«Орієнтуватися в інформаційному просторі» — вимога із більшості оголошень про роботу журналістом. І якщо в редакції на допомогу в цьому приходить редактор, то фрілансер організовує роботу самотужки. Як не «потонути» в купі непотрібних анонсів?

У цій статті знайдемо найкращі інструменти пошуку подій для журналістів-фрілансерів.

Варіант перший — плати і користуйся

Потужні українські інформаційні агентства вже давно розробили систему розсилок анонсів для журналістів. Послуга платна. Щоденний пакет із анонсами коштує на рівні 600-800 грн на місяць.

Деякі інформаційні агентства надсилають анонси двічі на день — вранці та після обіду. Це дозволяє охопити всі оновлення. Ті події, які з’явилися після формування вечірньої розсилки, потраплять у вранішню. У вихідні та святкові дні листів з анонсами не надсилають.

УНІАН пропонує оформити розсилку анонсів та присилатиме її двічі на день

Підключити послугу можна, звернувшись за контактними телефонами інформаційних агентств. Або ж подати заявку на електронну пошту агентства. У кожного з них на сайті є розділ «послуги», де вказані контакти для підключення розсилки.

Підключивши пакет, ви отримаєте табличку із десятками подій в Україні — від відкриття тролейбусного депо в обласному центрі до засідання уряду в Києві.

В анонсах подається короткий опис події, відомості про контактну особу чи акредитацію.

Явною перевагою таких розсилок є повнота. Маючи анонси від інформагентства, ви можете бути впевненими, що не пропустите чогось важливого, за умови, якщо ваша тематика не надто вузька та нішова.

Але тут важливо відповісти на питання, чи готові ви «відстебнути» від своїх гонорарів частину на анонси, чи, можливо, вам підійдуть варіанти, про які піде мова далі.

Варіант другий — користуйся, але не плати

Схожі збірки анонсів щоденно з’являються на сайтах деяких інформагентств безкоштовно. Зокрема, на сайті «Укрінформу» є розділ «Анонси». Там ви знайдете події на «сьогодні», «завтра» та навіть «післязавтра». На сайті також є опція фільтрів та можливість обирати події за тематикою, типом або регіоном.

Перелік анонсів від «Укрінформу»

Не можна сказати, що ці переліки анонсів вичерпні чи принаймні повні, але найголовніші події там знайти можна. Відкриваючи кожен анонс, ви отримаєте інформацію про захід, організаторів та акредитацію.

Схожий перелік є на сайті «Українських національних новин». Там можна обирати анонси за регіонами та містами. Однак, безкоштовно ви зможете ознайомитися лише з назвами подій, а от щоб отримати інформацію про них, потрібно вже оформити підписку.

Анонси на сайті УНН

Якщо ж якийсь анонс із цього переліку вас зацікавив, але ви знаєте, що вам не потрібна щоденна розсилка, можна «загуглити» цю назву та з великою долею ймовірності знайти цей анонс на ресурсах організаторів.

Варіант третій — соціальні мережі йдуть на допомогу

Телеграм-канали і спільноти у Facebook — те, що може бути альтернативою розсилок.

У Телеграмі одним із таких каналів є Press channel. Він не позмагається у повноті з розсилками інформагентств, але цілком може служити одним зі способів пошуку подій для роботи.

Так виглядають анонси для журналістів на каналі Press channel

Географічно канал охоплює здебільшого столицю. Анонсують як події місцевого значення для Києва та області, так і загальнонаціональні — брифінги представників уряду, народних депутатів та посадовців, а також круглі столи, прес-конференції, благодійні заходи тощо.

Зазначимо, в соцмережах не так багато каналів, які охоплювали б події загального значення, а не локального.

Спільнота локальних анонсів Львова

Майже у кожному регіоні є своя закрита чи відкрита спільнота у Facebook для місцевих журналістів. Якщо ваша робота пов’язана із тематикою регіону чи кількох регіонів, є сенс додатися у ці спільноти.

Якщо ж ваша тематика не надто широка, наприклад ви пишете про психологію, музику чи книги, то так само з легкістю знайдете профільні для себе спільноти і ТГ-канали.

Наприклад, «Анонси психологічних подій» у Facebook, або ж «Музыка и события в Украине» в Телеграмі. За бажанням, подібні канали і спільноти можна знайти майже на кожну тематику.

ТГ-канал з анонсами подій у світі музики

ТГ-канал з анонсами подій у світі музики

Варіант четвертий — моніторинг наше все

Попри наявність кількох інструментів від інформагентств та соціальних мереж, ніхто не скасовував старий добрий моніторинг офіційних ресурсів: сайти відомств, їхні сторінки в соціальних мережах, підписка на їхні анонси тощо.

На сайті КМДА анонси можна шукати за назвами, датою та темою

Навіть якщо ви отримуєте розсилку анонсів, не зайвим буде перевірити умовно сайт КМДА чи Верховної Ради на предмет цікавих подій, які могли б не потрапити в розсилку.

Якщо ж ви спеціалізуєтеся виключно на одній тематиці, скажімо, на політиці, і вважаєте, що розсилка вам не потрібна, то моніторинг офіційних ресурсів можна поєднати зі згаданими вище соціальними мережами та безкоштовними анонсами.

Таким чином ви отримаєте кілька помічників, які у співпраці з моніторингом подій, не дадуть цікавим подіям пройти повз вас.