Сьогодні таке поняття, як «ранковий ритуал», стає дедалі більш популярним. В інтернеті можна знайти сотні статей, де розповідається про те, як такі люди, як Ілон Маск чи Генрі Форд, змогли створити свої бізнес-імперії саме завдяки своїм ранковим звичкам. Але чи насправді все так просто? І як саме ранковий ритуал може допомогти навіть професійним фрілансерам?

За 4 роки роботи на фрілансі я зрозумів, що такий спосіб заробітку вимагає постійної самодисципліни. На відміну від тих, хто працює в офісі, чи студентів, які навчаються в університеті, фрілансер сам складає свій робочий графік.

Основне його завдання – досягнути максимальної продуктивності протягом дня. І саме тут йому може допомогти ранковий ритуал, який не лише задасть тон всьому дню, але й принесе трішки більше організованості у життя.

Рання пташка черв’ячка приносить

Одне з найголовніших правил, яке допоможе вам правильно розпочати свій день: «Прокидайтеся раніше». Водночас для багатьох фрілансерів це може стати справжнім челенджем. Але його суть полягає не в тому, що вам потрібно прокинутися о 5 годині, щоб досягнути вершини продуктивності. Усе трохи інакше.

Коли я лише починав працювати фрілансером, мій ранок розпочинався з того, що я прокидався за кілька хвилин до перших запланованих подій. В результаті я не мав часу, щоб нормально поснідати та причепуритися. Саме тому мені довелося змінити свій стиль життя, і зараз я прокидаюся за 2-3 години до першої події, позначеної в моєму списку. Цього часу достатньо, щоб повністю прогнати сонливість, смачно поснідати і навіть трішки почитати чи зайнятися улюбленим хобі.

Також сюди можна додати ще одне правило: ніколи не натискайте кнопку «відкласти» на своєму будильнику, бо ще звечора ви поставили собі за мету прокинутися о певній годині. І про яку продуктивність можна говорити, коли ранок у вас розпочнеться одразу ж з невиконаного плану? Зберіть усю свою волю в кулак і почніть свій день з маленької, але важливої перемоги.

«Цього разу все буде по-іншому»

Нещодавно розпочався новий 2019 рік, і, можливо, ви дали собі обіцянку, що цього разу все буде по-іншому — ви точно опануєте самодисципліну. Але зазвичай таким чином людина обманює себе. Формування звички вимагає багато часу. Саме тому ви не зможете просто скопіювати чужий ранковий ритуал і дотримуватися його. Рано чи пізно ви просто почнете втомлюватися, і ваша продуктивність буде дорівнювати 0.

Проведіть ранок так, щоб він зміг принести користь саме вам. Оберіть вподобані корисні звички і влаштуйте собі челендж: дотримуйтеся їх, незважаючи ні на що. Поступово ви зможете створити ідеальний ранковий ритуал і  не порушите своїх обіцянок.

Крім того, щоб тримати свою мотивацію на рівні, не забувайте відстежувати ваш прогрес. Ви можете робити записи в блокноті або використовувати спеціальні мобільні додатки. Особисто я використовую Habitica та звичайний планер для того, щоб дотримуватися всіх своїх ранкових звичок.

Конкретні дії

Те, що ви робитимете під час ранкового ритуалу, залежить лише від вас. Ви можете витратити цей час на медитацію або ж для занять спортом. Я можу запропонувати кожному фрілансеру такі варіанти корисних звичок, які допоможуть бадьоро розпочати день:

  • Випийте одну склянку води з лимоном одразу після того, як прокинетесь. Також ви можете замінити воду свіжовичавленим апельсиновим соком.
  • Зробіть зарядку і прийміть душ. Оскільки багато фрілансерів працює за комп’ютером, дуже важливо стежити за своїм тілом та здоров’ям.
  • Проведіть час у тиші та обміркуйте свої плани на день.
  • Приготуйте корисний та смачний сніданок, щоб зарядитися енергією і розпочати роботу з новими силами.

Крім цього, намагайтеся уникати соціальних мереж та електронної пошти протягом свого ранкового ритуалу. Я розумію, що робота в інтернеті вимагає майже 24-годинного статусу онлайн, але зробіть собі відпочинок хоча б на 2-3 години.

Назар Качурак: ”Як фрілансеру заробляти гроші за кожну годину часу?
Сьогодні ми говоримо з постійним користувачем Freelancehunt, програмістом та засновником компанії WebStars — Назаром Качураком. — Назар, розкажіть трохи про себе. Яка у вас освіта? Як ви прийшли у IT-сферу, як зареєструвались на Freelancehunt? Родом я із Західної України, місто Коломия. Навчався в…

Готуйтеся до ранку звечора

Так само, як старанний учень ввечері збирає свій шкільний портфель, ви маєте підготуватися до свого ранку. Намагайтеся лягати вчасно спати й обов’язково прибирайте своє робоче місце. Також не забудьте помити посуд, і повірте — вранці ви будете вдячні, що зробили це.

Звичайно, життя фрілансера насичене різними подіями: то дедлайн уже на носі, а потрібно ще написати 10 000 сторінок тексту, то невгамовний клієнт вирішив написати о другій ночі. Такі випадки легко можуть вибити з колії, однак потрібно докласти зусиль та підтримувати порядок як у професійному, так і в повсякденному житті.

Організованість та дисципліна – одні з ключових складових високої продуктивності.  І пам’ятайте, що лише ви відповідальні за те, як мине ваш день!

Как войти в состояние творчества и найти для этого время
> Чтобы впустить в свою жизнь счастливые обстоятельства, нужно впустить в жизнь немного незаурядности и пересмотреть свое расписание. Мы живем по разным часам — биологическим, культурным, личным и по многим другим. Есть вещи, которые мы должны делать и вещи, которые мы делаем с удовольствием. Част…