Rysowanie postaci - dwa borsuki w motocyklowym wyposażeniu, bez tła
Główne zadanie konkursu na stworzenie postaci:
Krótki wstęp: ja i moja dziewczyna uwielbiamy podróżować motocyklem po pięknych miejscach, jakoś tak się stało, że naszymi "totemowymi" zwierzętami stały się borsuki. Chcę podarować jej nasze postacie jako nasz osobisty logo - na etui telefonu, naklejki, grafiki na torbie lub koszulce (możliwe).
To znaczy, te dwie postacie ucieleśniają nas.
Główna idea: para borsuków-motocyklistów, którzy stoją obok siebie z kaskami. Chciałbym, aby wyglądały na brutalnie zabawne, brutalnie urocze. Sam rysunek powinien wyglądać stylowo i elegancko, podobają mi się wszystkie nowoczesne trendy w grafice wektorowej.
Trzeba narysować:
- Dwa borsuki stoją z kaskami w rękach/łapach obok siebie (nie ma konkretnej pozy) i patrzą na nas z obrazka (prosto z rysunku).
- Same borsuki — antropomorficzne, tzn. ludzkie ciało i głowa zwierzęcia, jak w bajce "Zootopia". Anatomiczna dokładność ludzkich ciał nie jest obowiązkowa, mogą mieć "rysunkowe" proporcje ciała, ale bez ekstremów.
- Tła nie ma. Na życzenie można narysować góry lub jakąś naturę, jeśli bez tła będzie wyglądać nudno.
- Jeden borsuk to chłopak, drugi to dziewczyna, odpowiednio. Nie trzeba wyróżniać dziewczyny kokardkami, różowym kolorem, warkoczem itp. Może różnić się nieco budową ciała, manicure, kolczykami w uszach lub rzęsami (nie kilometrowymi). Wszystkie wymienione atrybuty różnicy nie są potrzebne jednocześnie.
- Można rysować zarówno w pełnej postaci, jak i przyciąć do pasa itp.
W jakim stylu powinien być wykonany?
Rysunek z ograniczoną paletą, kiedy wybrane są kilka podstawowych kolorów, możliwy monochrom według uznania autora.
Borsuki nie muszą być czarno-białe, mogą być na przykład biało-niebieskie itp.
Nie używać bardzo jaskrawych kolorów, potrzebne są stonowane odcienie.
Styl może być bliski realizmowi, kreskówkowemu, komiksowemu. Bez ekstremów: nie ma potrzeby rysować pełnego realizmu ani kreskówki z całkowicie zniekształconymi proporcjami.
Ogólnie styl według uznania autora, ponieważ nie mogę powiedzieć, że widzę ten art w jakimś określonym stylu.
Płeć i wiek przyszłej postaci?
Borsuk-chłopak, borsuk-dziewczyna, 25 lat.
Wskaźniki przedmiotów, odzieży (munduru), detali, przedmiotów, które chciałbyś zobaczyć u postaci:
Dwa kaski motocyklowe. Jakieś kurtki na samych postaciach.
Kurtki/dżinsówki/skórzane i inne - według uznania autora.
W jakiej pozycji powinna być przedstawiona postać?
Nie ma konkretnej pozy, po prostu stoją obok siebie.
Można przedstawiać zarówno w pełnej postaci, jak i przyciąć do pasa lub klatki piersiowej. Ważne, aby sam obrazek nie wyglądał "pusto-biednie", jeśli postacie są przycięte.
Jakie wrażenie powinna wywoływać postać?
Chciałbym, aby postacie starały się być poważne i brutalne, ale jednocześnie wyglądały uroczo. (ale nie śmiesznie)
Gdzie będzie umieszczona postać:
Będzie używana jako osobiste logo lub branding:
naklejki, grafiki, etui, torby i inne.
Paleta kolorów, w której powinna być wykonana postać:
Stonowane odcienie, ograniczona paleta. Według uznania autora możliwy monochrom.
Czy są jakieś niepożądane elementy?
Kokardki, warkocze.
W jakim formacie chcesz otrzymać materiał źródłowy?
ai, eps.. nie jest to zbyt ważne, szczerze mówiąc. Ważne, aby jakość była dobra do druku/nanoszenia.
Nie planuję rozciągać ilustracji na banery.
Załączony plik:
Jako możliwy przykład załączam sztukę, którą znalazłem w sieci. To nie znaczy, że trzeba rysować tylko w takim stylu i w czerni i bieli!
Po prostu to najładniejsza sztuka z antropomorficznym borsukiem, którą znalazłem.
Основная задача конкурса на разработку персонажа:
Небольшое предисловие: мы с девушкой любим путешествовать на мото по красивым местам, как-то так вышло, что нашими "тотемными" животными оказались барсуки. Я хочу подарить ей наших персонажей в качестве нашего личного логотипа - на чехол телефона, стикеры, наклейки, графика на сумке или майке (возможно).
Т.е. эти два персонажа олицетворяют нас.
Основная идея: пара барсуков-мотоциклистов, которые стоят рядом со шлемами. Хотелось бы чтобы они выглядели брутально-забавно, брутально-мило. Сам рисунок должен смотреться стильно и выдержано, нравятся все современные тренды векторной графики.
Необходимо нарисовать:
- Два барсука стоят с мотошлемами в руках/лапах рядом друг с другом (нет конкретной позы) и смотрят из картинки на нас (прямо из рисунка).
- Сами барсуки — антропоморфы, т.е. человеческое тело и голова животного, как в мультике "Зверополис". Анатомическая точность человеческих тел необязательна, могут быть и "мультяшные" пропорции тела, но без крайностей.
- Фона нет. По желанию можно нарисовать горы или какую-то природу, если без фона будет смотреться скучновато.
- Один барсук парень, второй девочка, соответственно. Не нужно выделять девочку бантиками, розовым цветом, косичкой и т.д. Она может отличаться немного телосложением, маникюром, сережками в ушах или ресничками (не километровыми). Все женские вышеперечисленные атрибуты отличия разом не нужны.
- Рисовать можно, как в полный рост, так и обрезать по пояс ит.д.
В каком стиле он должен быть выполнен?
Отрисовка с ограниченной палитрой, когда выбрано несколько основных цветов, возможен монохром по усмотрению автора.
Барсуки необязательно должны быть бело-черными, могут быть, например бело-синими и т.д.
Не использовать очень яркие цвета, нужны сдержанные тона.
Стиль может быть близок к реализму, мультяшному, комиксу. Без крайностей: нет необходимости рисовать полный реализм или мультяшку с совсем искаженными пропорциями.
В целом стиль на усмотрение автора, т.к. не могу сказать, что вижу этот арт в каком-то определенном стиле.
Пол и возраст будущего персонажа?
Барсук-парень, барсук-девушка, 25 лет.
Укажите предметы, одежду (униформу), детали, предметы, которые вы бы хотели видеть у персонажа:
Два мотошлема. Какие-то куртки на самих персонажах.
Куртки/джинсовки/кожанки и прочее - на усмотрение автора.
В какой позе должен быть изображен персонаж?
Нет конкретной позы, просто стоят рядом.
Изображать можно, как в полный рост, так и обрезать по пояс или грудь. Главное, чтобы сама картинка не смотрелась "пусто-бедно", если персонажи обрезаны.
Какое впечатление должен оказывать образ персонажа?
Хотелось бы, чтобы персонажи пытались быть серьезными и брутальными, но при этом смотрелись бы мило. (но не смешно)
Где будет размещаться персонаж:
Будет использоваться как личное лого или брендинг:
наклейки, стикеры, графика н чехле, сумке и прочее.
Цветовая гамма, в которой должен быть выполнен персонаж:
Сдержанные тона, ограниченная палитра. На усмотрение автора возможен монохром.
Есть ли нежелательные элементы?
Бантики, косы.
В каком формате вы хотите получить исходный материал?
ai, eps..не сильно важно, честно говоря. Главное, чтобы было хорошее качество для печати/нанесения.
На баннеры иллюстрацию растягивать не планирую.
Приложенный файл:
В качестве возможного примера прилагаю арт, который нашел на просторах. Это не значит, что нужно рисовать только в таком стиле и в чб!
Просто это самый красивый арт с антропоморфом-барсуком, который я нашел.
Dobry wieczór.
Moja wina. Zrozumiałem, że nie sprecyzowałem dotyczącego ubioru postaci: ubranie może być zarówno skórzane, jak i dżinsowe itd., ale nie trzeba robić pełnego wyposażenia motocyklowego i akcentować na tym uwagi.
Nie ma to żadnego związku z sportowymi motocyklami, z motocyklowych atrybutów wystarczą kaski w rękach.
Dziękuję
Добрый вечер.
Моя вина. Понял, что не уточнил по поводу одежды персонажей: одежда может быть и кожанкой, и джинсовкой и тд, но не нужно делать полную мотоциклетную экипировку и акцентировать внимание на этом.
Никакого отношения к спортивным мотоциклам пара не имеет, из именно мотоциклетных атриутов вполне достаточно шлемов в руках.
Спасибо
Załączniki 1
Zwycięska praca
Yelena Zavyalova
Но самое главное, это не соответствие ТЗ, а то, что в работе есть свой авторский стиль и душа.
Очень благодарен за эту работу, спасибо вам!