Менш як рік тому у світі маркетингу та суміжних сферах відбулася революція. Її назва — ChatGPT. Разом з розвитком штучного інтелекту маркетологи отримали додаткові можливості для аналізу аудиторії, створення контенту, проведення маркетингових досліджень, створення воронок продажу та навіть складання бізнес-планів.

У матеріалі від освітньої платформи The Instapreneurs розглянемо, як маркетологу використовувати ChatGPT у роботі, в чому його переваги та чи замінить ШІ людину.

ChatGPT: у чому цінність штучного інтелекту

ChatGPT — масштабна навчена мовна модель, представлена компанією Open AI. Вже за перший місяць існування ChatGPT зібрав 57 мільйонів щомісячних активних користувачів, а зараз має понад 100 мільйонів. Наприклад, TikTok знадобилося дев'ять місяців, а Instagram два з половиною роки, щоб досягти такого визнання.

ChatGPT використовують у різних сферах: маркетинг та продажі, освіта, IT, R&D, HR тощо. Шалену популярність бот отримав через вміння спілкуватися людською мовою. Він розуміє контекст запиту та генерує відповіді згідно з ним. Бот вміє робити це завдяки навчанню на великих обсягах текстових даних, що складається зі 175 мільярдів параметрів і 570 гігабайтів. Це еквівалентно понад 385 мільйонам сторінок у Microsoft Word.

Як маркетологи працюють із ШІ

Компанія Authority Hacker провела дослідження та з’ясувала, як маркетологи використовують у своїй роботі штучний інтелект. Команда створила 27 запитань та розіслала їх 100 000 підписників. За 7 днів зібрали понад 3 000 відповідей, і ось, що із цього вийшло. 75,7% опитаних використовують ChatGPT у роботі. 30,3% використовують його еврі дей, а 33,8% — кілька разів на тиждень.

З дослідження зрозуміло, що ChatGPT переважно використовують для створення контенту, написання статей та SEO. Так відповіли 85,1% опитаних маркетологів.

Проте лише 14,03% респондентів довіряють даним ChatGPT про ключові слова, і лише 32,5% — результатам пошуку.

ChatGPT може виконувати будь-які завдання, пов’язані з текстом. Проте be carefull. «Навчання» мовної моделі завершилося у 2021 році. Це означає, що вона не може знати фактів або подій, які відбулися після цього терміну.

ШІ не пропонує оригінальних ідей, він видає лише те, чого вже навчився. До того ж треба уважно ставитися до інформації, яку він надає — інколи вона буває недосконалою та навіть неправильною. Перевіряйте її на правдивість та корегуйте.

ChatGPT для маркетолога: як використовувати на практиці

Розберемо, як ChatGPT полегшує життя маркетологу та як використовувати його у роботі.

Менеджмент соціальних мереж

Chat GPT спрощує менеджмент соціальних мереж. Наприклад, він вміє:

 • створювати контент-календарі та планувати випуск дописів,
 • шукати ідеї для Stories та відео Reels,
 • знаходити релевантні хештеги,
 • знаходити інфлюенсерів у потрібній ніші,
 • писати дописи та створювати сторітелінг для Stories тощо.

На платформі The Instapreneurs ви знайдете лекції з маркетингу, блогінгу та розвитку особистого бренду. Тут збираються спікери з різних компаній та ніш, щоб поділитися знаннями із smm-менеджерами, маркетологами та власниками бізнесу. Доєднуйтеся до ком’юніті The Instapreneurs та отримуйте цінні знання для розвитку за підпискою.

Генерація контенту

Завдяки ChatGPT можна:

 • створити короткий опис продукту,
 • написати лист,
 • придумати слогани чи назви кампаній,
 • написати допис у соціальні мережі,
 • створити сторінку в блозі,
 • написати есе або навіть вірш.

Є обмеження у 2000 символів, але цього достатньо для short messages.

SEO-оптимізація контенту

SEO — інструмент для покращення результатів пошукової видачі. Бот допомагає із цим також. Використовуйте його для:

 1. Написання метатегів, тайтлів, дескріпшинів. Такі метаописи допомагають просунути сторінки в пошуковій видачі та надати сайту органічний трафік.
 2. Пошуку ключових слів, синонімів та альтернативних слів для оптимізації вашого тексту.
 3. Створення релевантних посилань тощо.

Пошук ідей та креатив

Бот може генерувати мільйони ідей для ваших сайтів, відео, соціальних мереж. Достатньо сформувати коректний запит, і штучний інтелект видасть ідеї для контенту.

E-commerce маркетинг

Тепер можна доручити ШІ створювати описи продуктів на вашому сайті. Фрилансери також використовують ChatGPT для оптимізованих описів своїх послуг.

Email-маркетинг

Бот може стати помічником для оптимізації процесу написання листів та скорочення часу генерування ідей. Він пропонує теми листів, CTA або навіть цілий цикл повідомлень.

У блозі Hubspot поділилися 190 підказками для ChatGPT, які може використовувати маркетолог у роботі. Тут зібрані підказки для аналітики, створення резюме, написання email-листів та скриптів продажів, створення контенту й менеджування соціальних мереж.

Таргетована реклама

Окрім ідей та оптимізації процесів, ChatGPT допомагає таргетологу й в інших тасках. За допомогою обробки великих обсягів даних та алгоритмів прогнозування штучний інтелект може аналізувати тенденції, передбачати результати та розробляти стратегії. Це дозволить ефективніше спрямовувати зусилля на досягнення marketing goals.

Маркетингові дослідження

Знання мовної моделі базується на великому обсязі інформації. Це означає, що ви можете використовувати його для пошуку даних, створювати власні дослідження, аналізувати аудиторію тощо.

Чи може ChatGPT замінити людину

В OpenAI кажуть, що 80% робочої сили Америки належить до професій, де щонайменше 10% завдань може замінити штучний інтелект. До того ж вони впевнені, що ChatGPT може зруйнувати 19% робочих місць у США. На сайті Visual Capitalist опублікували аналіз професій, які найменше та найбільше можуть зазнати впливу ШІ.

У дослідженні Authority Hacker респондентів питали, які професії під загрозою через штучний інтелект. 81,6% маркетологів вважають, що це — копірайтери. Далі йдуть email-маркетологи, smm-менеджери та дизайнери.

Проте існує й інша думка: штучний інтелект здатен підсилити та автоматизувати роботу, а не замінити її виконавця. І ми цілком згодні. У професіях маркетологів, smm-менеджерів, копірайтерів, журналістів неабияк важлива особиста думка. Багато контенту створюється на знанні локальних проблем, розумінні культури, гумору, соціального контексту.

До того ж штучний інтелект завжди залежить від людини. До прикладу надаємо відео, що створив AI для студії пілатесу:

Загалом, ChatGPT може бути цінним ресурсом для спеціалістів з маркетингу, які прагнуть покращити свої маркетингові зусилля, використовуючи дієві ідеї та пропозиції. Саме тому ми радимо навчатися, опановувати нові інструменти та використовувати штучний інтелект для покращення та полегшення своєї роботи.

Що ще почитати на цю тему:

Топ-15 AI-сервісів, які полегшують роботу фрилансера
Найкращі інструменти на базі штучного інтелекту для роботи на фрилансі. Топ сервісів, які гарантовано полегшать вам життя і збільшать ефективність.