Ми провели дослідження, щоб дізнатися, які банки обирали фрилансери та замовники у 2021 році та під час війни. Спойлер: картина приблизно однакова у порівнянні з минулими роками, але є й деякі цікавинки.

Популярні банки у фрилансерів

Як і в 2020 році, лідером серед банків у виконавців залишається ПриватБанк. Проте є деяке «але»: за 2021 рік його обирали на 11,5% фрилансерів менше — 60,61%, а під час війни — 54,2%.  

На другому місці — monobank. У 2021 році йому віддавали перевагу 31,39% фрилансерів, у воєнний час цей показник збільшився до 38,6%. Тож бачимо, що монобанківські котики насправді завойовують світ.

Невеликий відсоток користувачів обирають Райффайзенбанк, Ощадбанк, Альфа-Банк. Їх позиції залишаються практично такими самими, як і в минулих роках.

Популярні банки у замовників

Серед замовників маємо приблизно ту саму картину, бо лідером теж залишається ПриватБанк — його обрали 60,5% користувачів у 2021 році, 52,53% — у воєнний час. Як бачите, показники зменшуються, що не скажеш про monobank, бо його за 2021 рік обрали 24,69% користувачів, а під час війни вже 30,93%.

Як і минулі роки, п’ятірку лідерів завершують Райффайзенбанк, Альфа-Банк та Укрсиббанк. У всіх показники дещо впали, якщо порівнювати з минулим роком.

«Кількість реєстрацій нових фрилансерів уже у квітні була більше, ніж до війни. Стосовно monobank, то таку популярність він отримав через те, що прийшло багато користувачів на сервіс, які й раніше користувалися цим банком», — коментує комерційний директор Freelancehunt Валентин Зюзін.  

Зараз маємо таку картину: ринок фрилансу в Україні швидко розвивається. Передбачаємо, що з ростом популярності віддаленої співпраці будуть зростати й вимоги до банків. Насамперед користувачі будуть обирати зручність та мобільність.