У цій статті мова піде про тренди програмування, які будуть популярними в ігровій індустрії у 2020 році, і на які мови слід звернути свою увагу, щоб залишатися потрібним геймдевом ще тривалий час. Я не професійний розробник ігор, і мені навряд чи вдасться розписати всі тонкощі ігробудування, проте все одно мені є що повідати читачеві.

На відміну від минулого року, мій вибір у 2020 має вам сподобатись.

Перша сходинка

Мову програмування, яку я поставлю на перший щабель у категорії розробка ігор, можна вважати найкращою серед усіх, що існують на сьогодні. І не тільки тому, що із цією мовою є можливість проектувати ігри на сучасному та популярному движку Unreal Engine, але й тому, що сама собою мова програмування є міццю в абсолютному значенні цього слова.

Зустрічайте — мова програмування C++. І так, я розумію, що багато хто з вас зараз почне стверджувати, що це складна мова. Ба більше, я навіть погоджуся із цим твердженням.

Проте річ у тому, що для себе я зрозумів одну просту істину. Сама собою розробка навіть найпростішої гри з елементарною 2D-графікою — це дуже непростий та тривалий процес. Тому складність самої мови програмування, як на мене, буде надто слабо відчутним нюансом на фоні всього процесу створення гри.

Насправді складним у процесі розробки ігор є навіть не технічна частина, а та, у якій продумується сама ідея, промальовуються текстури, створюються та обробляються звуки. І тільки потім на арену, звичайно ж, виходять технічні складності.

До того ж, я думаю, будь-хто з вас погодиться, що движок Unreal Engine набагато крутіший та продуктивніший, аніж той самий Unity. Не кажучи про те, що у ньому є чудова система Blueprint та не менш захопливі уроки у тенетах інтернету та YouTube.

Отже, мій вибір C++ як найкращої мови програмування для розробки ігор я вважаю більш ніж виправданим. Сподіваюсь, читачі також поділяють мою точку зору. Адже моя позиція ґрунтується, насамперед на моїх особистих спробах створити яку-небудь мало мальськи пристойну гру.

До того ж, є ще один не зовсім очевидний плюс. Якщо ви раптом коли-небудь з яких-небудь причин покинете розробку ігор, до прикладу, вам банально набридне ця справа, то ви все одно залишитеся чудовим C++ програмістом, який буде потрібним у будь-якій іншій сфері.

Це насправді дуже потужна подушка безпеки. Оскільки, якщо справи підуть добре, ви можете стати крутим та знаменитим розробником ігор. Якщо ж ні, то нічого страшного та поганого теж не станеться — ви залишитеся просто потужним програмістом.

Друга сходинка

На другу сходинку свого особистого рейтингу мов програмування для розробки ігор я цілком заслужено поставлю JavaScript.

Тому що, по-перше, такі штуки, як ElectronJS почали стрімко розвиватись, а по-друге, не будемо забувати про браузерні ігри, які іноді навіть дуже популярні та також непогано розвиваються.

Водночас JavaScript прекрасно підійде для розробки мультиплеєрних іграшок. Підійде тому, що у нього є NodeJS, а це, як відомо, чудова та неперевершена можливість створювати високопродуктивні мережеві деймони.

Ба більше, майже всі сервери таких ігор, як Agar.io та Slither.io працюють саме на ноді. Тобто ви будете створювати як безпосередньо саму гру, так і сервер на одній і тій самій мові програмування. Це насправді дуже (і навіть дуже) круто. Найголовніше те, що це зможе зробити навіть новачок.

Окрім цього, знання в JS та Node дадуть вам можливість створювати програми для комп’ютерів, ботів і безліч інших цікавих фіч та прибамбасів.

Наприклад, такі програми, як клієнт Discord або клієнт Skype працюють та розроблені саме JavaScript за допомогою ElectronJS.

Такі от справи.

Третя сходинка

Ну а на третій сходинці я розміщу C#, тому що його підтримує популярний движок Unity, який дозволяє розробляти ігри будь-якої складності, від простеньких 2D casual games до якісних та високодеталізованих 3D-шутерів і RPG з потужною реалістичною графікою. До речі, на цій платформі останнім часом пишеться багато ігрового коду, і доступна вона для всіх відомих операційних систем, таких як Windows, Linux i MacOS.

C# вважається мовою програмування, яка дуже потужно розвивається. На неї безліч документації у відкритому доступі.

Фактично C# — це єдина мова програмування, яка варта уваги для вивчення ігрової платформи Unity. І на те є вагомі причини.

Unity використовує інтегроване середовище розробки Mono, яке є кросплатформеною реалізацією платформи Microsoft .NET. C#, зі свого боку — основна мова програмування .NET, і всі бібліотеки Unity побудовані з використанням коду на C#.

Unity досить явно натякнула, що C# — єдина мова програмування для використання всередині движка.

Це хороша новина, оскільки C# — потужна мова, і Unity — лише одна з вагомих причин для її вивчення.

Є один нюанс. Незважаючи на потужну бібліотеку, яку має движок Unity, та всі доступні інструменти, які надає C#, іноді може знадобитися декілька своїх власних плагінів. Основна причина — швидкість доступу до бази коду, що написана іншою мовою програмування. Від цього може збільшитися продуктивність.

Тож у більшості випадків C++ буде мовою для створення цих плагінів, оскільки код поміщається у DLL, його можна помістити у папку з плагінами Unity та посилатися на неї в коді.

Також для створення плагінів є нова мова програмування — Rust. Rust — це мова, навколо якої багато галасу. Досвідчені програмісти люблять цю мову за неймовірну кількість контролю, який вона дає, уникаючи водночас помилок.

Rust був створений розробниками Mozilla у 2009 році, щоб можна було швидко розробляти високопродуктивне програмне забезпечення.

Хоча в Unity неможливо написати код Rust напряму, але ви можете отримати доступ до функцій та викликати їх методом напряму з коду, написаного на C#.

Висновок: основна мова програмування під движок Unity — мова C#.

До того ж, якщо ви вивчали раніше C чи C++, то вивчення C# не буде для вас складним завданням. Також слід не забувати, що C# на Unity дещо різниться від класичної версії.

Створення ігор — це трудомісткий процес, проте за бажання його цілком можливо опанувати. Успіхів вам.

Далі буде...

Тренди у програмуванні. Веб-розробка 2020
У цій статті я хочу розповісти про мови програмування, які будуть популярними у2020 році. Які мови слід вивчати, щоб залишатися цінним спеціалістом ще дужедовго. Як відомо минулого року найпопулярнішою мовою кодингу визнано Python. Ніхто небуде сперечатися з тим фактом, що у 2019 році цією мовою…