Україна вражає красою та неповторністю первозданної природи. Бог справді щиро наділив нашу землю: можна нескінчено подорожувати та насолоджуватися пейзажем. А ще б додати європейських доріг, тоді кращого варіанту для відпочинку годі шукати.
Нещодавно повернулася з берегів Дністра і охоче ділюся з вами новими враженнями. Адже мандрівки Україною можуть бути не менш захопливі, ніж закордонні поїздки.

Краса Дністровського каньйону

----------------------------

Одне із чудес України — Дністровський каньйон. Це власне сам Дністер і його береги, які є Національним заповідником. Розмістилася ця краса на території чотирьох областей: Тернопільської, Івано-Франківської, Хмельницької та Чернівецької. Це ще й один з найбільших каньйонів Європи.

Гори підходять впритул до води, широка ріка м’яко несе свої води, подекуди зриваючись на водоспади. Тут можна зустріти мальовничі острови, печери та ґроти. А ще багато пам’яток людської діяльності у вигляді напівзруйнованих замків та фортець.

----------------

Найвизначніші місця Дністровського каньйону, котрі приваблюють туристів, ви знайдете в кожному путівнику:

  • Галич. Сьогодні невелике мальовниче містечко, а в давнину центр могутньої держави. Тут багато музеїв, усі варті уваги. Особливо, коли подорожуєш з дітьми. Так вивчати історію значно цікавіше.
  • Коропець. Невелике містечко, розташоване на однойменній річці, притоці Дністра. Тут можна милуватись дендропарком та прогулюватись палацом графів Бадені.
  • Раковець. Село в якому серед красивої природи знайдете багато старовинних будівель. А ще звідси можна відправитися в круїз по Дністру на невеликому кораблі.
  • Нирків. Маленьке село, варте уваги. Неподалік ви знайдете Червоноградський замок, на жаль, напівзруйнований, та дивовижний Джуринський водоспад.

-------1

  • Заліщики. Для мене це слово асоціюється з помідорами. В затишній долині справді збирають хороший врожай томатів та й не тільки їх. Це містечко розташоване наче на острові, Дністер омиває його, утворюючи петлю.

-------------_--------2

  • Дзвенигород. Невеличке село, що колись було могутнім містом. Тут варто побувати, краєвиди відкриваються виняткові.
  • Хотин. Фортеця, що розташована на горі і захищена Дністром. Вперше я піднялася сюди із малюком в рюкзаку-слінгу. Але важкий підйом був виправданий дивовижним краєвидом.
  • Кам’янець-Подільський. Старовинне місто-фортеця. Дбайливо доглянуте і гарно збережене. Пам’яток архітектури в такому стані в Україні не багато.
  • Бакота. Це затоплене село, де багатовікова історія була поглинута водою внаслідок людської діяльності. Сьогодні тут можна побачити красиві пейзажі та залишки скельного монастиря.
  • Новодністровськ. Досить молоде місто в зірковій плеяді історичних місць. Тут розташована велика ГЕС, котра стала причиною затоплення придністровських сіл. Місто гостинно відкриває свої двері перед туристами.

---------------

Мені пощастило жити недалеко від цих чудових місць, тож відвідувала я Дністер неодноразово. Але він уміє щоразу вражати. Мабуть, найкраще роздивлятися красу каньйону, неквапливо пропливаючи рікою. Сплав по Дністру ще входить у мої майбутні плани.

Хмелева – місце, загублене серед краси

Цього разу ми відпочивали двома великими сім’ями із купою дітей і собакою, тому обрали двоповерховий котедж з окремою територією та басейном. Розташований будиночок на берегах Дністра у селі Хмелева і входить до готельного комплексу з однойменною назвою.

-------

Село наче загублене серед дикої природи, дорога теж не нагадує про цивілізацію. Коли подорожуєш власним автомобілем, така якість автошляхів дуже дратує. На останні 15 км витратили майже годину часу. І це єдиний негатив у моїй статті.

Село Хмелева знаходиться десь посередині Дністровського каньйону. Пейзажі тут просто неймовірні, з вікна будинку видно річку і береги. Пити вранішню каву і милуватися тим, як з-за гори над рікою сходить сонце – це просто неповторно. По деревах скачуть білочки, а навколо співають птахи. Такий відпочинок якраз для мене.

photo_2018-07-02_21-25-01

Дністер тут широкий і поважний. Усі береги зарослі лісами, тож можна із задоволенням відпочивати у затінку дерев. Діти мали можливість набігатись, досхочу накричатись, та оздоровитись. Якщо було б бажання, можна було спуститися східцями до Дністра і поплавати. Або орендувати човника та порибалити.

Але погода пляжному відпочинку не сприяла. Хоча надворі був червень, а клімат Дністровського каньйону є м’якшим за навколишній, з погодою нам не пощастило. Вранці ненадовго виглядало сонце, а далі увесь день лив дощ. То ж власна сауна, підігрів басейну та камін у вітальні стали у пригоді.

А ввечері ми побачили, як на протилежному боці річки піднімається дим. Це стали табором мандрівники, котрі сплавлялись по Дністру на плотах. Вимоклі до нитки, але щасливі та задоволені пригодою люди, просто запалили мене бажанням спробувати теж.

Сплав по Дністру

Туристичні фірми пропонують багато варіантів. Можна сплавлятися на плотах, човнах, катамаранах. На цю подорож варто виділити не менше трьох днів, краще тиждень. Ночівля переважно в наметах на мальовничих берегах Дністра. Але можливі варіанти зупинки в таких готельних комплексах, як Хмелева. Для тих, хто не може без душу і теплого сніданку.

Ідея помилуватися красою Дністровського каньйону із середини річки міцно засіла в моїй голові. А кораблі, крім одного невеликого екскурсійного, тут не ходять. Дністер вже давно перестав бути суднохідною рікою.

-----

Залишається плисти на плотах. А коли повернуся з мандрівки, обов’язково поділюся з вами враженнями. А заночую, мабуть, у затишному номері готелю в селі Хмелева.

Фріланс і подорожі в Україні

Доступу до Інтернету під час відпочинку у мене не було, але я знала про цю вірогідність заздалегідь. Подорож тривала лише чотири дні. Двох замовників, з якими працювала на той час, попередила і узгодила терміни. Проблем не виникло. Від фрілансу теж потрібно вміти відпочивати.

Писала вірші та тексти для душі. Вдавалося легко, адже природа навкруги сприяла натхненню. А в будні знайти час на поезію дуже важко. До речі, після такого відпочинку працездатність значно зростає.

Потрібно знаходити час і подорожувати рідною країною. Іноді лише кілька днів достатньо для того, щоб по-справжньому відновити сили. А на проблеми з інфраструктурою варто навчитися не зважати. В тій чи іншій мірі певні недоліки можна знайти усюди. Але краще помічати красу навколо та черпати натхнення в нових враженнях.