Иван Донец
Рейтинг
Резюме
Доброго дня. Мене звати Іван, я навчався у Києво-Могилянській Академії на фізиці, і Комп'ютерній академії ITSTEP (ШАГ), закінчив навчання у академії (2,5 роки) в кінці 2021 року.
До вступу в комп'ютерну академію як хоббі програмував на С# у Unity3d (фізичному движку), захотілося отримати професійну освіту як програміст. ITSTEP - єдиний айті-заклад України і не має аналогів, готує чи не найбільшу випускників програмістів, відкрито вже кілька університетів ITSTEP в Україні.
В Києві ITSTEP готує працює в "форматі" академії, тому повне навчання тут триває 2,5 роки. Я навчався на напрямку "РПО" - Розробка Програмного Забезпечення.
За час навчання ми вивчали такі курси:
- Основи адміністрування (Unix, Windows) - спеціальний курс від комп'ютерної академії CISCO
- Основи алгоритмів, програмування на С / С++ (курсовим проектом було створення бібліотеки), також вивчали різні структури, писали ігри на С++ (як жартує автор мови С++, "на С++ можна відстрелити собі ноги", і ми зрозуміли, що програмування - це наша "зброя"). Я як екзамен здавав морський бій у консолі на С++ (Windows), з використанням мишки.
- Вивчали UML і шаблони (паттерни проектування). UML було особливо цікаво.
- MS-SQL. Далі ми поступово перейшли до теорії баз даних. Їх також можна візуально проектувати, але звісно БД в ідеалі кодити вручну. Це теж був досить цікавий курс, адже багато сайтів використовує БД.
- Далі ми вивчали С# уже для Windows. - писали бібліотеки DLL (наприклад для доступу в БД магазину - операції CRUD - Create Read Update Delete тощо), вчили WinForms, WPF - відносно графічну частину, і звісно яким чином це зв'язати перш за все з БД - Entity FrameWork / ADO.NET.
- Далі були складніші курси - мережеве програмування та системне програмування, також на С#. Потоки, асинхронність, протоколи тощо тощо. Складніші курси - більше для рівнів Middle | Senior. Приблизно третина студентів почала відставати і залишила навчання. У мене ж свого часу навіть було перше місце у групі.
- Далі почали вивчати уже програмування для інтернет. Браузер - основна програма, що є на кожному пристрої, - ми вивчали HTML/CSS тощо, і звісно ж програмування на JavaScript. NodeJS - технологія для бек-енду мені особливо сподобалася, викладач поставив аж "25, балів з 12.
- Перейшли до ASP.NET, в т. ч. Core, з Front-end фреймворками. Тут я зрозумів, що ASP.NET - це моє, і став навіть паралельно шукати роботу. Знайшов підробіток у одному психологічному центрі. Для них перероблював блог - на інтернет магазин. Було вирішено використовувати систему оплати WayForPay. Нажаль, коли почалася війна це все було відкладено, і також виявилося що WayForPay працює напівлегально, тому я вирішив що буду вивчати LiqPay від ПриватБанку для інтеграції системи оплати через сайт. Я мав досвід перенесення сайту з PHP/MySQL - на MSSQL/ASP.NET. Знайшов хостинг, мені сподобалося найбільше як усе робить саме Майкрософт - і їх бази даних, і їх asp.net, порівняно з іншими серверними технологіями та мовами програмування (MySQL + nodeJS / PHP/ Java).
- так, ми також вивчали PHP. Але для себе я зрозумів, що економія тут невелика, безпека все ж краща у Майкрософт, і все таки швидше розробляти додатки на зразок інтернет-магазинів - найкраще на asp.net. Багато того, що вміють технології Майкрософт, на JavaScrip/PHP/Java - треба десь додатково купувати, і все це виглядає не досить професійно, порівняно з тим як це пропонує робити чи не найбільша айті компанія - Майкрософт. Так, С# - мова програмування для бізнес-додатків, і ми найбільше часу вивчали саме цю мову.
- був у нас окремий курс Java. Для Windows та для Android. Для Android - це було особливо цікаво. Під кінець навчання ми навіть спробували зробити інтернет-магазин (це була моя ініціатива). Інтеграція кнопки WayForPay, бази даних (через запити на URL - WebAPI / AJAX тощо). Хочу також знайти можливість розробляти додатки для Android, щоб у них можна було щось купувати - товари, послуги тощо. Увесь світ - це світ товарів та послуг, і програмісти мають зробити так, аби ці послуги та товари сталі більш доступними.
- Останнім курсом у нас була розробка ігор на Unity3d. Звісно я мав уже досвід і отримав найвищу оцінку. Додав у гру навіть доступ до БД. У мене є у "портфоліо" з Юніті 2д-ігри (керування мишкою та клавіатурою) і 3д-гра (на зразок гри Diablo).
Завершивши навчання у академії, я кільком людям робив прості інтернет-магазини. Інша справа - у них не було ФОП, тому робота навіть з WayForPay для них була "зайвою". Чомусь ці люди не дуже були мотивовані розвивати своє підприємництво, у т ч в інтернет. Але я в результаті вирішив також зареєструвати свій ФОП. Один наш викладач так і розказував що він працює через ФОП. ПриватБанк, для того щоб користуватися платіжною системою LiqPay вимагає щоб у людини був хоча б зареєстрований ФОП, відкритий рахунок у ПриватБанку, а ФОП у свою чергу вимагає плати податків у державу (які перш за все відкладаються на пенсію - це вже більше 1300 грн на місяць). звісно, у програмістів теоретично зарплата може бути досить високою, і вищою ніж у тих хто не вміє програмувати. Але я задумався над тим, як я можу допомагати людям розвивати їх справи, бізнеси. Мені прийшла в голову тільки думка, що робити інтернет-магазини - це найкращий варіант. У багатьох людей є ФОП, але вони працюють лише в офлайні, не маючи сайтів або якщо вони є - то там немає модуля прийому оплати. І я помітив. Що розробка інтернет-магазинів може коштувати не одну сотню доларів, а то й перевалити за 1000 доларів. І як не дивно, багато таких розробників просто пропонують користуватися "шаблонами" - різними відкритими системами керування сайтами та магазинами (OpenCart), які я вважаю. далекими від ідеалів, і вони також мають певні недоліки. Так чи інакше, я думаю що буду поступово розвиватися як програміст простих інтернет-магазинів, і можливо я навіть напишу книгу "Власний інтернет-магазин на asp.net з LiqPay - це просто".
Я знаю, що такі компанії як AliExpress, Amazon тощо після початку корона-вірусної епідемії стали більше заробляти, адже довелося все більше продавати через інтернет, ізолюючися від ризику заразитися "короною" (звісно у певних випадках це включає потребу модуля доставки). Не знаю, чи вийде у мене це зробити, але дуже хотілося б швидко вміти робити людям інтернет-магазини, можливо в рамках свого нового сайту super-market.net.ua. Я б хотів туди додати можливість реєструватися людям у кого є ФОП і рахунок у Приват24, я якщо вони хочуть подешевше але вже почати продавати свої товари, то я би зміг їм виділяти піддомен на своєму сайті, де розміщувалися б їх прайси. За аналогією з такими інтернет-магазинами як АліЕкспрес, Rozetka, prom.ua тощо. Такі сайти зараз дуже потрібні, і навіть враховуючи конкуренцію, вірю що людям потрібні інтернет магазини, в цьому є цінність, а значить робота буде. І всім добре - і мені як програмісту, і людям що завдяки мені зможуть продавати через інтернет, і кінцевим покупцям товарів/послуг. Якщо ж не вийде це - то буду шукати підробіток уже без інтернет магазину, і можливо доведеться закрити ФОП.
Під час війни ФОП мають особливі пільги, але якщо війна закінчиться, пільги будуть скасованими, і якщо не ФОП не зароблятиме - то це буде дуже не вигідно платити 1300+ грн щомісяця з прибутку що нижчий цієї суми. Не так багато вакансій саме для asp.net програмістів. Але я помітив що на freelancehunt.com є досить цікаві пропозиції роботи, підробітку (фрілансу), і думаю що це буде дуже корисним досвідом для майбутнього кар'єрного, професійного зростання як програміст. Можу також навчити програмувати на якомусь початковому рівні (я звісно ж не Middle і не Senior, але 2,5 роки на "розробці ПЗ" в комп'ютерній академії таки вчився добре).
Звертайтеся до мене, чим можу допоможу. Щодо термінів/строків/часу/швидкості виконання - може буде важко сказати, залежно від виду завдання - буде видно. Так само і з оплатою за мою роботу програміста.
З надією на майбутню співпрацю,
Іван Донець
Навички та вміння
Програмування
Дизайн та арт
Архітектура та інжиніринг
Мобільні додатки
Аутсорсінг та консалтинг
Портфоліо
-
500 UAH Прийом платежів для інтернет-магазину
Інтеграція платіжних системІнтеграція плат. сис-ми WayForPay для прийому платежів у e-shop
-
500 UAH Зроблю вам простий інтернет-магазин
Інтернет-магазини та електронна комерціяЯкщо вам потрібний інтернет-магазин, я і у вас є ФОП і рахунок у ПриватБанку, я вам допоможу зробити сайт і налаштувати прийом платежів через нього - через WayForPay/ LiqPay. Запропоную хостинг на asp.net (приблизно 20 євро / рік) з базою даних для магазину. Можу зробити реєстрацію користувачів/покупців на вашому сайті - для кращого контролю над покупками, замовленнями тощо. Усі дані про товари, їх категорії, замовлення тощо - можна зберігати у БД у вигляді таблиць, зі зручним редагуванням/керуванням (завдяки MVC тощо). Шукаю тут серйозних роботодавців, якщо у вас немає хоча б ФОП - я не зможу вам зробити інтернет-магазин і платіжну систему (такі умови українських законів).
У всіх є якісь таланти, здібності, і вони можуть їх використовувати професійно - пропонуючи послуги через інтернет, або продаючи товари тощо. Я хочу бути максимально корисним для широкого кола керівників тих чи інших магазинів тощо, щоб надавати можливість їм отримувати більше замовлень - завдяки створення для них можливості продавати через інтернет.
Активність
| Останні ставки 1 | Бюджет | Додано | Терміни | Ставка | |
|---|---|---|---|---|---|
|
Розробка прототипу мобільної гри на Android
1000 UAH
|