Узгодження умов — етап, який багато в чому визначає позитивний підсумок співпраці. Якщо до початку роботи над проєктом проговорити всі нюанси, це дозволить отримати саме той результат, на який розраховує замовник. Підкажемо, що необхідно врахувати на етапі узгодження умов проєкту з виконавцем.

Чому важливо узгоджувати умови перед початком роботи

Після того як замовник вибрав виконавця, проєкт переходить на наступний етап — узгодження умов. Все листування та уточнення деталей відбувається у Робочій області проєкту. Чому важливо обговорювати всі умови до початку роботи над проєктом?

Якщо спочатку в ТЗ були вказані не всі деталі, а обсяг роботи виявиться більшим, це може вплинути на остаточну вартість і терміни виконання проєкту. До того ж необхідно переконатися, що замовник і фрилансер однаково розуміють умови та кінцевий результат, щоб після завершення роботи очікування збіглися з реальністю. Надайте виконавцю всю додаткову інформацію на його запит, пояснюйте, прикріплюйте приклади робіт, деталізуйте завдання і звертайте увагу на важливі для успішного виконання проєкту моменти.

Обговоріть усі нюанси до початку співпраці, а зміни внесіть до Робочої області проєкту. Це дозволить уникнути можливих розбіжностей та непорозумінь у процесі виконання роботи. Якщо умови влаштовують обидві сторони, натискайте на кнопку «Прийняти умови».

Звернуть увагу: після того, як замовник та фрилансер погодили всі нюанси і прийняли умови проєкту, змінювати суму й терміни виконання вже не можна. Потім замовник резервує оплату, і лише після цього фрилансер розпочинає роботу над проєктом.

Які нюанси потрібно обговорити в Робочій області проєкту

На що звернути увагу та які нюанси обов'язково потрібно обговорити у Робочій області проєкту:

  1. Прикріпіть приклади робіт, що вам подобаються, або покажіть наочно, який результат хочете отримати. Наприклад, дизайн у певному стилі, формат файлів, прототипи, які можна брати за основу. Прикріплювати файли легко безпосередньо у Робочій області.

    Можливо, вас надихнуть найкращі роботи наших фрилансерів.
  2. Надайте додаткові матеріали та дані, що дозволять фрилансеру оцінити обсяг та складність роботи. Від цього залежить остаточна вартість і терміни виконання завдання.
  3. Опишіть деталі, на які потрібно звернути увагу виконавцю під час роботи над проєктом.
  4. Обговоріть, які інструменти та програми будуть використовуватись у роботі.
  5. Погодьте, в якому вигляді виконавець має здавати роботу і за якими параметрами ви її оцінюватимете.
  6. Визначте частоту комунікацій. Якщо вам важливо отримувати від фрилансера якусь інформацію або проміжні результати впродовж усієї співпраці, домовтеся про це заздалегідь.
  7. Якщо ви хочете отримати перший варіант роботи до закінчення дедлайну, наголосіть на цьому. Наприклад, у проєкті вказано термін — 30 травня, а вам потрібен попередній результат 20 травня, щоб перевірити коректність роботи або встигнути внести виправлення. Якщо заздалегідь цього не вказати, виконавець може надіслати роботу до зазначеного у проєкті дедлайну, тобто 30 травня.

Зверніть увагу: всі узгодження необхідно фіксувати лише у Робочій області. У разі виникнення спірної ситуації арбітраж братиме до уваги листування виключно в Робочій області проєкту.

Сподіваємося, наші рекомендації допоможуть ефективно реалізувати ваше завдання та врахувати всі нюанси під час узгодження умов із виконавцем. Бажаємо продуктивної та комфортної роботи на сервісі!

Що ще почитати на цю тему:

Як швидко знайти фрилансера на біржі Freelancehunt
Є 3 способи знайти фрилансера на сервісі Freelancehunt. Розібрали детально ці варіанти, щоб замовники швидко знаходили виконавців для завдань.

Знайдіть спеціаліста для вашого проєкту просто зараз: