Ця стаття розкаже читачеві про те, які мови програмування для розробки мобільних додатків будуть трендовими протягом 2020 року. Які з безлічі мов програмування варті уваги цього року для того, аби девелопер не залишився за бортом у мобільній розробці.

Також у цьому матеріалі я трішечки підніму завісу щодо майбутнього розробки програмного забезпечення під десктопи.

Мобільні додатки

Вибір мов за цим напрямком девелопмента (йдеться про портативні девайси), в принципі, досить очевидний.

У рейтингу мов програмування для розробок під мобільні пристрої я поставлю пріоритетною мову програмування Kotlin.

Варто зазначити, що, ще минулого року лишень деякі програмісти «топили» за цю мову, але зараз ситуація встигла кардинально поміняти вектор руху. Відповідно, зараз вже немає ніяких сумнівів щодо Котліна.

Натомість дуже часто постає дилема, що ж обрати — Java чи Kotlin. У цьому думки різних програмістів зводяться до одного і того ж твердження, що загалом Котлін нічим не кращий за Джаву. Проте він значно кращий, коли йдеться про розробку конкретно під Android.

З іншого боку, на ринку праці сьогоднішні дуже мало хто шукає саме котлін-програмістів. Та я чомусь певен, що ситуація скоро може змінитись, і все частіше будуть з’являтися вакансії, у яких роботодавці вимагатимуть від спеціалістів знання тільки Котлін.

Але зараз ми поки бачимо таку картину, що левова частка роботодавців зацікавлена в пошуку універсальних розробників. Тобто тих, хто однаково добре розбирається і в Java, і в Kotlin.

Проте насправді якщо згадати, що розробка під Андроїд — це насамперед середовище виконання Art i Dalvik, то необхідно визнати, що неможливо знати Kotlin і водночас не знати Java. Тому є сенс спочатку опанувати Java, а після цього вже плавно перейти на Kotlin.

Ну і якщо твоя мета не Android, а техніка Apple з їхньою божественною операційною системою iOS, то тоді вибір теж, так би мовити, лежить на поверхні та вельми очевидний. Це мова програмування Swift.

Хоча я більш ніж впевнений, що є ще стара гвардія, яка буде «топити» за старий та добрий Objective C.

Тому вибір тут ґрунтується, як ви бачите, не на самій мові програмування, а, ймовірніше на визначенні цільової платформи.

І це я до того, що марно намагатися знайти одне-єдине універсальне рішення чи одну-єдину універсальну мову програмування, на якій ви будете розробляти додаток одразу і під Андроїд, і під айОС.

Така можливість, звісно ж, існує, але варто пам’ятати, що крос-платформні розробки для мобільних девайсів ніколи не замінять нативні рішення.

У решті випадків програмування під мобільні телефони — все ще дуже популярна сфера, тож вважаю, що включатись у цей напрямок ще не пізно. Особливо якщо враховувати, що відсоток використання телефонів так чи інакше невпинно зростає кожного дня.

Десктоп

Ну і нарешті я дістався до розробок програмного забезпечення під десктопи. Причому, незалежно від операційної системи, чи то Windows, чи Linux, чи MacOS.

І я б сказав, що 2020 та наступні за ним роки готують два основних покращення у цій сфері.

По-перше, з’явиться стандарт C++ 20.

А по-друге, розробники MacOS планують поєднати .NET Core i .NET Framework в одній гілці разом з фішками на кшталт WPF.

Якщо перша новина про C++, так би мовити, окей, круто, то у випадку із C#, якщо вони це зроблять, це буде означати виключно шалений приріст популярності мови програмування. І це вже не кажучи про те, що сам собою .NET Core — дуже потужна та крута штука.

Взагалі, я люблю казати, що коли ви хочете писати десктопний софт, то обирайте C#. Елементарно, тому що для найпопулярнішої операційної системи у світі, якою беззаперечно на сьогодні є Windows, кращої мови програмування просто не знайти, оскільки це не тільки зручно та ефективно, а ще й сам синтаксис мови я би сміливо назвав «солоденьким» 🙂. Писати код на сі шарп — одне задоволення.

Ну і, звичайно ж, особисто мені дуже приємно спостерігати за тим, які тенденції зараз відбуваються у світі програмування.

Більш свіжі та зрозумілі мови програмування все частіше відсовують на задні двори таких мамонтів, як Java. А сам процес програмування стає більш легкою, а отже і більш доступною для широких мас сферою.

І хоча це не особливо подобається більшості програмістів та кодерів, та все ж потихеньку час почати визнавати той факт, що програмування — це вже не така обмежена, закрита та надскладна сфера, у якій працюють усього декілька осіб.

Резюме

Зараз програмістом може стати абсолютно кожна людина, і це насправді дуже добре. Принаймні особисто мене це дуже тішить тому, що, як то кажуть, програмувати має вміти кожен.

І на завершення своєї трилогії трендів у програмуванні хотілося б поділитися із читачем своїми думками та бажаннями.

Звичайно, у 2020 році я б хотів побачити ще більше зростання популярності та попиту на мову програмування Python і щоб PHP показав, що це все ж таки серйозна мова програмування та його ще зарано скидати з рахунків.

Однозначно хочеться і надалі спостерігати за розвитком JavaScript, особливо таких штук, як ElectronJS. Оскільки особисто мені здається, що останнім часом розробникам цього продукту вдалося значно покращити свою платформу. Будемо сподіватись, що у них це буде виходити й надалі.

Ну і, звичайно ж, хочеться вірити, що С# не зменшить обертів і зростання цієї мови програмування триватиме та буде збільшуватися доброзичливість щодо інших платформ. Бо Вінда — це добре, а Лінукс та Мак — ще краще. Мені здається Сі шарп на це заслуговує.

І пам’ятайте: мова програмування — це всього лише інструмент у руках майстра, а от яким майстром ви будете — вирішувати вам і тільки вам.