцмережах. Ви даєте змогу аудиторії побачити в реальному часі інформацію про те, що відбувається з вашим бізнесом чи життям.

Ваші історії також отримають набагато більше переглядів, оскільки люди можуть переглядати їх швидко та без особливих зусиль.

Приділяти увагу своїй аудиторії

Однією з найпотужніших особливостей публікацій сторіз є те, що ви можете додавати опитування, а це дає можливість глядачам взаємодіяти з вами та загалом зі змістом.

Користуючись функцією «Live» (прямий ефір) в Instagram, ви також можете проводити опитування чи просто дискутувати на ту чи ту тему зі своїми клієнтами/працівниками. Це створює двосторонню розмову з відвідувачами, яка надасть багато необхідної інформації для покращення вашого бізнесу. А ще співробітникам чи клієнтам буде приємно, що ви слухаєте й дослуховуєтеся до них.

Благодійність

Якщо ваш бізнес займається благодійною справою, то у своїх історіях показуйте це.

Не стидайтеся публікувати контент про добрі вчинки, ніж просто розповідати про них. Це також більш правдоподібно, оскільки відео в режимі реального часу важче підробити.

Тому наступного разу обов'язково дістаньте телефон і зробіть фото чи зніміть відео, коли будете робити добрі справи.

Чому людей притягує ефемерний контент:

  • він ідеально підходить для мобільних пристроїв;
  • він справжній;
  • це дозволяє уникнути засмічення основного каналу вмістом.

Звичайно, те, що швидко зникає, може бути протиставленням маркетингу. Але не випадково інтернет-торгівці та підприємства будь-якого розміру беруть участь у Stories як для продажу своєї продукції, так і для розширення можливостей зі створення бренду. Успішні Snapchat та сторіз Instagram можуть похвалитися майже 500 мільйонами щоденних активних користувачів — і це лише частина доказу того, що ефемерний контент працює з аудиторією.

Створення ефемерних історій — це швидко, легко, весело, і може сприяти великій взаємодії з вашим брендом та допомагати клієнтам довіряти вашій компанії.

Ефемерний зміст — майбутнє соціальних медіа. Це дає маркетологам багато можливостей: отримати велику цільову аудиторію та досягнути своїх бізнес-цілей. Кількість користувачів, зацікавлених недовговічним контентом, зростає!

Не бійтеся та ризикуйте вкладати гроші в контент, який швидко зникає, — ви незабаром отримаєте хороший результат.