Historia o lekarzu na stronie „Tribuna.Sumy”
«Тут залишаються тільки сміливці». Historia lekarza, który od czterdziestu lat pracuje na wsi na Sumszczyźnie
Władimir Boyczyn urodził się we wsi w obwodzie iwano-frankowskim. Wykształcił się na lekarza i zgodnie z rozdziałem, ponieważ jeszcze nie założył rodziny, wyjechał pracować na Sumszczyznę.
Na początku, w 1983 roku, przyjechał do Sum. Przeszedł staż w centralnym miejskim szpitalu, który wtedy znajdował się w dworku Charytonenki na ulicy Dzierżyńskiego (teraz — Troickiej), a po roku, 13 sierpnia 1984 roku, rozpoczął pracę jako lekarz rodzinny w wiejskiej przychodni w Niedniej Sirovatce — w historycznym budynku, który również zbudował Charytonenko. Już po półtora roku Władimir Boyczyn został tu głównym lekarzem. I pozostał. Już od 39 lat.
#artykuły #treść #autorstwo #reportaż #dziennikarstwo #historia
Władimir Boyczyn urodził się we wsi w obwodzie iwano-frankowskim. Wykształcił się na lekarza i zgodnie z rozdziałem, ponieważ jeszcze nie założył rodziny, wyjechał pracować na Sumszczyznę.
Na początku, w 1983 roku, przyjechał do Sum. Przeszedł staż w centralnym miejskim szpitalu, który wtedy znajdował się w dworku Charytonenki na ulicy Dzierżyńskiego (teraz — Troickiej), a po roku, 13 sierpnia 1984 roku, rozpoczął pracę jako lekarz rodzinny w wiejskiej przychodni w Niedniej Sirovatce — w historycznym budynku, który również zbudował Charytonenko. Już po półtora roku Władimir Boyczyn został tu głównym lekarzem. I pozostał. Już od 39 lat.
#artykuły #treść #autorstwo #reportaż #dziennikarstwo #historia