Facebook представив новий набір функцій для підтримки малих і середніх підприємств, адже через COVID-19 багато компаній закрилося, але у деяких бізнесів з'явився шанс врятувати свою справу. Ці інструменти стануть корисними як для підприємців, так і для споживачів.

1. Наліпка «Підтримка малого бізнесу»

Facebook створив нову наклейку «Підтримка малого бізнесу» для Instagram, яка є не просто новою наклейкою, але також дозволяє користувачам ділитися мініатюрними зображеннями останніх трьох публікацій з бізнес-сторінки в Instagram. Ця функція допомагає компаніям охопити нових клієнтів і залишатися на зв’язку з існуючими. Таку рекламу можна опублікувати, а також побачити у Stories (сторіс) Instagram.

За допомогою цієї функції люди зможуть висловити свою любов до компанії чи улюбленого бренду. Можна згадати марку чи магазин-сторінку прямо в наліпці, щоб показати своїм підписникам рекомендований акаунт. Історії з такими стікерами будуть додані в загальну сторіс в Instagram, що дозволить вам та іншим підписникам бачити компанії, які підтримують автори. Компанії з тегом також можуть повторно публікувати ці історії через власний профіль.

Цей інструмент є способом допомогти підтримати і продемонструвати українські бренди через інтернет, та зацікавити більше людей, щоб переглядали відповідний акаунт в соціальних мережах, а особливо в Instagram.

Це не тільки заохочує багатьох користувачів відвідувати профіль, але й надає додатковий стимул для малих і середніх підприємств підтримувати більш активну та привабливу присутність в Instagram. Таким чином позитивно сприяти просуванню свого товару та послуг.

Якщо ви керуєте малим бізнесом, безумовно, потрібно думати не лише про вміст, який ви розміщуєте в Instagram та інших соцмережах, але і про те, як це має сподобатися потенційному клієнту. Наприклад: застосувати креативну рекламу, щоб надихнути клієнтів; чи апелювати до почуттів людей, щоб зміцнити емоційний зв’язок з вашою компанією. Можете у своїх постах давати поради чи писати про цікаві факти стосовно продукту, який ви хочете продати, тобто ведіть спілкування з підписниками та потенційними покупцями. Також подумайте і про те, кого ви можете залучити, щоб поділитися новою наліпкою в сторіс у Instagram: чи то впливові особи, блогери, друзі, чи наявна аудиторія тощо. У цьому варіанті багато рекламного потенціалу.

2. Публікації бізнесів поряд з вами

Також Facebook додає до свого списку нову функцію «Бізнес поблизу», яка використовує дані бажаючих про місцеперебування, щоб показати місцеві компанії, які можуть стати у пригоді покупцю й підтримати чиїсь бізнес.

Зазвичай це потрібно, щоб допомогти людям знайти оновлення від невеликих компаній, а бізнесам — надати людям актуальну інформацію про свої послуги. Тому Facebook запустив єдиний майданчик з постами компаній, розташованих поруч з користувачем.

3. Позначка для публікацій про COVID-19

Тепер бізнеси зможуть позначати публікації, що мають відношення до COVID-19, повідомляючи таким чином клієнтам новини про розвиток поточної ситуації в містах та країнах світу.

Facebook надаватиме інформацію, інструменти та підказки, пов’язані з пандемією, для малого бізнесу як у програмах Facebook, так і в Instagram, а також дозволяє додавати теги стосовно коронавірусу, пов’язані зі сторінкою автора.

Компаніям це допоможе оперативно приймати рішення про те, як розвивати свій бізнес далі.

4. Надсилання повідомлень підприємствам

Окрім вище перерахованих функцій, Facebook також додав спеціальну теку для ділових листів у програмі обміну повідомленнями, щоб полегшити бізнес-спілкування з клієнтами.

Нова поштова скринька дозволяє надіслати повідомлення будь-якій компанії для запитів чи скарг, а також дає можливість бізнесу відповідати на запитання, що приходять на їхню сторінку Facebook через додаток месенджера.

Facebook поступово оновлює інструменти для обміну повідомленнями для бізнесу, щоб полегшити управління прямими запитами та підтримувати зв’язок із клієнтами:

«Для покращення послуг бізнес залишатиметься на зв’язку зі своїми клієнтами в цей критичний час, ми розпочнемо оновлення Business Inbox в Messenger, що полегшить спілкування підприємств із клієнтами безпосередньо в додатку Messenger. За допомогою лише декількох клацань мишки, компанії також можуть використовувати наш плагін для чатів, щоб увімкнути безперервне спілкування в чаті на своїх веб-сайтах», — повідомили адміністратори компанії FB.

5. Функція для відеодзвінків

Ще у Facebook анонсували Messenger Rooms — інструмент для створення відеочатів за участю до 50 осіб, що дозволяє друзям чи колегам зідзвонюватися в будь-який момент.

Подібні нові функції з'являються, оскільки пандемія коронавіруса змусила мільйони людей по всьому світу залишатися вдома і покладатися на цифрові технології для роботи, навчання та розваг.

У відеодзвінку можна створити спеціальну «кімнату», автор відеочату зможе вирішувати, чи відкрити її для всіх, чи закрити, щоб запобігти приєднання непроханих гостей. Спочатку функція з'явиться в Messenger і Facebook, а потім в Instagram Direct і WhatsApp.

6. Facebook Shop — нова позиція для продажу товарів

Новий інструмент перетворює вашу сторінку на вітрину магазину. Адже функція дозволяє дрібним торговцям продавати товари через додатки, які належать FB.

За допомогою Shops компанії зможуть додавати продукцію на свої сторінки в Facebook та Instagram, а також в Stories, і рекламні оголошення.

Перевагою є те, що бренди мають можливість самостійно вибрати товари, які хочуть представити у своєму каталозі, а потім налаштувати зовнішній вигляд свого магазину за допомогою зображення обкладинки та акцентних кольорів, що демонструють їхню марку.

Facebook позиціонує це як поміч для підприємств, і допомогу обом сторонам транзакції, щоб зробити FB кращим місцем для придбання речей.

Отже, власники соціальних мереж піклуються про своїх відвідувачів, у такий спосіб допомагають людям. Тому випускають нові й оновлюють безліч інструментів для розширення своїх можливостей та допомоги бізнесу.


Нагадуємо, що в блозі йде конкурс. Уважно ознайомтеся з умовами та надсилайте ваші роботи:

Чек-лист по подготовке кейса к конкурсу на лучшую работу
Приветствуем потенциальных участников конкурса! Мы получили первые заявки и пришли к тому, что необходимо более детальное пояснение по подготовке кейсов для конкурса. Оно предназначено для тех, кто ещё ни разу не писал никаких статей или постов, или писал их совсем мало, но зато обладает полезными н…