Педагогічна ситуація
Нужно выполнить до 21.06 до 10:00
Педагогічна ситуація 1.
Побудована в новому мікрорайоні школа радувала і батьків і дітей. Перші дні вересня були наповнені радістю учнів, їхніми знайомствами з учителями, один з одним. Учителька біології, класний керівник шестикласників, повела учнів на прогулянку до сусіднього парку. Діти розглядали дерева, пожовклу траву. Учителька запропонувала дітям погратися у знайому гру. Та гри не вийшло. Так і повернулись діти у класну кімнату.
Визначте, на якій стадії розвитку знаходиться колектив.
Запропонуйте заходи, які повинен провести вчитель на цій стадії розвитку колективу.
Педагогічна ситуація 2.
Розпочався урок у 7-му класі. Через п'ять хвилин з гуркотом розкриваються двері і, нахабно вигукнувши «можна увійти», на порозі зупиняються троє «важких» учнів. Вчителька просить їх вийти і увійти до класу як слід. Учні виходять до коридору. Через хвилину двері відкриваються знову і школярі вже заповзають до класу...
Сформулюйте виховну проблему. Запропонуйте варіант її вирішення.
Педагогічна ситуація3.
Вчителька повела п’ятий клас на балет П.І. Чайковського «Лускунчик». Хлопці тихенько сміються, дратують дівчат, багато дітей шумлять, а деякі граються з телефонами.
Установіть причини такої поведінки школярів. Визначте, яка підготовча робота має бути проведена вчителем перед відвідуванням культурних заходів.
Педагогічна ситуація 4.
Йде урок математики в п’ятому класі. Вчителька ілюструє задачу слайдами із зображенням машин. Піднімається один хлопчик: «Марія Петрівна, а який двигун стоїть на цих машинах: карбюраторний чи дизельний?..» На вчительку було сумно дивитися. Обличчя вкрилося плямами: «Питання задаю я, а ти повинен відповідати на них. Якщо не знаєш, то не піднімай руку!»
Визначте помилки, яких припустилася вчителька в наведеній ситуації.
Педагогічна ситуація 5.
Шумною юрбою клас заходить до автобуса. Сьогодні в них екскурсія. Молода вчителька закінчує перераховувати дітей і розпочинає знову – і так кілька разів, всю дорогу. Яскраві шапки і шарфи, інші пасажири - все зливається в одне. Вчителька нервує, а діти шумлять і поводяться неспокійно.
Визначте, в чому має полягати підготовча робота вчителя перед проведенням екскурсії та поїздкою в громадському транспорті.
Педагогічна ситуація 6.
Урок у 6 класі. Коля С. відповідає біля дошки. Тільки він, помилившись, зупиняється, з’являється багато бажаючих відповісти. Спочатку вчителька зупиняла учнів, але потім дозволила виправляти й доповнювати товариша. Коля все більше і більше заплутувався, тягнув слова і згодом зовсім замовк. "Знову не довчив," - сказала вчителька і поставила "крапку" у журнал.
Охарактеризуйте негативні та позитивні сторони методу усного опитування. Визначте, які ще методи перевірки знань можна використати в наведеній ситуації.
Педагогічна ситуація 7.
Вчитель (молодий фахівець) прийшов працювати до восьмого класу. До цього в класі працював інший учитель. Учні стали отримувати оцінки гірші, ніж попереднього навчального року. На перших батьківських зборах батьки учнів у брутальній формі стали висувати претензії до вчителя. Склалася конфліктна ситуація.
Визначте причини, що призвели до погіршення успішності учнів класу.
Перерахуйте варіанти попередження конфліктів між учителем і батьками учнів.
Педагогічна ситуація 8.
Класний керівник 7 класу, якого дуже поважали учні, за сімейними обставинами переїхав в інше місто. Клас вважався дружним, згуртованим. Керівництво школи призначило нового класного керівника, якому відразу важко було знайти спільну мову з учнями. І якось на виховній годині вчитель сказав учням, що вони не такі вже хороші, як про них думають.
Визначте заходи, які потрібно провести новому класному керівнику, враховуючи рекомендації педагогічної науки.
Педагогічна ситуація 9.
Хтось із учнів 6-А класу розбив вікно. Вчителі почали розшукувати винних. Класний керівник, як завжди, спокійно увійшов до класу. Зустріли його насторожено. Він подивився на учнів, потім – на розбите скло у вікні і спокійно сказав: - Не розумію, діти, чому такий галас у школі. Адже не навмисне розбили скло. Я в цьому впевнений. Отже, треба зробити найпростіше – вставити його. Той, хто розбив, може сам вставити скло? Раптом підвівся хлопець і сказав: - Можу. - От і добре. Бажаю вам успіхів, хлопці, - сказав учитель і так само спокійно пішов.
Визначте і охарактеризуйте педагогічні здібності вчителя.
Педагогічна ситуація 10.
Класний керівник хотів, щоб його учні дотримувались порядку в класі на уроках та на перервах. З цією метою він провів з учнями декілька бесід про правила поведінки. Вихованці уважно слухали свого наставника, ставили багато запитань. Проте з часом педагог зрозумів, що ніяких змін в поведінці школярів не відбулося.
Поясніть, в чому причина відсутності змін у поведінці учнів. Перерахуйте форми виховної роботи, які можна використати в наведеній ситуації.
Педагогічна ситуація 11.
Оберіть один із запропонованих варіантів відповіді або вкажіть свій. Відповідь обґрунтуйте.
На уроці учень несподівано запитує: «Ольго Петрівно, а яка у Вас зарплата?». Що відповісти:
а) пожартувати: "Це комерційна таємниця";
б) відповісти чесно: "Невелика";
в) відповісти з гідністю: "Не велика і не маленька, але мені вистачає";
г) ваш варіант відповіді?
Що означає для педагога гідно вийти із ситуації?
Педагогічна ситуація 12.
Молода вчителька організувала у школі гурток біології. Учні з різних класів потягнулись до неї. Одного разу на занятті гуртка одна учениця несподівано сказала: «Приходьте у наш клас вести уроки біології, будь ласка! А то вчителька у нас - просто жах». Що відповісти:
а) сухо сказати: «Марійко, я була про тебе кращої думки»;
б) сказати: "Ось вивчите мене краще, і будете так само критикувати перед іншими вчителями";
в) скромно пояснити: "Не можу, кожен з нас робить свою справу; у мене й так велике навантаження";
г) ваш варіант відповіді? Що таке професійна етика?
Чи можна з учнями обговорювати іншого вчителя, його діяльність? Чи можна возвеличувати себе за рахунок приниження іншого? Чому?
Педагогічна ситуація 13.
На уроці учениця нагадує вчительці: "Ірино Петрівно, на попередньому уроці Ви обіцяли, що розкажете нам...". Учителька зовсім забула про свою обіцянку і виконати її не готова. Як бути:
а) упевнено сказати: "Звичайно, звичайно, тільки сьогодні у нас на це не вистачить часу. Давайте я вам розповім на наступному уроці";
б) рішуче заявити: "Поговоримо про це після контрольної - тоді у нас і часу буде більше";
в) сказати здивовано: "Розповісти? Ні, сьогодні ви не настільки добре працюєте на уроці, щоб я робила вам такі подарунки!";
г) ваш варіант відповіді?
Чи допустимо педагогові визнавати свої помилки перед учнями? А може, варто вдатися до хитрощів? Відповідь обґрунтуйте. Як педагогу відновити втрачену довіру учнів?
Педагогічна ситуація 14.
Увійшовши до класу на урок, учитель побачив на дошці карикатуру на себе. Діти розраховували, що почнеться пошук винуватця й урок буде зірвано.
Що робити? Як би Ви вчинили в даній ситуації?
Один із варіантів відповіді: Учитель посміхнувся, підійшов до дошки, підправив малюнок і почав урок. Учні засмутилися та здивувалися. Урок пройшов нормально. Більше такого не повторювалося.
Педагогічна ситуація 15.
Учні збиралися втекти з додаткового уроку, причому вчителеві потрапила до рук записка, у якій вони домовляються піти з уроку й не дуже добре відгукуються про нього.
Що робити? Як би Ви вчинили в даній ситуації?
Один із варіантів відповіді: Учитель демонстративно прочитав класові записку й сказав, що він тепер обізнаний щодо їхньої підготовки прогулу уроку, що його хвилює їхня думка про нього, але він не збирається мститися, а хоче розібратися, чому так сталося. Дуже хоче вислухати дітей, але просить і їх вислухати його. Зрештою учні й учитель порозумілися і виявилися задоволеними одне одним, урок тривав далі.
Педагогічна ситуація 16.
На прохання завідувача з навчальної роботи ти заміняєш хворого вчителя в чужому класі. Почався урок. Клас важко піддається управлінню. Ти вітаєшся — жодної уваги. Як бути? Як би Ви вчинили в даній ситуації?
Один із варіантів відповіді: Учителька, зовсім не звертаючи уваги на клас, почала малювати на дошці дуже цікаву картинку. Розмови потихеньку припинилися. Діти почали уважно розглядати малюнок. Тоді вона запитала, що б це означало. Деякі діти висловили свою думку. Вона подякувала. Почався нормальний урок.
Педагогічна ситуація 17.
Марину, ученицю 5-го класу, не впізнати. Стала роздратованою, байдужою до всього, пише абияк, нікого не слухає, розмовляє різко. Причина в тому, що її не включили до списку тих, хто виступатиме на концерті. З раннього дитинства Марині говорили, що вона музикально обдарована, її чекають успіх, слава. На уроках співу у початкових класах дівчина отримувала відмінні оцінки, співала у хорі. І ось з’явилась щаслива можливість виступити перед публікою, а вчителька перекреслила всі надії учениці.
Які причини непорозуміння, що виникли між учителькою та ученицею? Розробіть план бесіди з Мариною. Рівень прагнень особистості ефективно впливає на її розвиток, коли: а) рівень прагнень нижчий від можливостей особистості; б) рівень прагнень збігається з потенціальними можливостями особистості; в) рівень прагнень вищий від можливостей особистості. Відповідь обґрунтуйте.
Педагогічна ситуація 18.
Учитель зайшов до класу і побачив, що підліток виправляє оцінку в журналі. Учитель оцінив ситуацію, стан учня й... «не помітив». Ні сьогодні, ні завтра. На наступному уроці учень пильно дивився на вчителя, але той мовчав. Після уроку учень підійшов до вчителя і тремтячим голосом сказав: - Ви бачили, як я виправив оцінку... І мовчите... Навіщо Ви так робите? Ну покарайте вже, не тягніть! Учитель зрозумів, що робити тут нічого не треба, все вже зроблено, і запропонував учню на наступному уроці, відповівши, виправити оцінку насправді... Учень відповідав прекрасно, а після уроку підійшов до вчителя і сказав: - Я ніколи цього більше не робитиму. Спасибі!
У чому секрет успіху вчителя? Від чого залежить результативність процесу навчання? Розкрийте психолого-педагогічні основи діяльності учнів у навчальному процесі.
Педагогічна ситуація 19.
У школі йшли заняття. Раптом у коридорі з’явилися дві жінки у формених халатах разом із завучем. Вони ненадовго зайшли в один клас, другий, третій... У чому справа? У сусідньому книжковому магазині зникли набори кулькових ручок. Злодіїв вирішили шукати у школі. Методом впізнання. Завуч цю ідею гаряче підтримала і водить «гостей» під час уроку по класах. У своєму прагненні виявити винних вона нічого погано не бачила. Але навіщо переривати урок?
Проаналізуйте ситуацію, що склалася. Вкажіть на помилку, допущену завучем школи. Які вимоги ставляться до організації освітнього процесу?
Педагогічна ситуація 20.
На уроці вчитель перевіряв домашнє завдання з допомогою фронтального опитування, яке проходило у досить швидкому темпі. Павло К. не зміг швидко зорієнтуватися в питаннях і сказав учителю, що йому треба подумати. На що вчитель відповів: - Нічого думати, треба відповідати. Хлопець перестав зовсім відповідати на уроці.
До якої групи методів належить фронтальне опитування? Як Ви оцінюєте дії вчителя у даному випадку? Охарактеризуйте негативні та позитивні сторони методу. Надайте пропозиції щодо покращення організації перевірки домашнього завдання учнів.
Applications 1
-
1223 95 0 Good day, ready to do these tasks for today.
I’m happy to cooperate.
Добрий день, готовий виконати ці завдання за сьогодні
Звертайтесь, буду радий співпраці
-
890 35 0 1 Good day .
I can perform these tasks.
I have experience writing such works.
Добрий день.
Можу виконати дані завдання.
Маю досвід написання таких робіт.
-
2091 96 0 Good day . I can do my job. Go back, I'll be happy to work together!
Добрий день. Зможу виконати роботу. Звертайтесь, буду рада співпраці!
-
1350 37 4 Good Morning Julia!
Ready to help with your project.
I have a lot of experience in writing such works.
I do it quickly, efficiently and according to TZ.
Go back, I'll be happy to work together!
Доброго дня, Юліє!
Готова допомогти з виконанням Вашого проекту.
Маю значний досвід написання подібних робіт.
Виконаю швидко, якісно і згідно ТЗ.
Звертайтесь, буду рада співпраці!
-
proposal concealed by freelancer