Три роки тому я пішла на фріланс. Думала, що на кілька днів чи тижнів. Зараз розумію, що ця робота мені до душі, і відкриваю для себе дедалі більше нових можливостей. Отже, якщо ви теж одного дня вирішили податися «на вільні хліба», можете собою пишатися. Ось кілька основних причин, чому це потрібно робити (звісно, з власного досвіду).

Я не боюся ризикувати

Робота на фрілансі — це нестабільний заробіток. Ніхто не дасть вам гарантії, що замовлення будуть. І що місяць буде вдалим. А піти з постійної роботи на фрілансерські ниви — це взагалі величезний ризик, який інколи супроводжується страхом, невпевненістю і мільйонами запитань. Проте фріланс — це можливість швидкого підробітку, хороших прибутків, нового досвіду. Я постійно ризикую і зважую певні моменти. І вже майже не боюся цього. Бо ж вовка боятися — фрілансером не бути.

Я не зважаю на чужу думку

У хорошому значенні цього слова. Сьогодні мене менш за все цікавить, що про мене подумають сторонні люди. Раніше їхня думка була дуже важливою і могла легко вивести з рівноваги. Проте, якщо серйозно ставитися до всього, то на фрілансі можна легко заробити невроз. Тому намагаюся до всього ставитися з гумором або по-філософськи.

Я себе поважаю

Звісно, рівень моєї самооцінки ще не досягнув тих висот, яких хотілося б, проте я точно люблю себе більше ніж три роки тому. Принаймні моє внутрішнє відчуття себе змінилося на краще, і це не може не радувати. Адже я зрозуміла, що можу більше, що зрештою не помру з голоду, якщо залишуся без стабільної роботи, що не залежу від інших.

Я знаю, що все можливо

Звісно, не все-все, але багато речей. Адже фрілансери якось поєднують роботу, замовлення, сім’ю, відпочинок, подорожі? Отже, це реально! І в мене це зазвичай дивним чином також виходить. Тому цим варто пишатися.

Я не відчуваю себе «динозавром»

Чимала кількість людей зациклена на одній діяльності. Вони не готові міняти роботу, всього бояться та не уявляють, як можна щось змінити в житті. Я радію, що змогла по-іншому подивитися на світ і що фріланс дав мені нові горизонти, яких я раніше не бачила.

Я не боюся критикувати

Правду кажучи, я обожнюю критикувати. Проте фріланс навчив мене робити це конструктивно. Тому тепер, якщо критикую, то стараюся робити це не недолуго, а з повним списком недоліків і по пунктах. Захоплююче явище!

Я переконалася, що і жінки, і чоловіки однаково розумні

Сказати по правді, дуже довгий час я ставила під сумнів інтелектуальні можливості більшості жінок. Не всіх, звісно. Проте зараз розумію, що значна частина прекрасної половини людства неймовірно розумна. Адже на фрілансі, на щастя, чимало просто мегакреативних і найдзвичайно успішних дівчат, які відрізняються від інших. Вони особливі, і це повернуло мені віру в жінок. Це ж круто, що не всі вони зациклені на примітивних речах, своїй зовнішності, «я же матері» і такому іншому.

Я навчилася розподіляти час

Раніше я катастрофічно нічого не встигала. Тепер же знаю, як зробити так, щоб закінчити всі справи та ще й відпочити. На фрілансі без цього ніяк. Інакше просто полетиш у прірву та або шалено перевтомишся, або нічого не заробиш.

Я стала категоричною

Не знаю чому, але саме через фріланс змінилися мої погляди на людей. Тепер я категорично проти нецікавих, нерівноправних стосунків і друзів, які згадують про тебе лише тоді, коли їм щось потрібно. Так, звісно, відсіялося багато знайомих і тих, хто називав себе друзяками, але без них мені дихається легше.

Я не боюся правди

Писати доводиться на різні теми. І читати різноманітні відгуки, і спілкуватися з усякими людьми. І часто треба бути відвертим, правдивим, не обманювати, не приховувати нічого, чесно розповідати про свої недоліки. Усе це в комплексі зробило мені «щеплення правди». Тепер я завжди говорю як є, називаю речі своїми іменами й волію все знати без прикрас. Це, виявляється, надзвичайно чудово. Адже автоматично проблем стає менше.

Фріланс повернув мені віру в людей

На одного недобросовісного замовника припадає 2 чи 3 дуже хороших. За моєю статистикою, звісно. Виявляється, навіть віртуально, без будь-яких гарантій, без страху за те, що тебе хтось покарає, люди можуть і працюють добросовісно та чесно. Хіба не диво у наш непростий час?

Завдяки фрілансу я повернулася до своєї шкільної ваги

Через неможливість нормально поїсти та постійну біганину за дітьми по квартирі від комп’ютера і назад, мені легко вдалося скинути більше ніж 10 кілограмів. Дієта «Фрілансерська» — для тих, кому заважає сало!

Я стала обожнювати дощ

Раніше похмура погода викликала в мене лише негативні відчуття. Зараз саме такі періоди — це найкращі дні для роботи. Вони чомусь найбільш сприятливо впливають на роботу, навіюють спокій у душу і дають правильне налаштування на працю. І гуляти з малюком не потрібно 🙂.

Тепер я вимоглива до музики, фільмів і людей

Не можу дивитися щось нецікаве, бо мені елементарно шкода свого часу. Раніше було все одно, адже фільм був модний чи музика популярна. А що стосується людей... Якщо замовники від мене вимагають багато і я можу це виконати, то чому інші не можуть це робити щодо мене? А коли людина відразу показує себе з поганого боку, то продовжувати спілкування я не буду, щоб не витрачати свій час і сили.

Фріланс — це постійна розумова діяльність

Це можливість для мозку завжди бути активним і в тонусі. Якщо ви фрілансер, то точно ніколи не випадете зі світу, будете в тренді, у курсі всіх подій, ви вражатимете своїм ясним розумом та пам’яттю навіть у старості. А для мами в декреті це чудова нагода не «отупіти», не загрузнути в підгузках і дитячих темах, а щоденно розвиватися.

Фріланс — це можливість пишатися собою. Звісно, ми не рятуємо людей з пожеж чи від хвороб. Але без фрілансерів уже неможливо уявити цей світ. Бо ми одного разу взяли і змінили своє життя. І продовжуємо руйнувати міф про те, що фрілансер — це невдаха, який скніє у безгрошів’ї та молиться на рідкісні замовлення...