Влітку зовсім не хочеться думати про серйозне. Тому до вашої уваги 15 шкідливих порад для фрілансерів. Особливо вони будуть «корисні» тим, хто тільки почав тут свою кар’єру!

1. Ставки? Ніяких ставок! Нехай замовники шукають вас самі!

Якщо ви початківець — про вас мало хто знає. І це нормально. Але це не означає, що клієнтів варто шукати. Ви — професіонал, маєте вищу освіту (або й дві), дуже розумний і майстерний. Тому принижувати свій статус і робити ставки — ні в якому разі не можна. Сміливо чекайте: нехай пройде рік чи два, аж поки вас помітять. Зате ви не будете тим фрілансером, що «постійно шукає роботу і робить ставки».

2. Чекайте велике замовлення

Ні в якому разі не беріться за дрібну роботу — це не ваш рівень. Особливо, якщо тільки почали себе шукати у фрілансі. Ви — птиця високого польоту, і завдання у вас мають бути відповідні. Чекайте велике, масштабне замовлення від крупної компанії чи крутого замовника. І не важливо, що інколи воно не трапляється взагалі: ваше вас знайде, то ж істина!

3. Не працюйте за їжу

Якщо ви лише на початку фрілансерської стежки, звісно, ваша ціна невисока. Інколи здається, що замовлення такі мізерні, що на гроші від них можна купити лише хліба. Четвертинку. Чорного. Тому навіть і не думайте на початку кар’єри фрілансера брати завдання для навчання, для набуття досвіду, банально для портфоліо. Воно вам треба? Лише ті, хто відразу береться за роботу для величезних компаній, цінуються на фрілансі. А на портфоліо тут взагалі ніхто не дивиться. І на відгуки ніхто й не гляне.

4. Вірте всім!

Довіряти людям варто завжди. Надто, коли вам відразу пропонують тисячі гривень за невеличку роботу або обіцяють за рік зробити керівником. Такі люди обманювати не будуть. І, звісно, шахраїв у фрілансі нема. От нема і все: тут всі кристально чесні, добрі, тому розповідайте їм про себе багато, надавайте масу інформації, робіть купу тестових безкоштовних завдань. Це саме те, що вам треба.

5. Не вірте в себе!

Ви пішли у вільне плавання і досі вірите у себе? Та що ви — тут одні невдахи, які просто не змогли знайти нормальну роботу або яких вигнали з неї. А ви тут, тимчасово, перечекати важкий час. І вірити вам у себе не обов’язково, адже тут усі такі – працюють абияк і потрохи тупіють.

6. Не розвивайтеся. Не вчіться.

Ви – класний дизайнер. І вам геть не потрібно прочитати нову книгу чи подивитись якийсь класичний фільм. А додаткові курси — це взагалі для тих, хто самоучка, хто нічого не вміє, але точно не для вас. Ви й так все знаєте, і нові знання вам ні до чого. І неважливо, що певні слова вам незнайомі: їх так багато, що всіх і не запам’ятаєш.

7. Ведіть себе по-хамські/будьте аж надто солодко-нудотні

Якщо замовник вам не подобається – сміливо говоріть все, що про нього думаєте. Звісно, так можна, адже ви вільна особистість, що хочете те й кажете. А якщо замовник вам відверто подобається, то не соромтеся і фліртуйте. Адже це так зближує: стосунки і фріланс. У будь-якому випадку: де ви бачили, щоб фрілансери спілкувались як нормальні люди? Такого ж не буває!

8. Не знайте собі ціну

Тут варіантів два: або тихо «мніться», коли питають, скільки коштують ваші послуги, або відразу називайте таку ціну аби у замовника очі вилізли з орбіт. І те, й інше працює просто неймовірно чудово. Так точно ви будете цінуватись, у вас буде маса замовлень, загалом, все, що треба для хорошої праці.

9. Беріться за все і відразу

Ви — можете все, тому беріться за кілька проектів разом, помічників теж не шукайте (з ними ж ділитися треба), бажано працювати на різні теми. Ну то й що, якщо логотип до медичного центру буде у вигляді милого котика, а листівка про відкриття ресторану буде містити трохи медичних фактів? Ви — професіонал, ви — творець і ви так бачите (ну і трохи наплутали, але ж часу виправляти нема. Тому «забийте» на це).

10. Сумуйте, хандріть. А може, впадіть у депресію?

Якщо замовлень нема, то сядьте і поплачте або, ще краще, вижлуктіть трохи алкоголю. Це, кажуть, допомагає. І взагалі, ніхто не бачить веселий ви чи сумний, а от для вас час депресивного страждання — це можливість по-новому подивитись на світ, переосмислити щось, шукати себе у новій сфері, пофілософствувати, посидіти біля відчиненого вікна, звісивши ніжки і монотонно потягуючи цигарку, добряче виплакатись і попоїсти.

11. Не відпочивайте

Навіть якщо ви від втоми уже не впізнаєте своє відображення у дзеркалі, все одно працюйте. Вам треба заробити всі гроші. І взагалі, ви сильна жінка (чи чоловік), тому можете геть усе. І така дурниця як відпочинок — то не для вас. Адже ж багато власників бізнесу, мережевого маркетингу, дівчата в Інстаграм кажуть, що чим більше працюєш, тим більше маєш. А вони обманювати не будуть!

12. Терміни не важливі

Навіть і не думайте здавати роботу вчасно: у вас що, немає гордості? Хтось із замовників дуже поспішає вам оплатити роботу? Та й взагалі, можна затримувати замовлення і на тиждень, і на два: якщо дуже треба, то почекають. А якщо не почекали, то не дуже це їм було важливо. Самі винні. А якщо затримуєте роботу, значить мегазайняті, значить цінуєтесь, значить крутий спеціаліст, а отже вам будуть з усіх сторін плюси.

13. Замовник завжди не правий

Де ви бачили хорошого начальник чи керівника? А замовник виступає зазвичай саме у такій ролі. І він завжди не знає чого хоче. Завжди несправедливий, завжди не дуже розумний і завжди сам нічого не вміє. От точно. Повірте. І не думайте, що є нормальні замовники — їх не існує в природі. Це вигадка. Тому завжди ведіть себе з ними так, ніби це ви цар, а вони — таке щось.

14. Робіть замовлення по-своєму

От повірте, всі ті ТЗ і завдання написані для бовдурів і тих, хто нічого не розуміє у фрілансі. Інша справа ви: навіть не думайте читати ті довжелезні полотна розумних висловлювань і фраз. Ви завжди краще знаєте, як треба. І взагалі, роботу можна робити абияк: адже платять все одно мало, і ви варті більшого.

15. Стабільність – це добре

Навіть і не думайте шукати нових замовників, якщо маєте старих і добрих, що платять мізер. Стабільність — це завжди круто, адже так нас вчили в школі? І не потрібно ризикувати, це взагалі не про фріланс. Тут дуже добре тим, хто сидить рівно, немов курка на сідалі, і не рухається. Це бізнес для тих, хто цінує спокій і стабільність, а ті, хто у вічному пошуку, так і ходять голодні!

P.S. Надіюсь, ці жартівливі поради хоч трохи підняли вам настрій. А які ще не дуже корисні речі ви можете порадити тим, хто працює у фрілансі? Діліться!

Как побеждать в статейных конкурсах с помощью юмора
Участие в конкурсах — это отличная возможность отточить писательское мастерство, держать себя в тонусе или же тряхнуть стариной. Еще можно прорекламировать свои услуги и немного продвинуть страничку, например, в социальных сетях, где часто организаторы конкурсов просят размещать тексты в Facebook, I…