Мої перші кроки у світ копірайтингу були незграбними та сповненими невпевненості. Пам'ятаю перші тексти: чисті, короткі, фактологічні. Вони були грамотні, але... бракувало тієї іскри, яка привертає увагу, захоплює, змушує читача відчувати. Я почала запитувати себе, чому мої слова не торкаються людей так, як я хотіла б?

Із часом, заглиблюючись у психологічні аспекти тексту та зв'язку із читачем, я усвідомила, що ключ до успіху лежить не лише в SEO та грамотності. Справжній резонанс досягається тоді, коли текст говорить до душ читачів, звертаючись до їхніх бажань, страхів та потреб.

У мене за плечима вже був досвід спілкування з людьми у сфері продажів, де досить добре вивчалася психологія впливу. Не минуло даремно і захоплення психологією та прочитані ще у студентські роки книги й статті. Тому я була впевнена, що, застосовуючи психологічні принципи у текстах, можу звертатися до аудиторії на глибшому рівні.

Я впевнена, що копірайтери можуть створювати більше, ніж просто слова. Ми можемо розповідати історії, що торкаються і, зрештою, впливають на читачів. І коли ми, копірайтери, вивчаємо психологію нашої аудиторії, — пишемо з більшою емпатією, розумінням і автентичністю. Необхідно пам'ятати, що читачі шукають не просто продукт, а спосіб розв'язання проблеми, емоційний відгук чи визнання: наші слова можуть стати мостом, що з’єднає їхні потреби з тим, про що ми пишемо.

Заглиблення в психологію слова — моя дорога до розвитку

Моя впевненість у тому, що психологічні принципи можуть служити могутнім інструментом у текстах, стала основою для подальшого саморозвитку. Я вирішила поглибити знання та навички в цій сфері й зануритися у вивчення різних матеріалів.

Допомагали у цьому книги, серед яких «Психологія впливу» Роберта Чалдіні, яка досліджує, чому люди кажуть «так» і як це можна застосувати у різних аспектах нашого життя, зокрема в маркетингу та щоденних відносинах. Я дізналася, як емоційний та психологічний аспекти впливають на процес прийняття рішень споживачем і як ці методи можна адаптувати до різних сегментів аудиторії, відтак зробила висновки, як можу застосувати це у своїх текстах. Читаючи, я зрозуміла, що кожен психологічний принцип, описаний автором, може стати потужним інструментом в руках копірайтера.

Наприклад, принцип взаємності — глибоко вкорінене в людській природі бажання віддячити за отримане. У своїх текстах я намагаюся використовувати цей принцип, надаючи цінність моїм читачам, — чи то у вигляді корисної інформації, чи за допомогою інсайтів і практичних порад.

Також мене глибоко зачепив принцип авторитету, який розкриває значущість переконання людей у компетентності та знаннях того, хто висловлює певне твердження чи пропозицію. Я підкреслюю свою експертність, ділюся власним досвідом або посилаюся на авторитетні джерела, роблячи тексти більш вагомими та переконливими в очах читачів.

Принцип соціального доказу також став для мене ключовим у розумінні, як формувати повідомлення так, щоб воно резонувало з аудиторією. Люди схильні наслідувати приклад інших. Тому я інтегрую у свої тексти відгуки, історії успіху та приклади із життя, щоб показати, як конкретний продукт чи послуга може бути корисним.

Не менш цінним джерелом інформації стали відеолекції Владислави Рикової, особливо «Нейрокопірайтинг та нейрологіка», а також її статті щодо стратегій і тактик створення текстів, які роблять більше, ніж просто інформують. З матеріалів я визначила ключові аспекти ефективного копірайтингу, які базуються на психологічних та нейробіологічних впливах текстів на читача.

Мене особливо зацікавила стратегія використання неочікуваних обертів та «свіжих» словосполучень, адже вони допомагають утримати увагу аудиторії. Я також звернула увагу на важливість простоти та конкретності й використання економічних аргументів для спонукання до покупок. Рекомендації щодо актуалізації продуктів та використання реальних чисел я виділила для себе як важливий інструмент у підсиленні переконливості текстів. «Чарівні слова» та стриманий підхід до використання прикметників виявилися корисними для мене у контексті створення емоційного і мотиваційного впливу. Ці методики я активно інтегрую у свою практику.

У мережі існує величезна кількість статей та блогів, які висвітлюють різні аспекти цієї теми. Ви можете обрати для себе найбільш корисні та цікаві. Мені подобається читати блоги Genius Space та Freelancehunt, які пропонують багато цінної інформації доступною мовою стосовно різних аспектів психології, маркетингу та спілкування, що можуть бути корисними для розвитку.

Як копірайтеру покращити свої навички
У статті говоримо про способи вдосконалення професійних навичок копірайтера з метою саморозвитку й покращення успішності роботи на Freelancehunt.

Від прочитаного до написаного — перше використання психологічних принципів у текстах

Після ретельного вивчення теоретичних матеріалів, я почала втілювати знання на практиці й помічати перші позитивні зміни у своїх текстах.

Наведу конкретний приклад. Спочатку, мій опис пледа Sinsay виглядав так:

«Плед від Sinsay виготовлений з мікрофібри та доступний у блакитному кольорі. Плед можна прати у пральній машині. Матеріал не деформується і зберігає свій колір після прання. Пледи Sinsay виготовлені з високоякісних матеріалів та характеризуються високою якістю пошиття».

Замовник його затвердив, але мене він не влаштував. Я вирішила спробувати переписати його, використовуючи нові знання. Ось, що вийшло:

«Якщо ви полюбляєте тепло та комфорт — плед Sinsay з мікрофібри створено саме для вас. З такою ковдрою ви не помітите, як будуть пролітати холодні зимові дні та вечори. Блакитний плед буде зігрівати вас своїм теплом, дарувати ніжність та спокій. Якщо ваш улюблений плед забрудниться, ви можете без вагань прати його в пральній машині. Мікрофібра — це матеріал, що не деформується, зберігає свою форму та колір. Пледи виготовлені з якісного матеріалу. Якість пошиття на вищому рівні. Завдяки цьому ваш улюблений плед буде радувати вас довгий час».

Наступний приклад також демонструє, як перевтілюється звичайний опис.

До:

«Горнятко «I Love Ukraine» виготовлене з керамічного матеріалу і має чорний колір із зображенням прапора України. Продукт відзначається своєю функціональністю і може використовуватися для вживання рідких напоїв. Горнятко можна мити в посудомийній машині, воно підходить для щоденного використання. Його можна придбати як подарунок чи для особистого користування для підкреслення патріотичних переконань».

Після:

«Горнятко «I Love Ukraine» з патріотичним зображенням прапора України — це не просто посуд, а елемент, який може надати особливого настрою та викликати почуття патріотизму. Воно виготовлене з високоякісного керамічного матеріалу, має стильний дизайн та чудову якість. Горнятко має чорну основу, на ній зображений відомий синьо-жовтий прапор України.

Це горнятко може стати чудовим подарунком для близької людини, яка цінує свою національну ідентичність та підтримує український патріотизм. Крім того, таке горнятко може використовуватися щодня, що дозволить своєрідно підкреслити свої патріотичні переконання під час звичайного ділового чи особистого спілкування.

Горнятко з патріотичним зображенням — це не просто рідний край та символи національної гордості, а також елемент, що додає особливого змісту та значення до нашого життя».

У моїх переписаних описах використано такі психологічні принципи та стратегії, які допомагають підвищити їх впливовість:

1. Емоційний зв'язок. Я активно використовую мову, яка має викликати емоції та відчуття у читача (тепло, комфорт, патріотизм тощо). Це базується на принципі емпатії, коли я показую, що розумію почуття та переживання читача.

2. Показ ідентичності. Підкреслення патріотичних відчуттів або певних цінностей (наприклад, догляд за продуктом) резонує з ідентичністю читача, створює відчуття спільності та єднання.

4. Принцип спільної вигоди. Я вказую на те, як продукт може покращити життя клієнта чи розв'язати певні проблеми (тепло та комфорт пледа, патріотичний настрій горнятка). Це стосується принципу реципрокності, адже я пропоную щось цінне для клієнта.

5. Ясність і специфіка. Мої оновлені описи більш деталізовані та конкретні, що допомагає читачеві більше уявити продукт і його переваги, а це зі свого боку сприяє створенню позитивного враження.

6. Принцип авторитету. Через підкреслення високої якості та стандартів продукту я намагаюся позиціювати бренд або продукт як надійний та авторитетний у своїй ніші.

Це лише декілька прикладів, але вони чітко демонструють, як психологічні принципи можуть висловлюватися через копірайтинг, роблячи текст не просто змістовним, але й впливовим і глибоко резонансним для читача. Мої тексти еволюціонували, набуваючи глибини та емоційного відгуку, що підкреслювало суть брендів, для яких були створені. Я отримала компліменти від замовників і пропозиції довготривалої співпраці, а що може бути кращим для копірайтера?!)

Від мрії до дії

Кожен ваш текст, кожна історія може стати кроком на шляху до професійної реалізації та майстерності у світі копірайтингу. Ваші слова мають силу творити, впливати й надихати. Не зупиняйтеся на досягнутому, продовжуйте читати, вчитися і розвиватися, експериментуючи та втілюючи нові ідеї у ваших текстах.

Пам'ятайте, копірайтинг та психологія — дві складові, що взаємодіють і доповнюють одна одну, дозволяючи створювати тексти, які реально взаємодіють із читачем на глибинному, емоційному рівні. Ваші слова можуть змінювати відчуття, думки та дії вашої аудиторії.

Тож беріть своє «перо» (у нашому випадку це клавіатура), починайте нову історію та пам’ятайте: кожен ваш текст може стати тією іскрою, яка запалює вогонь змін і надихає інших на великі справи. Ви — творець свого шляху, тільки ви визначаєте, яким буде ваш наступний крок.